Pasak leidinio, tai dar nereiškia, kad visiems į jį įtrauktiems asmenims bus taikomi realūs apribojimai. ES laiko galimą naujų personalinių sankcijų įvedimą tarpiniu žingsniu kelyje į ekonominio poveikio metodus. "ES lyderiai susitarė, jog ekonominės sankcijos bus taikomos, jeigu Rusija įves kariuomenę į Ukrainos rytus, bet ji to kol kas nepadarė, o atitinkamų ribojamųjų ES priemonių paketas dar neparengtas”, - paaiškino informuotas laikraščio šaltinis Briuselyje.

Asmenys, kuriems gali būti taikomos sankcijos, suskirstyti į penkias grupes.

Pirmoji - įstatymų leidybos institucijų nariai. Iš dar nepatekusių į ankstesnius "juoduosius sąrašus” asmenų joje yra Federacijos Tarybos pirmininko pavaduotojai Aleksandras Toršinas ir Iljasas Umachanovas, kai kurie aukštųjų rūmų Tarptautinių reikalų bei Gynybos ir saugumo komitetų nariai, visa Valstybės Dūmos taryba, taip pat daugelis deputatų, tarp kurių - Aleksejus Puškovas ir Vladimiras Komojedovas.

Antroji grupė - vykdomosios valdžios institucijų nariai. Į ją pateko visa RF Saugumo taryba išskyrus prezidentą Vladimirą Putiną, premjerą Dmitrijų Medvedevą ir URM vadovą Sergejų Lavrovą.

Trečioji grupė - jėgos struktūrų atstovai. Joje - aukšti Gynybos ministerijos ir FST darbuotojai.

Ketvirtojoje grupėje, į kurią buvo ketinama įtraukti verslininkus, nėra nė vienos pavardės. ES lyderiai svarstė galimybę taikyti sankcijas Kremliui artimiems stambiems verslininkams, bet galiausiai nusprendė to nedaryti.

Penktoji grupė - žiniasklaidos organizacijos ir žurnalistai, aktyviai dalyvavę propagandinėje kampanijoje Krymo aneksijai ir Rusijos karinei intervencijai Ukrainoje remti. Prie tokių struktūrų ES priskiria "Gazprom-media”, televizijos kanalus "Rossija” "Russia Today”, Pirmąjį kanalą ir NTV, o personalinės sankcijos, be Dmitrijaus Kiseliovo, numatytos dar trims žurnalistams: Michailui Leontjevui, Iradai Zeinalovai ir Michailui Gusmanui

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos