aA
Prekybos ir investicijų skatinimo biurą (FIT) Vilniuje oficialiai atidaręs Belgijos Flandrijos regiono Ministras Pirmininkas Geertas Bourgeois teigia, kad pagrindinis flamandų tikslas yra tapti svarbiu lietuvių investuotojų Belgijoje partneriu.
Flandrijos rūmų atidarymas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Regioninis biuras Vilniuje atidarytas po 6 metų pertraukos, iš jo bus kuruojama FIT veikla Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Iš naujo atidaryti biurą Vilniuje flamandus paskatino gerėjantys Lietuvos ekonominiai rodikliai ir rinkos dydis. Atidarymo ceremonijos metu G. Buržua teigė, kad Flandrijos investuotojus Lietuvoje labiausiai domina gyvybės mokslų sektorius ir Baltijos regiono uostai.

„Skirtingų Baltijos jūros uostų strateginis išsidėstymas pritraukia labai daug dėmesio iš Flandrijos uostų“, – teigė F. Bourgeois.

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, Lietuvai yra svarbus FIT buvimas Vilniuje, nes Flandrija yra pasaulinio lygio investuotojas ir sektinas pavyzdys Lietuvai.

„Sveiki sugrįžę į Vilnių“, – atidarymo ceremonijoje svečius pasveikino L. Linkevičius.

FIT yra nepriklausoma, Flandrijos vyriausybės finansuojama agentūra, kurios didžiąją dalį valdybos narių sudaro verslininkai. Pagrindinis agentūros tikslas yra naujų eksporto rinkų paieška flamandų investuotojams ir investicijų pritraukimas į Flandriją. Pernai Flandrijos regiono eksporto apimtys į Baltijos šalis siekė 1,28 mlrd. eurų, iš kurių maždaug 700 mln. teko Lietuvai. Per dešimtmetį, nuo 2005 m., eksporto apimtys iš šio Belgijos regiono į Lietuvą išaugo 20 proc.

Flandrijos regione – Gento uoste – skystų trąšų terminalą valdo „Achemos grupė“, Briugės mieste veikia „Vičiūnų grupės“ atstovybė Vakarų Europos rinkai.

R. Sinkevičius padėkojo už Flandrijos Vyriausybės paramą

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius antradienį priėmė Lietuvoje viešinčią Flandrijos (Belgija) Ministro Pirmininko G. Bourgeois vadovaujamą delegaciją.

„Lietuva negali būti „sala“ Europos Sąjungoje, mes privalome tapti europinio transporto tinklo dalimi“, – susitikime sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius, kalbėdamas apie praėjusiais metais baigtą tiesti „Rail Baltica“ geležinkelio ruožą nuo Lenkijos-Lietuvos valstybių sienos iki Kauno. Lietuvos teritorijoje nutiesta 127 km naujos europinio standarto 1435 mm pločio vėžės, rekonstruota ar pastatyta 19 tiltų.

Flandrijos Ministro Pirmininko vadovaujamą delegaciją taip pat domino, kaip Lietuva žada dalyvauti „Vienos juostos, vieno kelio“ („One Belt, One Road“) projekte. Pasak R. Sinkevičiaus, šioje Kinijos valdžios vykdomoje strategijoje nurodyta, kad ekonominio bendradarbiavimo ir transporto keliai į Europą eina per Baltijos šalis.

„Mūsų tikslas – įtvirtinti Lietuvą ir jos transporto infrastruktūrą kaip patikimą Naujojo šilko kelio maršruto tašką. Tikimės, kad Kinijos kroviniai bus transportuojami per Klaipėdos uostą į Skandinaviją ir kitus Vakarų Europos uostus. Lietuva, kaip sparčiai auganti tranzito šalis, turi realias galimybes tapti svarbia pasaulio transporto ir logistikos rinkos žaidėja dalyvaudama aktyvioje šios strategijos plėtroje“, – ministerijos pranešime cituojamas R. Sinkevičius.

Aptardamas Rusijos sankcijų įtaką Lietuvos ekonomikai ir uostams, susisiekimo ministras pripažino, kad kaimyninės šalies sankcijos gerokai paveikė transporto sektorių. Pasak ministro, tranzitas į Rusiją sumažėjo 40 proc. ir tam didelės įtakos turi kaimyninės valstybės politiniai sprendimai.

„Tačiau Lietuvai pavyko diversifikuoti rinkas, padidinti pervežamų krovinių į Vakarų Europos valstybes dalį. Todėl Klaipėdos uostas ne tik nesumažino krovos apimčių, bet 2014-2015 m. netgi padidino kraunamų krovinių kiekį. Tikimės, kad ir šiais metais Klaipėdoje turėsime eilinį krovos rekordą“, – sakė ministras.

R. Sinkevičius iškirtinai padėkojo ministrui pirmininkui už Flandrijos Vyriausybės paramą, vykdomą pagal trišalę Lietuvos ir Flandrijos bendradarbiavimo 2016-2018 m. programą, kuri suteikia galimybę Lietuvos transporto sektoriaus specialistams dalyvauti stažuotėse ir susipažinti su Flandrijos transporto ir logistikos sistema, studijuoti magistratūros studijų programoje Antverpeno universitete, taip pat jūrų transporto specialistams dalyvauti mokymuose.

Po susitikimo su susisiekimo ministru Flandrijos delegacijos atstovai, tarp kurių keturių uostų – Antverpeno, Gento, Ostendės ir Zebriugės vadovai, susitiko su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovybe.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Bitkoino vertė krito iki žemiausio per metus lygio (12)

Bitkoino vertė trečiadienį smuko iki žemiausio lygio per metus. Populiariausios kriptovaliutos...

Didžioji Lietuvos nelaimė: ar demografinę duobę padės užpilti statybininkai iš Ukrainos? (380)

Lietuvoje nebeliko ir 2,8 mln. gyventojų – liūdnai skelbia statistikos duomenys. Kiti...

EP pritarė Ignalinos AE uždarymui skirti visą Lietuvos prašomą sumą (74)

Trečiadienį Europos Parlamentas ( EP ) balsavo dėl 2021-2027 m. ES daugiametės finansinės...

Siūlo 20 proc. padidinti akcizą etilo alkoholiui (48)

Sveikatos apsaugos ministrui parlamentarui Aurelijui Verygai pasiūlius 10 proc. padidinti akcizų...

Startuoti „Amazon“ platformoje reikia 5 tūkst. eurų (5)

Prekybos milžinės „ Amazon “ užvaldymas, ko gero, daugelio verslų siekiamybė, mat,...

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (456)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (66)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui  paskelbė 585 puslapių „Brexit“ sutarties projektą, papildyta 23.22 (80)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva (4)

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (707)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (8)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (35)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (69)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (12)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (5)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...