Inspekcija informuoja, kad 2009 m. gavo anoniminį skundą, kad grožio salone yra įrengtos slaptos vaizdo kameros. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad salone sumontuotos 8 kameros, kuriomis galima stebėti beveik visas salono patalpas, taip pat darbuotojų persirengimo kambarį ir kosmetologinį kabinetą (nestebimi buvo tik soliariumas ir tualetai).

Kosmetologiniame kabinete kamera buvo paslėpta judesio daviklyje, todėl klientams ji buvo nematoma. Stebėjimas buvo vykdomas nepaisant to, kad patalpose, kuriose asmuo pagrįstai tikisi absoliučios privatumo apsaugos ir kur vaizdo stebėjimas žemintų žmogaus orumą, toks stebėjimas yra draudžiamas Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo.

Įstatyme numatyta, kad jei iš įrašo galima nustatyti asmens tapatybę įrašas laikomas asmens duomenimis, todėl reikia pateikti inspekcijai pranešimą apie asmens duomenų tvarkymą, o to nebuvo padaryta. Taip pat žmonės nebuvo pakankamai informuoti, kad stebimi kameromis, savo pranešime rašo inspekcija.

Atlikusi tyrimą, inspekcija salono direktoriui surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą. Balandžio mėnesį Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs inspekcijos surašytą administracinio teisės pažeidimo protokolą, UAB „Kamvila“ direktoriui skyrė 600 Lt baudą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės