aA
Trečiadienį, gruodžio 28 d. Prezidento rūmuose rinkosi „Globalios Lietuvos Apdovanojimų 2016“ svečiai ir laureatai. Jau penktus metus iš eilės apdovanojimuose buvo pagerbti tarptautiniai lietuviai ir su Lietuva susiję verslo, kultūros bei mokslo profesionalai, talentai, siekiantys kurti sėkmingą ir pripažintą Lietuvą pasauliniu mastu.
Globalios Lietuvos apdovanojimas – ir V. Adamkui
© DELFI / Domantas Pipas

iais metais „Globalios Lietuvos apdovanojimuose“ buvo paskelbti 37 nominantai iš 14 valstybių, kurie ceremonijoje buvo apdovanoti dešimtyje kategorijų. Apdovanojimus globojanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė laureatams įteikė skulptoriaus Stasio Žirgulio specialiai šiam renginiui pagamintas statulėles, įamžinančias stiprybės ir integracijos idėjas.

Už į Lietuvą pritrauktas investicijas renginyje buvo pagerbtas JAV lietuvis Gint Baukus, kurio pastangomis „Western Union“ besidomint šalimis, galimoms investicijoms Centrinėje Europoje, Lietuva pateko į trumpąjį atrinktų šalių sąrašą. 2010 m. „Western Union“ Lietuvoje įkūrė Europos regiono operacijų centrą, kuriame šiuo metu dirba apie 2000 darbuotojų.

Globalios Lietuvos apdovanojimas – ir V. Adamkui
© DELFI / Domantas Pipas

Už Lietuvoje gimusią ir pasaulyje pripažinimo sulaukusią idėją apdovanotas sonaro „Deeper“ sumanytojas Aurelijus Liubinas. Išmanusis sonaras „Deeper“ – bevielis žuvų ieškiklis, skenuojantis vandens telkinio dugną ir siunčiantis faktinę informaciją į žvejo mobilųjį įrenginį. Tai pirmasis sonaras pasaulyje, kuris yra suderinamas su mobiliaisiais įrenginiais. „Deeper“ įvertintas geriausiu inovatyviu produktu belaidžių priedų kategorijoje didžiausioje pasaulyje technologijų parodoje „Consumer Electronics Show 2016“.

Globalios Lietuvos apdovanojimas – ir V. Adamkui
© DELFI / Domantas Pipas

Už tarptautinių inovacijų diegimą Lietuvoje pagerbtas jau daugelį metų JAV gyvenantis ir mokslinį darbą dirbantis prof. Feliksas Bukauskas. 2016 m. prof. F. Bukauskas padovanojo Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU) 350.000 USD vertės mokslinės aparatūros ir genetiškai modifikuotų ląstelių linijų. Molekulinės kardiologijos laboratorijoje įkurta prof. F. Bukausko mokslininkų grupė, kurios darbo tematika yra koneksinų ir jų formuojamų plyšinių jungčių kanalų savybės fiziologinėmis ir patologinėmis sąlygomis bei jų įtaka širdies ir nervinės sistemos veiklai.

Globalios Lietuvos apdovanojimas – ir V. Adamkui
© DELFI / Domantas Pipas

Už tarptautinės patirties indėlį į pokyčius regionuose apdovanotas Jonas Sluckus. Įgijęs patirties Švedijoje ir Norvegijoje, 2005 m. grįžo į Lietuvą. Jis stengėsi, kad Švedijos kompanija „Bigso“, kuri jau turėjo gamyklą Šiauliuose ir planavo plėtrą, investuotų į naują gamybos liniją Ventoje, Akmenės rajone. Šiuo metu modernioje kartono dėžučių gamykloje dirba apie 400 darbuotojų, produkcija eksportuojama į 21 šalį, gaminami užsakymai didelėms tarptautinėms įmonėms (įskaitant IKEA).

Globalios Lietuvos apdovanojimas – ir V. Adamkui
© DELFI / Domantas Pipas

Globaliu Lietuvos draugu apdovanojimuose buvo įvardytas japonas Kenjiro Tamaki. 2013 m. įsteigė Japonijos-Lietuvos mainų centrą, kuris siekia stiprinti šių šalių verslo ir mokslo atstovų ryšius, garsinti Lietuvos vardą Japonijoje. Turėdamas didelę profesinę patirtį tarptautinio verslo srityje, jis konsultuoja Lietuvos įmones eksporto ir verslo aplinkos klausimais, padeda ieškoti partnerių Japonijoje, organizuoja renginius Tokijuje, Osakoje, Kobėje, Yokohamoje, Hiratsukoje, Yaotsu, kuriuose pristatoma Lietuva.

