„Finansų ministerijos vertinimu, „Investors‘ Forum“ vykdomosios direktorės siūlymas nesuderinamas su šios Vyriausybės pasiūlyta ir 2021 metais Seimo patvirtina pakoreguota neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) formule“, – Eltai perduotame komentare teigia Finansų ministerija.

„Priimtais pakeitimais sustiprintas NPD kaip instrumento taiklumas ir efektyvumas didinant mažiausiai uždirbančiųjų žmonių pajamas, tuo pačiu vertinant realias biudžeto galimybes. Ši Vyriausybė laikosi nuoseklios linijos palaipsniui artinti maksimaliai taikytiną NPD dydį prie minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio“, – pažymima komentare.

Tuo tarpu reaguodama į Lietuvos banko (LB) mintis, kad NPD ir MMA galėtų būti suvienodinti iki 2026 metų, o NPD galėtų būti nustatomas automatiškai ir didėtų tiek, kiek ir MMA, ministerija aiškina, kad toks siūlymas bus vertinamas platesniame mokestinių pakeitimų pakete.

„Pateiktas pasiūlymas bus vertinamas platesniame mokestinių pakeitimų pakete, kartu su kitais gautais siūlymais“, – sako Finansų ministerijos atstovai.

„Iki vieno VDU uždirba apie tris ketvirtadalius visų Lietuvoje dirbančiųjų“, – pridedama komentare.

Balandžio viduryje interviu Eltai metu, R. Skyrienė sakė, kad Vyriausybei ketina siūlyti peržiūrėti NPD formulę.

Dabar tai yra iki tam tikrų pajamų ir jau kiek metų tas laiptelis nebuvo pakeltas. Minimali mėnesinė alga augo, o atrodo, kad jauni specialistai, ką tik baigę, gaunantis 2 ar 3 tūkst. eurų „popieriuje“ – jiems nebetaikomas NPD“, – sakė ji.

Pašnekovė taip pat teigiamai atsiliepė apie pasiūlymą įvesti visuotinį NT mokestį.

„Siūlomas NT mokestis yra daug logiškesnis nei dabartinis, kuris yra pajuoka“, – sakė R. Skyrienė.

Tuo tarpu LB siūlo padidinti gyventojų pajamų mokesčio progresyvumą sumažinant šio mokesčio naštą gaunantiems darbo užmokestį intervale nuo MMA iki vieno VDU. Tai siūloma pasiekti numatant konkretų planą, kaip per 2024–2026 m. būtų įgyvendintas NPD ir MMA suvienodinimas.

LB nuomone, taip NPD būtų nustatomas automatiškai ir didėtų tiek, kiek didėja MMA – tam nereikėtų atskiro politinio sprendimo.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė sutinka R. Skyrienės nuomone, kad NPD formulė turėtų būti peržiūrima. Tačiau, ji siūlo kitokį modelį, negu investuotojų atstovė – LPSK vadovės nuomone, NPD turėtų būti „pririštas“ prie vidutinio darbo užmokesčio (VDU) bei, kaip buvo prieš pokyčius, pilnu pajėgumu

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės