Tyrimas pradėtas dėl įtariamo didelės vertės sukčiavimo, dokumentų klastojimo, trukdymo pareigūnų veiklai bei kitų galimų nusikalstamų veikų. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras.

Pareigūnų surinktais duomenimis, galimai organizuotoje grupėje veikdami asmenys 2017-2021 m., siekdami išvengti mokėtino PVM, galimai kūrė fiktyvių sandorių grandines panaudodami suklastotus dokumentus ir taip, įtariama, apgaule išvengė virš 3 mln. eurų PVM bei vienos įmonės naudai įgijo daugiau kaip 2 mln. eurų grąžintino PVM.

Vykdant ikiteisminį tyrimą liepos 14 d. Vilniaus mieste buvo atlikta 20 kratų, kurių metu rasti ir paimti paslėpti, tyrimui reikšmingi dokumentai, laikmenos, rastas nemažas kiekis grynųjų pinigų, kurių kilmė dar tiriama.

Per kratas sulaikyti 6 asmenys, dėl jiems taikytinų tolesnių kardomųjų priemonių skyrimo sprendimai dar nepriimti. Įtarimai iš viso pareikšti 8 asmenims. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas.

Kaip jau skelbta anksčiau, trečiadienį sulaikytas verslininkas Sergejus Rachinšteinas. Jis kol kas sulaikytas 48 valandoms.

„Dėl kardomųjų priemonių bus sprendžiama“, – BNS ketvirtadienį sakė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

S. Rachinšteinas buvo sulaikytas trečiadienį popiet, anot LNK televizijos, pareigūnai į S. Rachinšteinui priklausančias patalpas Šeškinės gatvėje atlikti kratų atvyko apie 14 valandą, antrankiai buvo uždėti ir kartą už sukčiavimą jau teistam verslininkui. Pati krata pastate, kuriame įrengtos komercinės ir gyvenamosios patalpos, truko apie valandą, apžiūrėti ir automobiliai.

Už sukčiaujant įgytą didelės vertės svetimą turtą teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Dokumentų klastojimas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų. Trukdymas teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki dvejų metų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos