aA
Vieną dieną kolegų, klientų liaupsės ir apdovanojimai geriausių šefų rinkimuose, o kitą – buvusių partnerių metami įtarimai dėl galimo lėšų pasisavinimo.
Garsaus virtuvės šefo skyrybos su verslo partneriu – kaip gero filmo scenarijus
© DELFI / Domantas Pipas

Metų pradžioje daugelį nustebino buvusio Vilniaus restoranų „Lauro lapas“ ir „Bistro 1dublis“ veido virtuvės šefo Deivydo Praspaliausko išsiskyrimas su sostinės Trakų gatvėje veikiančiu restoranu „Dublis“. Panašu, kad ši istorija paprastai nesibaigs.

Prieš kurį laiką pasakodamas, kodėl nusprendė trauktis ir kurti nuosavą restoraną D. Praspaliauskas DELFI Maistui anksčiau kalbėjo:

„Skyrybos buvo pakankamai greitos – kai tik atsirado nepasitikėjimas vienas kitu, viskas ir sugriuvo. Iš labai gerų draugų tapome vienas kito visiškai nesuprantančiais žmonėmis. Mes tiesiog nusprendėme, kad mums nebe pakeliui.

Planuota plėstis, bet ne į tą segmentą, kuris patiktų man. Aš „Dublį“ kūriau ne tam, kad svečius maitintume pigiai. Man kokybė – pats svarbiausias dalykas. Ar pas mane eitumėte valgyti į valgyklą, ar būtų smagu, kad Praspaliauskas jums gamintų po 2 eurus kainuojančius patiekalus? Aš taip negalėčiau – jei nebūtų įperkami geri produktai, aš savimi nepasitikėčiau“.

Beje, šiuo metu pigiausias patiekalas „Dublio“ meniu yra austrė su pagardais, kuri kainuoja 3 Eur. Brangiausias yra jautienos kepsnys, už kurį tektų mokėti 24 Eur. Į šią kainą neįtrauktas 10 proc. aptarnavimo mokestis. Degustacinė vakarienė vienam asmeniui restorane kainuoja 50 Eur ir aptarnavimo mokestis.

Virtuvės šefo vieši ir nevieši pasisakymai neprasprūdo buvusiam verslo partneriui, dabartiniam „Dublio grupės“ savininkui Nielsui Peteriui Pretzmannui pro ausis.

Jo atstovų redakcijai perduotame pranešime teigiama, kad restoranui „Dublis“ vadovaujant D. Praspaliauskui „buvo nustatytas kelių dešimčių tūkstančių eurų trūkumas, buvęs virtuvės šefas ir vadovas be akcininkų pritarimo pasikėlė sau atlyginimą ir savinosi restorano darbuotojams priklausiusius pinigus“.

Esą dėl netinkamo finansų valdymo ir galimo lėšų savinimosi restoranas skaičiuoja patyręs bent 65 tūkst. eurų nuostolių.

Garsaus virtuvės šefo skyrybos su verslo partneriu – kaip gero filmo scenarijus
© DELFI / Domantas Pipas

Paklausti apie įrodymus, kuriais grindžia tokius įtarimus, „Dublio grupės“ atstovai DELFI žurnalistui leido susipažinti su kai kurių dokumentų kopijomis.

Klausiamas, kodėl tokią informaciją paviešino dabar, ar ne dėl to, kad D. Praspaliauskas neseniai paskelbė apie planus atidaryti nuosavą restoraną, N. P. Pretzmannas sakė:

„Ne, tai neturi nieko bendro. Iš tikrųjų aš pats nesidžiaugiu, kad viskas taip vyksta. Vis dėlto esu priverstas tai padaryti, nes jis nesiliauja skleidęs melagingas žinias apie „Dublį“.

Verslininkas teigė negalintis raštu pateiktį visų esą melagingų teiginių ir kalbų, kurias paskleidė buvęs vadovas, nes jų susidarytų ilgas sąrašas. Tačiau jos esą yra nukreiptos į ir kenkia pačiam restoranui, šio darbuotojams ir jam, kaip buvusiam verslo partneriui. Taigi norisi tokias kalbas galų gale sustabdyti ir atskleisti tiesą.

