„Iš esmės tai paskutinė priemonė, kurios galima imtis, prieš visiškai uždraudžiant šių produktų įvežimą į Rusijos rinką“, - agentūrai „Interfax“ trečiadienį pareiškė tarnybos vadovas Genadijus Oniščenka.

„Lietuviškų maisto produktų kontrolės rezultatai buvo nepatenkinami. Todėl šiandien nusiuntėme Federalinei muitinės tarnybai raštą, kuriame nurodėme, jog dideli lietuviškų produktų kiekiai vartotojų teisių apsaugos požiūriu kelia didelę sanitarinę ir epidemiologinę riziką“, - pareiškė jis.

„Rizika susijusi su produktų užteršimu mikrobiologinės kilmės teršalais, taip pat su daugybe pažeidimų, susijusių su vartotojų klaidinimu“, - pareiškė „Rospotrebnadzor“ vadovas.

Jo teigimu, Lietuva pastaraisiais metais didino pieno produktų tiekimą į Rusiją. Tuo pat metu galvijų skaičius Lietuvoje mažėjo ir šalis pirko pieno miltelius užsienyje.

„Tai galioja visiems Lietuvos tiekėjams, kurie tiekia į Rusiją pieno produktus“, - pareiškė G.Oniščenka.

Anot jo, tikrinant pasienio punktuose, Muitinės tarnybos prašoma ypač tikrinti saugojimo ir gabenimo sąlygas, galiojimo laikotarpį ir ženklinimą, ar nepažeistos pakuotės, o jei būtina, atlikti objektyvius tyrimus.

Rugsėjo 28 dieną G.Oniščenka pareiškė, kad Rusijos sanitarinė tarnyba turi naujų priekaištų dėl lietuviškų pieno produktų kokybės.

Tuo metu vienos Lietuvos pieno perdirbimo įmonės vadovas, nenorėjęs būti įvardytas, DELFI sakė jokios oficialios informacijos neturįs.

„Nieko negaliu komentuoti, nes jokių žinių be žiniasklaidos apie „Rospotrebnadzor“ naujus pranešimus neturiu“, - komentavo pašnekovas.

Jo teigimu, prekės į Rusiją keliauja įprastai.

„Patikra visada buvo normali ir pakankamai griežta. Lietuvos produktai atitinka visus Rusijos keliamus reikalavimus“, - tvirtino įmonės vadovas.

V. Jukna: oficialios informacijos neturime

Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna mano, kad Rusija neapribos Lietuvos pieno produkcijos importo, nes ji atitinka keliamus reikalavimus.

„Kol kas neturime jokios oficialios informacijos apie sugriežtintus pieno produktų patikrinimus, kai bus oficiali informacija, galėsime plačiau pakomentuoti. (...) Tokie sugriežtinimai, aš tikiu, kad jų nebus, kadangi mūsų produkcija atitinka reikalavimus, yra kokybiška, Veterinarijos tarnyba išsamiai atlieka patikrinimus visos siunčiamos produkcijos“, - trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė V.Jukna.

Anot jo, kitą savaitę jis susitiks su Rusijos atstovais ir aiškinsis problemas.

„Kitą savaitę lankysimės parodoje Maskvoje, kuri organizuojama tradiciškai - „Zolotaja Osen“ ("Auksinis ruduo" - BNS), planuojame susitikti su veterinarijos tarnyba Rusijos, taip pat manau, kad aptarsime ir šituos klausimus, bet, kaip minėjau, jokios oficialios informacijos neturime“, - teigė ministras.

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos („Rospotrebnadzor“) vadovas Genadijus Oniščenka trečiadienį pranešė paprašęs Rusijos muitinės, kad ši griežčiau tikrintų lietuviškus pieno produktus ir tai esą paskutinis žingsnis prieš visiškai juos uždraudžiant.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Susiję straipsniai
Top naujienos