„Aš šokiruotas. Jie uždarė vartus, kurie įprastai yra atverti. Aš tik atvykau sužinoti, kuo galiu padėti, bet nėra noro kalbėtis. Su vadovybe anksčiau nebendravau, bet praėjusią savaitę mes juos informavome, kad aš atvyksiu šįryt. Jie apsimeta, jog to nežino ir uždarė vartus, iškvietė policiją. Tai pirmas streikas Lietuvoje privačiame sektoriuje nuo Nepriklausomybės atkūrimo, dabar aš suprantu, kodėl“, – pirmadienį žurnalistams Jonavoje kalbėjo N. Bracke.

Jis sakė, kad yra matęs panašių situacijų ir kitose šalyse, tačiau ten įmonės atstovai bent išeidavo pasikalbėti. N. Bracke teigė tikintis, jog „Achemos“ vadovai ir darbuotojai ras sprendimą, o jeigu ne, reikėtų įsikišti Vyriausybei.

„Žinoma, kad jie gali rasti sprendimą, tačiau darbuotojai, vadovai ir profesinė sąjunga turi susėsti kartu, juk jie visi turi bendrą tikslą. Reikia derėtis. Nyderlanduose, Vokietijoje, Belgijoje tokiais atvejais tarpininkauja vyriausybė. Nes šioje situacijoje yra aišku, kad darbdavys kalbėtis nenori“, – sakė „Union Syndicale Federale“ viceprezidentas.

Vėliau apsaugai leidus patekti į įmonės teritoriją su N. Bracke lauke susitikęs „Achemos“ teisininkas Rytis Budrius tikino, kad apie vizitą įmonės vadovai nebuvo informuoti ir dėl suplanuotų darbų negalėjo N. Brackės priimti.

„Vadovybė nebuvo informuota apie šį vizitą, apie tai sužinojome tik iš žiniasklaidos. Darbotvarkė pirmadienį ryte yra suplanuota, įtempta, turime susitikimus. Iš esmės yra toks noras susitikti“, – žurnalistams sakė R. Budrius.


„Aš čia išbandžiau visus kelius. Dabar išvykstu ir lauksiu telefono skambučio. Man buvo pasakyta, kad apie vizitą sužinojo tik savaitgalį – tai ne visai tiesa, bet tiek to – ir ieškos laiko susitikimui. Socialinio dialogo tikimybė išlieka ir aš lieku“, – sakė N. Bracke.

„Achema“ kiek vėliau pirmadienį pranešė, kad susitikimas su „Union Syndicale Federale“ viceprezidentu vis dėlto įvyko.

„Siekdami išspręsti susiklosčiusią situaciją, pokalbiui su N. Bracke susitikome šiek tiek vėliau, pirmadienio popietę“, – teigiama bendrovės BNS atsiųstame komentare.

N. Bracke taip pat patvirtino, kad susitikimas su bendrovės atstovais įvyko, tačiau jo turinį komentuoti atsisakė.

„Taip, susitikimas įvyko. Tačiau sutarta, kad kol kas nekalbėsiu nieko, kas jame įvyko“, – BNS sakė N. Bracke.

R. Budrius, be kita ko, teigė, kad pirmadienį streikuojant vos keliems darbuotojams, profsąjungų keliami klausimai laikomi išspręstais.

„Streikas eina į pabaigą. Streikuoja vos du darbuotojai šįryt, 11 per visas pamainas. Manome, kad klausimas iš esmės besibaigiantis, klausimai išspręsti“, – spaudos konferencijoje šalia įmonės pirmadienį sakė jis.

Neterminuotas streikas tęsiasi nuo vasario 8 dienos, darbuotojai reikalauja pasirašyti dviejų metų trukmės kolektyvinę sutartį, kuri numatytų darbo užmokesčio sąlygas. Įmonės teisininko teigimu, bendrovė nesiruošia vykdyti šio reikalavimo.

„Šiandien nematome tokios galimybės. Darbuotojų interesai yra patenkinti ir jie tai demonstruoja savo elgesiu“, – kalbėjo R. Budrius.

Bendrovės profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė BNS taip pat patvirtino, kad pirmadienį ryte streikuoja 11 darbuotojų, o jų skaičius mažėja dėl patiriamo vadovybės spaudimo.

„Sunku atlaikyti tą spaudimą įvairiomis priemonėmis. Net jeigu ir neliks nė vieno streikuojančiojo, mes vistiek teisiniu keliu bandysime įrodyti neteisėtus darbdavio veiksmus“, – BNS teigė B. Daškevičienė.

R. Budriaus teigimu, darbuotojams nebuvo daromas joks spaudimas.

„Kiekvienas laisvas streikuoti, spaudimo nebuvo, visa pagalba buvo teikiama profsąjungai, kad ji pademonstruotų savo teises“, – sakė įmonės teisininkas.

„Union Syndicale Federale“ vienija 20 profesinių sąjungų įvairiose Europos valstybėse.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (53)