Globalios Lietuvos apdovanojimas – ir V. Adamkui
© DELFI / Domantas Pipas

Už tarptautinę patirtį Lietuvos įmonėms pagerbtas Darius Vaškelis. Gimęs ir augęs JAV, tačiau nuolat dalindamasis savo ilgamete profesine patirtimi, Darius Vaškelis palaiko su Lietuva nenutrūkstamą ryšį. Darius yra konsultacinės kompanijos OneWindow bendraįkūrėjas, kurio misija kompanijoje yra padėti klientams optimizuoti ir įvertinti pajamų ir valdymo kaštus apjungiant į visumą verslo, įėjimo į rinką bei pardavimų strategijas. Darius Vaškelis yra aktyvus Global Lithuanian Leaders programos „Patarėjai verslui“ dalyvis.

Globalios Lietuvos apdovanojimas – ir V. Adamkui
© DELFI / Domantas Pipas

Renginio metu buvo įteikta ir specialus apdovanojimas - „Ypatingas įvertinimas už Lietuvai vertingą dešimtmečio veiklą“. Įvertinimas skirtas Londono Sičio lietuvių klubui (LCLC) jų 10 metų sėkmingos veiklos jubiliejaus proga. LCLC jungia daugiau nei 60 įvairių sričių profesionalų, dirbančių Londono finansų, investicijų, teisės kompanijose, ir inicijuojančių įvairius projektus prisidedant prie labdaringų, edukacinių, mentorystės programų, skirtų Lietuvos jaunimui. Klubas aktyviai prisideda prie Lietuvos įvaizdžio kūrimo tarptautinėje erdvėje bei investicijų pritraukimo į gimtąją šalį.

Už užsienio lietuvių telkimą pagerbtas Tadas Kananavičius, kuris 2008 m. įsteigė Didžiojoje Britanijoje dirbančių gydytojų asociaciją, kuri vienija daugiau nei 80 nuolatinių narių. Asociacija siekia užtikrinti lietuvių gydytojų pagalbą vienas kitam, vieningą atstovavimą profesinėse organizacijose, palaikyti ryšius su gydytojais Lietuvoje. Asociacija inicijavo sprendimus Lietuvoje dėl Jaunesniųjų gydytojų statuso, pradėjo bendradarbiavimą tarp JK Paliatyvinės organizacijos ir Lietuvos Pranciškonų organizacijos dėl pagalbos vėžiu sergantiems ligoniams.

Už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje naujienų portalo Delfi.lt skaitytojų sprendimu apdovanotas Virginijus Šikšnys. Prof. Virginijus Šikšnys yra pirmasis Lietuvos mokslininkas, apdovanotas prestižine „Warren Alpert“ fondo premija (JAV) už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. Jo vadovaujama komanda buvo viena pirmųjų tyrėjų grupių pasaulyje, atradusių, kad Cas9 baltymas gali būti panaudojamas tiksliam DNR redagavimui, taip atveriant galimybes genetinių ligų gydymui.

Globalios Lietuvos apdovanojimas – ir V. Adamkui
© DELFI / Domantas Pipas

Ceremonijos metu buvo pagerbtas ir „Už viso gyvenimo nuopelnus“ apdovanotas Prezidentas Valdas Adamkus, kuris savo padėkos kalboje sakė: „Globali Lietuva seniai egzistuoja, seniai kuria ir keičia pasaulį savo politikos, ekonomikos, kultūros ir mokslo talentais. Lietuva aktyviai ir kūrybingai dalyvauja ateities pasaulio kūrime, kaip ir pasaulis aktyviai dalyvauja kurdamas ateities Lietuvą. Globalumas mums neabejotinas iššūkis, tačiau tai ir neabejotinos galimybės, tai mūsų istorinė proga siekti pažangos. <...> Šį garbingą apdovanojimą priimu ne kaip asmeninį įvertinimą, bet kaip solidarumo bendruose darbuose ženklą. Džiaugiuosi žinodamas, kad kiekvieną dieną yra tyliai ir kantriai dirbama vardan tos Lietuvos: globalios, pasklidusios pasaulyje ir vėl sugrįžtančios į savo Tėvynę prie savo tautinių ir dvasinių šaknų.“

Globalios Lietuvos apdovanojimas – ir V. Adamkui
© DELFI / Domantas Pipas

Globalios Lietuvos apdovanojimai“ pagerbia su Lietuva save siejančius tarptautinius profesionalus, kurie savo talentu ir darbu atveria Lietuvai pasaulines galimybes ir perspektyvas. Apdovanojimais siekiama, kad svarūs globalių lietuvių nuopelnai būtų pastebėti, pripažinti ir įvertinti.

