aA
Konservatorius Gabrielius Landsbergis sako, kad pinigų 750 tūkst. eurų investicijai į „SEB Modern Growth Fund“ gavo iš sutuoktinės Austėjos verslo daug metų kauptų dividendų. Registrų centrui pateiktos finansinės ataskaitos rodo, kad A. Landsbergienės valdomos „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokykla 2017 metais bendrai turėjo sukaupusios beveik 3,2 mln. eurų nepaskirstyto pelno.
Austėja Landsbergienė, Gabrielius Lansbergis
© DELFI / Andrius Ufartas

Kaip nurodoma G. Landsbergio Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pateiktoje privačių interesų deklaracijoje, jis 2018 metų gegužės 16 dieną įsigijo investicinio fondo „SEB Modern Growth Fund“ vertybinių popierių už 750 tūkst. eurų.

Tai pastebėjusi Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT), prašydama įvertinti, ar šis pirkinys neatskleidžia neteisėto praturtėjimo. Dėl nedeklaruotų G. Landsbergio akcijų tyrimą yra pradėjusi VTEK.

Įspūdinga plėtra

Privačių darželių tinklą „Vaikystės sodas“ A. Landsbergienė įsteigė 2011 metais. Registrų centro duomenimis, ji yra vienintelė šios įmonės akcininkė.

„Vaikystės sodas“ jau pirmaisiais veiklos metais dirbo pelningai. 2011 metų finansinėje ataskaitoje nurodoma, kad įmonės grynasis pelnas sudarė 50 696 eurus. Lygiai toks pats buvo ir jos nepaskirstytas pelnas.

Nuo 2011 iki 2017 metų „Vaikystės sodo“ pardavimo pajamos nuosekliai augo. Pirmaisiais veiklos metais jos sudarė maždaug 280 tūkst. eurų, o 2017 metais jau apie 4,6 mln. eurų. DELFI skaičiavimu, vidutinis metinis pajamų augimas šiuo laikotarpiu sudarė 171 proc.

Per 7 metus darželių tinklo darbuotojų skaičius išaugo nuo 2 iki 257. 2017 metų finansinėje ataskaitoje nurodoma, kad „Vaikystės sodo“ grynasis pelnas tais metais sudarė 561 tūkst. eurų, įmonė buvo sukaupusi 1,7 mln. eurų nepaskirstyto pelno.

Kaip nurodoma „Vaikystės sodo“ internetinėje svetainėje, įmonė veikia keturiuose Lietuvos miestuose. Vilniuje turi 13 „sodelių“, Kaune – du, Klaipėdoje ir Panevėžyje po vieną.

2013 metais A. Landsbergienės įsteigta privati Karalienės Mortos mokykla taip pat rodė labai gerus finansinius rezultatus.

Nors pirmaisiais veiklos metais įmonė dirbo nuostolingai (-390 tūkst. eurų), po to parodė įspūdingą pajamų augimą ir antraisiais metais ėmė kaupti nepaskirstytąjį pelną. DELFI skaičiavimu, vidutinis metinis pajamų augimas 2013–2017 metais Karalienės Mortos mokykloje siekė 229,3 proc.

2017 metų Karalienės Mortos mokyklos finansinėje ataskaitoje nurodoma, kad įmonės grynasis pelnas tais metais sudarė per 657 tūkst. eurų. Per 5 metus ji sukaupė beveik 1,5 mln. eurų nepaskirstytojo pelno.

Mokyklos darbuotojų skaičius nuo 2013 iki 2017 metų išaugo nuo 15 iki 124. Karalienės Mortos mokykla turi padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, teigiama įmonės internetinėje svetainėje.

Investicija – šeimos sprendimas

A. Landsbergienė DELFI sakė, kad „Vaikystės sodas“ dividendus išmokėjo 2014, 2015, 2016, 2017 ir 2018 metais. Tuo metu Karalienės Mortos mokykla dividendus mokėjo 2017 ir 2018 metais.

„Tačiau ankstesniais metais dalis pelno likdavo neskirstyta, o 2018 metais, skirstant pelną, uždirbtą per 2017 metus, buvo skirstomas ir ankstesniais metais sukauptas, bet nepaskirstytas pelnas“, – teigė ji.

A. Landsbergienė paaiškino, kad pagal įstatymą, jos gauti dividendai yra laikomi bendra sutuoktinių jungtine nuosavybe.

„Taip pat ir investicinio fondo vienetai, nors įgyti Gabrieliaus vardu, yra mūsų abiejų bendroji jungtinė nuosavybė ir buvo perkami mūsų šeimos sprendimu“, – sakė ji.

1 tūkst. eurų algos

„Sodros“ duomenimis, 2018 metų rugpjūčio 16 dieną „Vaikystės sodas“ turėjo 263 darbuotojus, o Karalienės Mortos mokykla – 116. Birželio duomenys apie atlyginimus rodo, kad darželiuose darbuotojai uždirba mažiau nei mokyklose.

Pavyzdžiui, visą mėnesį dirbę „Vaikystės sodo“ darbuotojai vidutiniškai uždirbo 724,46 euro popieriuje (maždaug 583 eurai į rankas), o Karalienės Mortos mokykloje visą mėnesį dirbusiųjų vidutinis atlyginimas siekė 1 021,19 eurų popieriuje (maždaug 787 eurai į rankas).

A. Landsbergienė komentavo, kad pagal internetinėje svetainėje atvira.sodra.lt skelbiamus duomenis, Karalienės Mortos mokykla yra tarp 5 proc. didžiausius vidutinius atlyginimus mokančių įmonių švietimo sektoriuje.

„Vaikystės sode“ vidutiniai atlyginimai taip pat yra ženkliai didesni lyginant su ta pačia ekonomine veikla užsiimančių įmonių vidutiniais atlyginimais. Kadangi viešai skelbiami vidutiniai atlyginimai, konkretizuoti nėra teisinga, nes įmonėse dirba beveik 400 darbuotojų, vieni pilnu etatu, kiti tik kelias valandas, vieni yra itin kvalifikuoti, kiti atlieka pagalbinius darbus“, – DELFI sakė ji.

Paprašyta apibendrinti, kaip per pakankamai trumpą laikotarpį jai pavyko išvystyti tokį sėkmingą verslą, A. Landsbergienė sakė:

„Manęs dažnai klausia, kaip aš visur suspėju – ir didelė šeima, ir verslas, ir mokslinė veikla, ir visuomeninė. Visada atsakau: darymo būdu, darai ir pasidaro. Taip ir su verslu – atkaklumas, žinios, drąsa, labai daug darbo ir profesionali komanda.

Mano verslas ne tik sėkmingas, bet ir skaidrus bei socialiai atsakingas. Vien per praėjusius mokslo metus darželis ir mokykla kartu skyrė net 335 tūkst. eurų, kad mūsų įstaigose galėtų mokytis vaikai, kurie motyvuotai siekia išsilavinimo, tačiau jų šeimos neturi galimybės sumokėti už mokslą privačioje ugdymo įstaigoje“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Po popiežiaus vizito jaučiasi nuskriausti – skaičiuoja mažiausią pelną (11)

Pasibaigus popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje verslas skaičiuoja pelną. Renginiuose...

Po „salvių“ prekybos konflikte - niūrios nuotaikos JAV rinkoje

Volstrito akcijos pirmadienio prekybos pradžioje smuko po naujausių „salvių“ Jungtinių...

Ekspertai: prezidentės pataisos dėl reklamos gali sumažinti konkurenciją (5)

Prezidentės siūlomos pataisos, numatančios didesnes baudas už klaidinančią reklamą, gali...

JAV „Sirius XM“ perka „Pandora“ už 3,5 mlrd. dolerių akcijomis

„Sirius XM“, dominuojanti palydovinio radijo ryšio įmonė Jungtinių Valstijų rinkoje ,...

Karbauskis už Grybauskaitės pasiūlymo mato kyšančias farmacininkų ausis (614)

Tikrasis prezidentės pateiktų priemonių konkurencingumui didinti tikslas yra sustabdyti planus dėl...

Top naujienos

Ušackas pranešė, kad pralaimėjęs Šimonytei partinius rinkimus, Prezidento posto nesiektų (205)

Prie Prezidento rinkimų starto linijos – ir Ingrida Šimonytė . Ką pasirinks TS–LKD: ją ar...

Karbauskis už Grybauskaitės pasiūlymo mato kyšančias farmacininkų ausis (614)

Tikrasis prezidentės pateiktų priemonių konkurencingumui didinti tikslas yra sustabdyti planus dėl...

Orai: šaltis po truputį įsigalės (1)

Savaitė, prasidėjusi šalčiu, nelepins ir toliau. Artimiausiomis dienomis žadama daugiau...

Lietuviai nukeliavo į turistų aplenkiamą Iraną: šiurpių mirties bausmių vieta stebino svetingumu (54)

Keliauti į Iraną sugalvojau tada, kai perskaičiau daug informacijos apie tenykščius žmones, jų...

Broliai Ballai autobusu grįžo į Lietuvą (29)

Sausio mėnesį krepšininkai Lamelo ir LiAngelo Ballai atvyko į Lietuvą. Tuo metu Vilniaus oro...

Nekaltas pirkinys oro uosto užkandinėje baigėsi tragedija (32)

Viena mergina mirė nuo stiprios alergijos sezamams, kai oro uosto kavinėje „Pret a Manger“,...

FIFA metų geriausiu futbolininku išrinktas ne Ronaldo – triumfavo Modričius lietuvių balsai rinkimuose (8)

Šių metų sensacija Kroatijos rinktinės ir Madrido „Real“ variklis 33 metų Luka Modričius...

Putinas pateikė savo versiją dėl lėktuvo numušimo Sirijoje Kremlius išplatino viešą pareiškimą (446)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį Izraelio premjerui Benjaminui Netanyahu pareiškė...

Per žiniasklaidos dieną Valančiūnas driokstelėjo: galime išspardyti kitų užpakalius (5)

Toronto „Raptors“ žiniasklaidos diena neaplenkė ir komandos vidurio puolėjo 26 metų Jono...

Lengviausias būdas iššveisti pridegusį puodą: jokio mirkymo – prireiks tik vienos priemonės (28)

Kam gi nepasitaiko, kad ruošiant maistą pora minučių, kurioms žūtbūt prireikia pasitraukti nuo...