Pasak savivaldybės administracijos atstovo Mindaugo Drąsučio, galimybę atnaujinti savo gyvenamąją aplinką suteikiančią programą „Svajonių kiemas" šiais metais nusprendė išbandyti daugiau nei 50 daugiabučių savininkai. Gyventojai ruošiasi ne tik suformuoti žemės sklypus ar parengti techninius projektus, bet ir atlikti realius darbus - įsirengti daugiau vietų automobiliams, vaikų žaidimo aikštelių ir net pasisodinti želdinių. Iš viso per ketverius metus Kauno miesto savivaldybė tokioms iniciatyvoms skyrė apie 700 tūkst. eurų.

Šių metų pradžioje programa „Svajonių kiemas" sulaukė pokyčių - Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu buvo praplėstas finansuojamų tvarkymo darbų sąrašas. Nuo šiol daugiabučių namų kiemuose galima įsirengti ne tik automobilių stovėjimo, sporto ar vaikų žaidimo aikšteles, bet ir lietaus nuotekų sistemas, dviračių stogines ar net elektromobilių įkrovimo stoteles. Taip pat gyventojams suteikta galimybė prie namų pasisodinti daugiau želdinių.

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio teigimu, dalis daugiabučių kiemų atnaujinimo programoje dalyvauja nuo projekto pradžios (2018-ųjų) ir laikosi eiliškumo: suformuoja žemės sklypą, parengia techninį projektą bei imasi realių tvarkymo darbų.

„Pavyzdžiui, vienas daugiabutis Perkūno alėjoje, tik prasidėjus programai, pateikė prašymą ir susiformavo žemės sklypą. Vėliau buvo paruoštas techninis projektas ir įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Šįmet šio namo gyventojai patys pirmieji pateikė prašymą miesto savivaldybei ir atliko kiemo tvarkymo darbus - įsirengė naują dangą bei šaligatvius.

Pats paraiškų teikimo procesas nėra sudėtingas. Kilus klausimams, visą reikalingą informaciją pateikia kompetentingi specialistai. Naują paraiškų priėmimo etapą planuojama skelbti kitų metų pradžioje. Tačiau raginame gyventojus, galvojančius apie pokyčius savo kiemuose, pradėti domėtis programa jau dabar", - teigė A. Pakalniškis.

Vienas iš sektinų pavyzdžių - renovuotas daugiabutis Partizanų gatvėje, kurio gyventojai jau kitąmet ruošiasi įsirengti automobilių stovėjimo aikštelę. Pasak butų savininkų bendrijos „Klevas" pirmininkės Astos Kamarauskienės, iki šiol kieme problemų dėl transporto priemonių statymo netrūksta. Tai buvo viena priežasčių, paraginusi imtis pokyčių.

„Esame susiformavę sklypą ir parengę techninį projektą. Realūs darbai turėtų prasidėti jau kitų metų pavasarį. Norime, kad kieme būtų tvarka, ir kiekvieno buto gyventojai turėtų vietą savo automobiliui. Dar viena priežastis, paskatinusi dalyvauti programoje, - didelė finansinė parama. Tai ypač svarbu savo gyvenamąją aplinką norinčioms susitvarkyti bendrijoms", - tikino A. Kamarauskienė. Pasak jos, įgyvendinę projektą, gyventojai ateityje svarstys galimybę įsirengti daugiau patogumų.

Savivaldybės atstovas M. Drąsutis dar primena, jog prašymą Kauno miesto savivaldybei pateikę daugiabučių namų gyventojai, tvarkydami kiemus, idėjų realizavimui gali tikėtis iki 50 procentų dalinės paramos. Į didesnę paramos dalį pretenduoja gyventojai, tuo pačiu renovuojantys ir savo daugiabučius.

Šįmet miesto savivaldybė su daugiabučių gyventojais pasirašė 54 sutartis: ruošiamasi suformuoti 23 sklypus, parengti 17 techninių projektų ir atlikti 14 realių tvarkymo darbų. Jų įgyvendinimui bus skirta apie 200 tūkst. eurų.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės