Teigiama, kad sprendimas dėl lengvatos pratęsimo bus priimtas tik atlikus išsamią situacijos analizę.

„Kitą savaitę finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiks su Viešbučių ir restoranų asociacijos valdybos nariais, kalbėsis apie sektoriaus problemas. Surinkus analitinius duomenis ir atlikus išsamią situacijos analizę, bus priimti sprendimai“, – teigiama ministerijos komentare BNS.

Pabrėžiama, kad lengvata, kuri taikoma iki šių metų pabaigos, buvo siejama su jau pasibaigusiais pandemijos suvaržymais, o maitinimo įstaigų pajamos jau viršijo ikipandeminį lygį.

„Maitinimo ir gėrimų teikimo įmonių apyvarta dėl pandeminių ribojimų 2020 metais susitraukė 20,4 proc., tačiau 2021-ųjų rezultatai, žinomi iš kito pajamų šaltinio – PVM deklaracijų, kurios rodo sektoriaus atsigavimą – buvo deklaruojamas 28 proc. metinis pajamų augimas, palyginti su 2020 metais. Tad maitinimo sektoriaus apyvarta 2021 metais viršijo 2019 metų lygį“, – rašoma komentare.

Ministerija taip pat atkreipia dėmesį, kad pritaikius lengvatą kainos maitinimo įstaigose ne mažėjo, o augo daugiau nei dešimtadaliu.

„Pritaikius lengvatą 2021-ųjų liepą, palyginti su birželiu, maitinimo paslaugų kainos dėl kitų nei mokestiniai veiksnių ne tik nemažėjo, bet ir išaugo 12,6 proc.“, – teigia ministerija.

Dėl lengvatos pratęsimo ministerija taip pat teigia dar neapsisprendusi.

„Pandemijos sukelti suvaržymai baigėsi, lengvatos pratęsimo klausimas yra nevienareikšmis. Matome, jog apgyvendinimo sektoriui pandemija padarė reikšmingą žalą, todėl šiuo metu yra renkami papildomi duomenys, analizuojama esama situacija ir galimos projekcijos“, – rašoma komentare BNS.

Apgyvendinimo įmonių pajamos pernai, ministerijos skaičiavimais, didėjo 14 proc., o iki pandemijos augimas vidutiniškai siekė 12,8 proc. 2020-aisiais jos dėl ribojimų traukėsi 41 proc.

Lengvatinis PVM tarifas maitinimo įmonėms buvo įvestas antrąjį praėjusių metų pusmetį, o apgyvendinimo paslaugoms taikomas septynerius metus. Abi lengvatos baigia galioti šių metų pabaigoje.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija penktadienį pranešė, kad siūlys pratęsti 9 proc. PVM lengvatos galiojimą viešbučiams, maitinimo įstaigoms, sporto klubams, kino teatrams ir renginiams, nes šie verslai dar neatsigavo nuo koronaviruso pandemijos pasekmių.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės