aA
Ekonominių vertinimų rodiklis, gruodį, palyginti su lapkričiu, sumažėjo 3 procentiniais punktais ir sudarė minus 11 proc., pranešė Statistikos departamentas.
Gruodį ekonominių vertinimų rodiklis sumažėjo 3 proc. punktais
© DELFI / Andrius Ufartas

Tam įtakos turėjo blogėjanti situacija dėl koronaviruso COVID-19 pandemijos: gruodį 27 proc. (prieš mėnesį – 24 proc.) respondentų nurodė, kad jų įmonės veiklą apribojo karantinas. Labiausiai pandemijos įtaką jautė prekybos (36 proc., lapkritį – 32 proc.) ir paslaugų sektorius (35 proc., lapkritį – 32 proc.), mažiau – pramonės (14 proc., lapkritį – 12 proc.) ir statybos (18 proc., lapkritį – 14 proc.). Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 9, prekybos – 5, statybos – 4 procentiniais punktais.

Pasak Statistikos departamento, ekonominių vertinimų rodiklis, palyginti su 2019 metų gruodžiu, sumažėjo 14 procentinių punktų. Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 37, prekybos – 15, statybos – 6, vartotojų – 4, pramonės – 1 procentiniu punktu.

Pramonės įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad gruodį, palyginti su lapkričiu, pramonės pasitikėjimo rodiklis padidėjo 1 procentiniu punktu.

Tam įtakos turėjo šiek tiek geresnis gaminamos produkcijos paklausos vertinimas. Dauguma (72 proc.) apklaustų įmonių vadovų gaminamos produkcijos paklausą vertino kaip pakankamą, nuo 29 iki 27 proc. sumažėjo vertinančių kaip per mažą. Tačiau pramonės produkcijos gamyba gruodį, palyginti su lapkričiu, sumažėjo: 28 proc. respondentų teigė, kad produkcijos gamyba padidėjo, 24 proc. – kad sumažėjo (lapkritį – atitinkamai 35 ir 19 proc.).

Per artimiausius 3 mėn. produkcijos gamybą ketino didinti 17 proc. apklaustų įmonių vadovų, mažinti – 28 proc. (lapkritį – atitinkamai 20 ir 30 proc.).

Statybos įmonių vadovų apklausa parodė, kad gruodį, palyginti su lapkričiu, verslo tendencijos statybos sektoriuje suprastėjo. Statybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 4 procentiniais punktais. Tam įtakos turėjo pesimistiška darbuotojų skaičiaus prognozė.

Nors 60 proc. įmonių vadovų prognozavo, kad darbuotojų skaičius artimiausiu metu nesikeis, tačiau nuo 31 iki 35 proc. padaugėjo manančiųjų, kad jis mažės. Blogesnė ir statybos darbų užsakymų prognozė: mažiau užsakymų artimiausiais mėnesiais tikėjosi 42 proc. apklaustų įmonių vadovų, 4 proc. – prognozavo, kad užsakymų daugės (lapkritį – atitinkamai 41 ir 6 proc.). Dauguma (84 proc.) respondentų prognozavo, kad statybos darbų kainos nesikeis, 9 proc. – kad didės.

Prekybos įmonių vadovų apklausa parodė, kad gruodį, palyginti su lapkričiu, prekybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 5 procentiniais punktais. Tam įtakos turėjo pablogėjusi prekybos įmonių verslo padėtis ir blogesnė jos prognozė artimiausiems mėnesiams.

Respondentų, teigiančių, kad per praėjusius 3 mėn. jų įmonės verslo padėtis pagerėjo, palyginti su lapkritį išsakyta nuomone, sumažėjo nuo 12 iki 11 proc., o kad ji pablogėjo – padidėjo nuo 11 iki 19 proc.

Didžioji dalis (70 proc.) įmonių vadovų prognozavo, kad įmonės verslo padėtis per artimiausius 3 mėnesius nesikeis, tačiau nuo 13 iki 7 proc. sumažėjo manančiųjų, kad ji pagerės. Daugiau prekių nei lapkritį įsigyti planavo 20 proc. apklaustų įmonių, mažiau – 26 proc.

Paslaugų sektoriaus įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad gruodį, palyginti su lapkričiu, verslo tendencijos paslaugų sektoriuje pablogėjo. Paslaugų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 9 procentiniais punktais. Tam įtakos turėjo sumažėjusi teikiamų paslaugų paklausa, pesimistiška jos prognozė artimiausiems mėnesiams bei pablogėjusi įmonių verslo padėtis.

Respondentų, teigiančių, kad jų įmonės verslo padėtis per pastaruosius mėnesius pagerėjo, dalis sumažėjo nuo 21 iki 20 proc., o kad ji pablogėjo – padidėjo nuo 25 iki 30 proc. Nors 42 proc. įmonių vadovų teigė, kad teikiamų paslaugų paklausa per pastaruosius mėnesius nesikeitė, tačiau nuo 26 iki 36 proc. padaugėjo teigiančiųjų, kad ji sumažėjo.

ELTA
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
3.0000

IATA: pernai oro eismas suintensyvėjo, tačiau ikipandeminio lygio toli gražu nepasiekė

Praėjusiais metais oro eismas buvo kiek intensyvesnis nei 2020-aisiais, antradienį Ženevoje...

ES žvilgsnis dėl COVID kelionių taisyklių krypsta labiau į asmenis, o ne į šalis

Europos Sąjungos (ES) valstybės narės antradienį rekomendavo pakeisti bloke taikomas COVID...

Skaistė: išaugusios trąšų kainos yra viena iš aukštų maisto kainų priežasčių (4)

Finansų ministrė Gintarė Skaistė kaip vieną iš aukštų maisto kainų priežasčių...

Paskelbtas Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus konkursas

Teisingumo ministerija antradienį paskelbė konkursą Valstybinės vartotojų teisių apsaugos...

Iš „NEG Recycling“ perimama įranga Šiauliuose – sugadinta

Komunalinių atliekų iš viso Šiaulių regiono nuo šeštadienio nebepriimanti bendrovė „NEG...

Top naujienos

Po kelių skambučių, kurie netenkins Putino, galime turėti bet kurį scenarijų: karinei operacijai Rusijoje jau pasiruošta (5)

Rusija neatsitrauks tuščiomis: arba pradės karą, arba lauks nuolaidų iš Vakarų, tikina...

D+Joana Balčiuvienė

Serijinis žudikas angelo veidu: duodamas parodymus lietuvis prisiminė, kaip po senolės egzekucijos gėrė šampaną

Antanas Varnelis – Lietuvos serijinis žudikas, nužudęs septynis žmones ir dar tris bandęs...

D+Roma Macijauskaitė

Investuojate į nekilnojamajį turtą ar kaupiate indėlius banke? Pasakė, kaip tradicinės lietuvio investicijos pasikeis per 5 metus

Nedideliam – 14 žmonių – kolektyvui vadovaujantis elektroninių pinigų įstaigos „Guru Pay“...

Ar Kremlius dar gali pasirinkti kitokią galimybę nei karas: tai gali būti nelengvas sprendimas Vakarams (181)

Situacijai regione išliekant sudėtingai, kyla klausimas, ar Rusija turi galimybę išeiti iš tos...

Vilnietė net neįtarė, ką reiškia tokia jos šuns poza: laiku nesureagavus, vaistai nuo skausmo tampa kasdienybe (7)

Šuo tapo vangus, nežaidžia ir neėda – klasikinis pavyzdys, kad šuns šeimininkui metas kreiptis...

Kibinų ir vestuvinių fotosesijų stotele tituluoti Trakai nori drastiškai keistis: tai seniai lauktas žingsnis (4)

Ilga laiką kibinų ir vestuvinių nuotraukų trumpalaike stotele tituluoti Trakai drastiškai nori...

Vykdydami ministerijos nurodymus susiduria su karčia realybe: dėl smulkmenos tenka blaškytis po miestą (9)

Išaugęs sergamumas COVID-19 liga ir nauji Sveikatos apsaugos ministerijos nutarimai dėl asmens...

D+Agnė Keizikienė

Urologas išvardijo dažniausias vyrų traumas sekso metu: keliais atvejais ragina į medikus kreiptis nedelsiant, nes gali grėsti varpos amputacija

Įsivaizduokite: vakaras, jūs ir partnerė mėgaujatės kūniškais malonumais, kol netikėtai iš...