Kalbėdamas apie energijos brangimą Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų vadovas Darius Gudačiauskas pažymi, kad dujos ir elektra brangsta tris kartus, prognozuoja, kad iki gegužės kainos tik augs. Visa tai, anot jo, atsilieps ir galutiniam vartotojui.

„Be pigaus grūdo, gerbiamieji, pigios duonos nebus. Duona Lietuvoje bus brangi, tą reikia suprasti. Be energetikos, kitų dedamųjų savikainų mažėjimo arba stabilizavimo nebus pigios mėsytės, ji bus brangi. Gerbiama valdžia, jūs turite išgirsti, nes iki šiol sprendžiame problemas, susijusias su sveikatingumu, dvasiniais dalykais, filosofija. Labai greitai ant jūsų stalo bus būtiniausių maisto produktų kainos klausimas“, – įspėja D. Gudačiauskas.

Jis pabrėžia, kad paukštininkystės sektorių COVID-19 labai stipriai paveikė visame pasaulyje.

Darius Gudačiauskas

„Kadangi esame dideli eksportuotojai – 51 proc. produkcijos eksportuojame, kritome į krizę, įtikinėjome valdžią gelbėti flagmanus, nestabdyti gamybos, išlaikyti darbo vietas, ir buvome lygtai susitarę, kad taip ir darysime. Mes, perdirbėjai, išlaikysime ūkininkus, mokėdami jiems tinkamą kainą ne žemiau savikainos, darbininkų neatleidinėsime, mokesčius mokėsime. Visus savo įsipareigojimus vykdėme. Aš matau, kad nuo to ekonomika sukasi.

Atvirkščiai – jei būtume mažinę, uždarinėję fabrikus, stabdę visą grandinę, ekonomika būtų stojusi. O ekonomika yra kaip įmonė, jos dedamoji yra viena – fiksuoti kaštai: mokytojai, daktarai, pensininkai ir kt. Ar pajamų valstybė gauna, ar ne, jie vis tiek privalo būti išlaikomi.

Jei valstybė, politikai savo sprendimais stabdo verslą, bus neišvengiama krizė – užsisuka mirčių gyvybės ratas, kuris veda į recesiją. Jeigu atlaikėme covid, manau, kad mes jį įveiksime, nepaisant rudens ir pablogėjusios situacijos, privaloma labai paprastais, tokiais pačiais metodais įveikti ir energetikos kainų šuolį. Jeigu tik pradėsime mažinti gamybas, išeidinėti iš rinkų, atleidinėti darbuotojus, sugrįžimas bus labai sudėtingas“, – laidoje kalbėjo Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų vadovas.

Visą laidą „Iš esmės“ galėsite stebėti nuo 19.15 val. Delfi TV eteryje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)