Paklaustas, ar nesutarimų paviešinimas, juos iš tikrųjų pasibaigs, nes šefas dėl to gali paduoti į teismą, dabartinis restorano savininkas sakė to nesibaiminantis.

„Taip, jis gali kreiptis į teismą, pateikti ieškinį, bet aš dėl to nesijaudinu. Tai, ką jis kalba, yra netiesa. Rinkai norisi pateikti tikras žinias, o ne jo asmenine nuomone paremtus gandus“, – kalbėjo N. P. Pretzmannas ir pridūrė, kad pirmą kartą gyvenime yra priverstas imtis tokių veiksmų.

Susipažinęs su buvusio partnerio redakcijai perduotu pranešimu, D. Praspiliauskas neslėpė esąs šokiruotas.

Garsaus virtuvės šefo skyrybos su verslo partneriu – kaip gero filmo scenarijus
© DELFI / Orestas Gurevičius

„Sunkiai suprantu buvusio partnerio dabar išsakomus šmeižikiškus ir melagingus kaltinimus, kai vasario 16-17 dienomis pasirašėme akcijų pirkimo-pardavimo sutartį draugiškai nutarę, kad neturime jokių priekaištų vienas kitam ateityje dėl UAB „Dublio grupė“ veiklos.

Straipsnis neatitinka tikrovės, neteisingai pagrįstas, nes visi ginčai, dėl kurių išsiskyrėme ir aš palikau „Dublį“, o ne buvau atleistas, buvo išspręsti. Turėdamas visus rašytinius įrodymus nesuprantu Nielso Peterio veiksmų. Gavęs tokią informaciją jau kreipiausi į teismą ir pateikiau procesinius dokumentus dėl garbės ir orumo gynimo“, – komentavo jis.

Nacionalinė teismų administracija patvirtino, kad antradienį Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas D. Praspaliausko prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo. Teismas per 3 darbo dienas turi išspręsti šį prašymą. Ieškinio dėl garbės ir orumo teismas antradienį nebuvo gavęs.

Priklauso nuo susitarimo

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigė nežinanti ginčo tarp „Dublio“ restorano ir buvusio jo šefo D. Praspaliausko esmės.

Evalda Šiškauskienė
Evalda Šiškauskienė
© DELFI / Domantas Pipas

Paklausta, ar dažnai Lietuvoje susipyksta restoranų savininkai ir jų virtuvių vadovai, dėl ko tai įvyksta, ji svarstė:

„Manyčiau, kad kartais įmonėse būna klausimų, kiek ji priklauso ir kiek jai atstovauja šefas ar samdytas direktorius, o kiek akcininkas. Tarp abiejų pusių dėl to turi būti sutarimas. Būna, kad savininkas supyksta, kai darbuotojas ima savintis restoraną, sako, jis yra mano restoranas. Bet jei yra susitarimas, tai yra normalu.

Pvz., 10 metų aš pati turėjau 3 restoranus, kurių direktorius buvo anglas. Niekas net nežinojo, kad jie priklauso man – kaip savininkę mane tai visiškai tenkino“, – pasakojo asociacijos vadovė ir pridūrė, jog kartais konfliktai tarp savininkų ir darbuotojų gali kilti dėl paprasčiausio nesusikalbėjimo.

E. Šiškauskienės teigimu, nuo susitarimo priklauso ir kaip bus kontroliuojama šefo veikla, restorano išlaidos, kad šis netaptų nuostolingas.

„Tai vėlgi susitarimas, kokia duota laisvė. Virtuvės šefai nori padaryti geriausiai ką gali, jie tą ir daro. Vis dėlto, manau, kad kontroliuoti turėtų direktorius. Tačiau nežinau, kaip buvo toje įmonėje.

Aišku, šefai yra menininkai. Aš į juos žiūriu kaip į kūrėjus. Jei paklaustumėte tapyti įsijautusio dailininko, kokius pirkti dažus – kurie brangesni ar geresni, turbūt jis pakėlęs akis nustebęs žiūrės – tai yra tas pats. Aišku, kai nesueina finansai irgi negerai. Apskaita turi būti, verslo logika irgi“, – kalbėjo pašnekovė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
2.5000

Prienuose armėnas taiso batus ir pažįstamiems raugia šašlykus: Lietuvą vadina antra savo tėvyne (80)

Pačiame Prienų centre, prie pat Savivaldybės, armėnas Surenas Sadevosjan vietiniams...

Darbą Lietuvoje per pustrečių metų susidaro beveik 180 pabėgėlių (15)

Darbą Lietuvoje per pustrečių pastarųjų metų susidaro beveik 180 pabėgėlių, gavusių...

Darbdavys išbandė keturių darbo dienų savaitę – mato tik naudą (30)

„Bakedin“ dirbame keturias dienas per savaitę, nes tai labiau motyvuoja mūsų darbuotojus, –...

Pandemija įstūmė į skolas, bet plėtros nesustabdė: atidaroma dešimtys naujų kavinių, restoranų (66)

Nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų – besikaupiančių skolų ir darbuotojų trūkumo, – kai...

Pandemija verslui kojos nepakišo: siūlo paslaugas, kokių daugiau Biržuose nėra (10)

Gintarė Bogdanaitė Biržuose turi įkūrusi vienintelį tokį druskų kambarį ir pati veda oro...

Top naujienos

Skvernelis: įsibaiminusius žmones vadinti antivalstybininkais yra neišmintinga ir nepadoru (97)

Idėjai pasienio ruože įvesti nepaprastąją padėtį pritariantys opozicijos lyderis Saulius...

Sekmadienį per sieną perėjo rekordinis nelegalų kiekis: jie plūsta be perstojo (2090)

Sekmadienį, rugpjūčio 1-ąją, Lietuvą užgriuvo tokia nelegalų banga, kokios iki šiol dar...

Prienuose armėnas taiso batus ir pažįstamiems raugia šašlykus: Lietuvą vadina antra savo tėvyne (80)

Pačiame Prienų centre, prie pat Savivaldybės, armėnas Surenas Sadevosjan vietiniams...

Koronavirusas skaudžiai kerta ir jauniems: daugiausia pacientų ligoninėse – neskiepyti 30–40 metų amžiaus žmonės (464)

Koronaviruso delta atmaina skaudžiai kerta visiems – ir jauniems, ir seniems, o absoliuti dauguma...

Negailestingi burtai: olimpiados ketvirtfinalyje – pasaulio ir olimpinių čempionų akistata (70)

Ispanijos vyrų krepšinio rinktinei brangiai kainavo pralaimėjimas slovėnams paskutinėse Tokijo...

Nutrūktgalvius pajūryje gelbėjo ir kariuomenė, ir policija: dažniausi prasižengėliai – užsieniečiai (32)

Penktadienį ir šeštadienį Baltijos jūra buvo audringa. Nepaisydami didžiulių bangų ir krante...

Lukašenkos primesta ataka Lietuvoje: po trijų mėnesių galime turėti gerokai pasikeitusią situaciją (607)

Ar Lietuva sugebės atremti Lukašenkos primestą pabėgėlių ataką? Atsargos pulkininkas Arvydas...

Kinijoje – seniai neregėtas COVID-19 protrūkis: testuojami milijonai žmonių (5)

Kinijos miestuose pradėtas masinis milijonų žmonių testavimas dėl COVID-19 , taip pat įvesta...

Paviešintos nuotraukos, kaip su pusnuogėmis gražuolėmis linksminasi neseniai pagimdžiusios princesės Eugenie vyras (18)

Daugumai naujai iškeptų tėvelių gyvenimas tampa panašus į nesibaigiantį nešvarių sauskelnių...

Urologas išvardijo, kam labiausiai gresia prostatos vėžys: vienas veiksnys tikimybę didina net iki 8,8 karto (18)

Mažesnis judėjimas ir fizinis aktyvumas, gausesnis riebaus maisto vartojimas ir augantis antsvoris...