„Valstybės aktyvų valdymo ir privatizacijos programos tikslas yra gauti 7 mlrd. eurų pajamų 2011-2013 m. laikotarpiu. Bent 2011-aisiais numatome gauti 1 mlrd. eurų (3,45 mlrd. Lt)“. – paskelbė Graikijos finansų ministerija.

Ketinama kaip įmanoma greičiau paskirti finansų ir teisės sričių tarpininkus, kad būtų galima išplėsti teises į Atėnų tarptautinį oro uostą, o taip pat rasti strateginį investuotoją valstybinei karinės įrangos gamintojai EAS ir pirkėjus valstybės turimoms akcijoms dujų operatorėse DEPA ir DESFA.

Tarp kitų valstybinių aktyvų, kuriuos ketinama privatizuoti, taip pat yra ir vienas geriausių šalies kazino ir akcijos Atėnų bei Salonikų vandens tinklų įmonėse.

Dabartinė Graikijos valdžia pažadėjo mainais į Europos Sąjungos ir Tarptautinio Valiutos Fondo suteiktus kreditus už 110 mlrd. eurų (380 mlrd. Lt) sumą vykdyti radikalias reformas, skirtas biudžeto deficitui mažinti. Reformos buvo numatytos kaip vienintelė alternatyva, leidžianti išvengti smarkaus atlyginimų ir pensijų mažinimo ir mokesčių kėlimo.

Net ir šiek tiek sumažintas darbo užmokestis bei padidinti mokesčiai privedė prie perkamosios galios sumažėjimo ir šalies pragyvenimo lygio smukimo.
Nepasitenkinimas valdžios veiksmais privedė prie susirėmimais su saugumo pajėgomis pasibaigusių protestų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos