Jo nuomone, dėl daugelio Europos problemų kalta Vokietija, nes ji nesiėmė vadovauti, informuoja BBC.

Interviu laidoje „Today“ jis sakė: „Tikiuosi, kad Vokietija pasikeis ir supras, jog griežtų taupymo priemonių politika duoda prieštaringus rezultatus. Jie atsimena infliaciją, todėl tebekovoja su infliacija, nors grėsmė yra defliacija.“

G. Sorosas pridūrė: „Vieninteliai žmonės, galintys tai pakeisti, yra vokiečiai, nes jie yra atsakingi. Jie nenori būti atsakingi, tiesą sakant, jie pasiryžę nebūti atsakingi. Tai ir yra tragedija.“

Jo teigimu, daugelis tautų patiria ilgus stagnacijos laikotarpius, tačiau išgyvena: „Japonija patyrė 25 m. stagnacijos laikotarpį, ji desperatiškai ieško išeities iš situacijos, į kurią eina Europa. Tačiau Europos Sąjunga – ne tauta. Tai tik nepriklausomų valstybių sąjunga, labai netobula sąjunga, ji gali neišverti. Euro krizė pavertė tai, kas turėjo būti savanoriška lygiaverčių nepriklausomų valstybių sąjunga, <...> į skolintojų ir skolininkų santykius. Skolininkai nebeišmoka skolų, jie priklausomi nuo kreditorių malonės, todėl susikuria dviklasė sistema. Tai ne savanoriška ir ne lygiateisiška.“

G. Sorosas sakė, kad Tarptautinis valiutos fondas po 2008 m. krizės pagerino požiūrį į finansų sektorių, bet to nepasakysi apie daugelį kitų organizacijų.

„Bundesbanke (Vokietijos centrinis bankas) yra grupė žmonių, kurie remiasi <...> Mastrichto sutartyje apibrėžtu centrinio banko vaidmens apibrėžimu. Apibrėžimas buvo prastas, iš tiesų jis neleidžia centriniam bankui funkcionuoti kaip paskutinės instancijos skolintojui, o be to yra pavojus, kad mus vėl ištiks finansų krizė“, – teigė G. Sorosas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)