„Globalios Lietuvos apdovanojimus“ organizuoja tarptautinių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“, telkiantis diasporos atstovus Lietuvos vardui garsinti, ekonominiam ir visuomeniniam šalies potencialui stiprinti bei globalioms galimybėms Lietuvai kurti drauge su partneriais Užsienio reikalų ministerija, pagrindiniu rėmėju IT ir telekomunikacijų bendrove „Teo“ ir „Omnitel“, DNB banku, advokatų kontora „Cobalt“ bei tarptautiniu lino gaminių prekės ženklu „LinenMe“, naujienų portalu DELFI bei tiesioginę transliaciją dovanojančia LRT televizija.

,,Globalios Lietuvos apdovanojimus“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Boeing 737 MAX“ orlaiviai į Europos padanges galės sugrįžti kitų metų pradžioje (5)

Europos aviacijos saugos agentūra (EASA) antradienį paskelbė, kad „Boeing 737 MAX“ modelio...

Gilėja nedarbo problemos: daugėja bedarbių, kas septintas darbuotojas atsidūrė prastovose (144)

Kas septintas darbuotojas, iš viso 203 tūkstančiai darbuotojų, šiemet buvo prastovose, už kurias...

D. G. Lubbe – „Telia Lietuvos“ valdybos pirmininkas

Telekomunikacijų bendrovės „ Telia Lietuva“ valdybos pirmininku išrinktas „Telia Company“...

Armonaitė žada mažiau „botagų ir baudėjų“ bei pasigenda skubos teikiant pagalbą verslui (87)

Kandidatė į ekonomikos ir inovacijų ministres Aušrinė Armonaitė vertina, kad „Registrų...

Augant užsakymų skaičiui, maisto pristatymo įmonės ruošiasi plėtrai

Maisto pristatymo įmonės per pastarąsias kelias karantino savaites stebi augančią paklausą,...

Top naujienos

Socialdemokratai jau ruošiasi naujo lyderio rinkimams – iššūkį Paluckui gali mesti Olekas (306)

Lietuvos socialdemokratų partija ( LSDP ) pradeda ruoštis naujo partijos pirmininko rinkimams....

Maistas prieš miegą: ar žinote, ką valgyti ir ko reikėtų vengti? (42)

Kai manęs klausia nuo ko pradėti dieną, sakau, kad nuo vakarienės. Klausytojai nustemba, kad...

Karbauskis: turiu nuvilti tuos, kurie džiaugėsi, kad nebebūsiu Seime (978)

Antradienį oficialiai Seimo nario mandato atsisakęs Ramūnas Karbauskis sako, kad pagrindiniu jo,...

Čempionų lyga: vengrų akibrokštas prieš Ronaldo, gražus „Man United“ lyderio gestas ir Haalando spindesys (2)

UEFA Čempionų lygoje prasidėjo grupės etapo antrojo rato kovos. Antradienio vakarą sužaisti dar...

Orai: šiltasis atmosferos frontas atgins rudenišką šilumą (3)

Trečiadienio dieną šiltasis atmosferos frontas žada debesuotus orus. Nedideli pragiedruliai...

Nauja turizmo era: anksčiau apie tokias keliones galėjome tik pasvajoti (24)

Milijonai pingvinų. Jūros drambliai. Banginiai. Poliarinės meškos. Antarktida ir Arkties...

Žurnalistė savo kailiu pajuto, ką reiškia „ilgasis“ COVID-19: susirgo kovą, o lapkritį vargiai pakyla iš lovos (111)

Gydytojai sako, kad COVID-19 trunka porą savaičių. Tačiau ne visiems taip pasiseka. Ir tokių...

Teisės profesoriai įvertino Dobrovolskos kandidatūrą: ji visa galva aukščiau už prieš tai buvusius (1192)

Laisvės partijos pasiūlyta kandidatė į teisingumo ministres, Evelina Dobrovolska , viešojoje...

Negalią turinčiam Nojui liko vos pusantrų metų, kai reabilitacija gali duoti didžiausią naudą: tėvai dėl sūnaus pasiryžę viskam (62)

Prieš tris su puse metų į šį pasaulį atėjęs Nojus, apvertė savo tėvų gyvenimą aukštyn...

Švedijos čempionus įveikęs „Vytis“ – tarp 32 stipriausių Europos komandų (3)

UEFA Futsal Čempionų lygos starte stipriausia Lietuvos komanda Kauno „Vytis“ 3:1 nugalėjo...

|Maža didelių žinių kaina