„Atsakingai ir rimtai vertiname situaciją dėl šalyje plintančios COVID-19 infekcijos, todėl laikomės Vyriausybės reikalavimų ir rekomendacijų, nors dalies jų įgyvendinimas per tokį trumpą laiką sukėlė didelių sunkumų“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Jau kuris laikas „Maximos“ parduotuvėse pirkėjų srautai buvo stebimi ir reguliuojami apsaugos darbuotojų, tačiau nuo šiandien pirkėjų srautas papildomai bus ribojamas pagal pirkinių krepšelius ir vežimėlius.

„Jų bus tiek, kiek leistina vienu metu parduotuvėje lankytis žmonių. Pirkėjas privalės pasiimti dezinfekuotą pirkinių krepšelį ar vežimėlį. Šis principas jau buvo įgyvendinamas Šiaulių miesto savivaldybėje, o nuo šiol bus taikomas visoje Lietuvoje“, – pažymėjo E. Dapkienė.

Praėjusią savaitę prekybos tinklas „Iki“ taip pat informavo, kad pirkėjų srautus riboja pagal pirkinių krepšelius bei vežimėlius. Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė komentavo, kad pirkėjai į prekybos vietą apsipirkti turi įeiti su prekybiniu vežimėliu ar krepšeliu.

Pagal Vyriausybės numatytą reikalavimą vienam pirkėjui bus užtikrinamas 15 kv. m plotas parduotuvėse, kurių bendras prekybos plotas yra iki 10 tūkst. kv. m, ir 30 kv. m plotas didžiuosiuose prekybos centruose esančiose parduotuvėse, kurių bendras prekybos yra daugiau nei 10 tūkst. kv. m.

„Taip pat primename, kad rekomenduojama į parduotuvę atvykti apsipirkti vienam asmeniui iš šeimos. Labai prašome klientų pakantumo ir supratingumo, jeigu apsaugos darbuotojai paprašys laikinai palaukti ir neiti į parduotuvę, kol joje nesumažės lankytojų“, – sako E. Dapkienė.

Nuo šiandien prie „Maximos“ parduotuvių esančiose aikštelėse apribotos galimybės pasistatyti automobilį. Kaip numatyta Vyriausybės reikalavimu, pirkėjams palikta tik 20 proc. automobilių stovėjimo aikštėje esančių parkavimo vietų.

„Per praėjusią naktį didžiuosiuose Lietuvos miestuose prie „Maximos“ parduotuvių buvo įrengti specialūs stoveliai, kurie ribos automobilių stovėjimo vietas. Dėl laiko stokos kitur įrengiamos laikinos pertvaros, panaudojant medines paletes ir pirkinių vežimėlius. Artimiausiomis dienomis planuojame įgyvendinti ilgalaikius sprendimus, kuriais bus apribotos automobilių stovėjimo vietos“, – pažymėjo E. Dapkienė ir pripažino, kad operatyviai įgyvendinti šį Vyriausybės reikalavimą visoje šalyje, kur veikia 252 parduotuvės ir yra kone 300 tūkst. kv. m automobilių stovėjimo aikštelių, kurias reikia aptverti, yra labai didelis iššūkis.

Prekybos tinklas „Maxima“ jau anksčiau yra skelbęs, kad atsisako trumpalaikių, tarkim, tik konkrečią dieną ar konkrečiomis valandomis taikomų nuolaidų ar kitų veiksmų, kurie skatintų žmones dažniau vykti į parduotuves.

Saugiai atsiskaityti už pirkinius rekomenduojama prie savitarnos kasų, kurių zona „Maximos“ parduotuvėse yra išplėsta.

„Taip pat prireikus, stebint žmonių srautą konkrečioje parduotuvėje, didinsime dirbančių kasų skaičių. Įvertinę, kaip žmonių srautus paveiks nauji apribojimai, planuojame ilginti parduotuvių darbo laiką“, – pabrėžė „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė E. Dapkienė.

Šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse laikomasi itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvėms vėdinti padidinta šviežio oro cirkuliacija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (238)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės