Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) antradienį pranešė atliekanti didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos nelegalios prekybos gintaru ir jo produktais.

Pajūrio įmonė savo apskaitoje galbūt nefiksavo gintaro žaliavos įsigijimų, neįdarbintiems darbuotojams, įtariama, darbo užmokestis buvo mokamas vokelyje, o pagaminti gintaro dirbiniai galimai būdavo išgabenami į užsienį.

Tyrimą organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūra. Įtarimai kol kas pareikšti vienam asmeniui.

Tyrimą atliekantys FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai įtaria, kad per trejus su puse metų į mažosios bendrijos buhalterinę apskaitą galėjo būti neįtraukta didelė dalis gintaro žaliavos įsigijimų iš kol kas nežinomų užsienio tiekėjų, su jais galėjo būti atsiskaitoma grynaisiais pinigais, kurie taip pat nebuvo įtraukti į apskaitą.

Pasak FNTT, patikrinus bendrovės oficialiai pateiktas deklaracijas matyti, kad gintaro žaliava ir gaminiai buvo pirkti neva iš asmenų, kurie yra mirę, asocialūs, nakvynės namų gyventojai, bendra tokių įsigijimų suma, preliminariais duomenimis, gali siekti apie 1 mln. eurų.

Galbūt pasisavinto turto bei nesumokėtų mokesčių sumos dar tikslinamos. Galimo civilinio ieškinio ir galimo turto konfiskavimo užtikrinimui laikinai apribotos nuosavybės teisės turtui, kurio vertė viršija 700 tūkst. eurų.

Kaip skelbia FNTT, nustatyta, kad bendrijoje nelegaliai dirbo ir papuošalus gamino apie 20 ar net daugiau asmenų, jiems darbo užmokestis galėjo būti mokamas vokelyje be jokių apskaitos dokumentų. Pirminiais duomenimis, bendra neoficialiai išmokėtų atlyginimų suma gali siekti per 200 tūkst. eurų.

FNTT pareigūnai mažosios bendrijos patalpose, bendrovės vadovės bei įmonės oficialių ir neoficialių darbuotojų gyvenamosiose vietose, automobiliuose atliko 35 kratas, per kurias paimti įvairūs užrašai, buhalterinės apskaitos dokumentai su išmokėtomis pinigų sumomis fiziniams asmenims, gyvenantiems Lietuvoje bei užsienyje.

Pas oficialiai neįdarbintus asmenis rasta gintaro žaliavos, paruoštos gaminių vėrimui, bei jau suvertų gaminių, paruoštų perdavimui bendrijos atstovei.

Ikiteisminis tyrimas, kurį organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, pradėtas įtariant didelės vertės svetimo turto pasisavinimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą bei mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas.

Daryti kratas FNTT pareigūnams padėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai bei Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai. Tyrimas tęsiamas.

Didelės vertės svetimo turto pasisavinimas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų. Už mokesčių vengimą valstybės institucijoms teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Už apgaulingą apskaitos tvarkymą galima griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos