Vieno Rusijos ekonomikos plėtros ministerijos departamento vadovas Jevgenijus Manakinas dienraščiui patvirtino, jog Rusija tikrai imsis priemonių, atsakydama į praėjusių metų liepą Lietuvos įvestus muitus rusiškam cementui.

"Siūlysime Vyriausybei taikyti atsakomąsias priemones, tačiau sankcijų dydis kol kas neapskaičiuotas", - dienraščiui sakė J.Manakinas.

BNS jau rašė kad šis Rusijos pareigūnas dar praėjusių metų gruodžio pabaigoje žadėjo, jog Rusija imsis atsakomųjų priemonių dėl Lietuvos sprendimo taikyti antidempingo muitus cemento iš Rusijos importui.

J.Manakinas tada tvirtino, jog Lietuvos sprendimu nepatenkinta Rusija imsis atsakomųjų priemonių, kurios gali būti atšauktos, jei Lietuva "per protingą laikotarpį ištaisys padėtį".

Lietuvos Konkurencijos taryba laikinuosius antidempingo muitus iš Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos į Lietuvą įvežamam cementui įvedė 2001 metų pradžioje, o atlikusi tyrimą, praėjusių metų liepos 24 dieną šių muitų galiojimą pratęsė dar pusmečiui.

Tarybos nutarimu į Lietuvą įvežamam baltarusiškam cementui taikomas 52 litų už toną antidempingo muitas, Ukrainoje pagamintam - 47 litų už toną, o Rusijoje - 22 litų už toną muitas. Naujieji cemento antidempingo muitai įsigaliojo 2001 metų metų spalio 12 dieną, nes importuotojai buvo apskundę Konkurencijos tarybos sprendimą teismui.

Muitai buvo įvesti atsižvelgiant į Lietuvos cemento gamybos bendrovės "Akmenės cementas" prašymą, nes šios bendrovės pardavimus ir užimamą rinkos dalį importuojamas cementas gerokai sumažino.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės