Nors antradienį Sveikatos apsaugos ministerija išplatino pranešimą, kad ministras A. Veryga atsitraukia ir komerciniuose mokamuose renginiuose silpnas alkoholis draudžiamas nebus, festivalių asociacijos ir kultūros atstovai teigia, kad pasakoma ne viskas.
© Organizatorių archyvas

„Mes tai neprekiaujame (alkoholiu – DELFI), bet ar licencijos bus išduotos prekybininkams? Reikia visus punktus atversti“, – ragino festivalių organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

Jis atkreipė dėmesį, kad nors jau skelbiama, kad draudžiama prekiauti alkoholiu festivaliuose nebus, nėra aišku, ar tai nėra tik formalus pareiškimas ir ar tikrai prekybininkams bus išduotos licencijos, kadangi tai nėra stacionarios prekybos vietos.

„Lauko kavinėms, neturint stacionarios vietos, yra uždrausta šitame įstatyme, kiek mes žinome, prekiauti alkoholiu – tai jos negali prekiauti ir renginiuose, festivaliuose. Apie tai mes nieko negirdime. Tai vadinasi, kad vis tiek negalės festivaliai“, – piktinosi A. Barniškis-Blėka.

Jie piktinosi, kad su jais – komercinių renginių organizatoriais, kultūrininkais, niekas nesikalbėjo, jie yra negirdimi, todėl tenka imtis kitų būdų.

Algirdas Barniškis - Blėka
Algirdas Barniškis - Blėka
© DELFI / Domantas Pipas

„Norime pranešti, kad gegužės 16 d. 16 valandą, jei viskas bus sėkmingai, planuojame padaryti taikų koncertą būtent šioje vietoje prie Seimo, kuriame manau, kad prisijungs labai daug Lietuvos muzikos žvaigždžių, kultūros veikėjų, menininkų, mokslininkų.

Jeigu mūsų nesikvietė iki šiol kalbėtis, diskutuoti apie esamą situaciją, mes pažadėjome, kad remsime būgnais, gitaromis Seimo duris ir duosime garso. Paradoksalu. Sausio 13 dieną mes ant šitų laiptų grojome už laisvę, tai dabar šitoje vietoje gegužės 16 d. grosime už laisvę rokenrolui“, – sakė A. Barniškis-Blėka.

„Rokas ne vieną valdžią nugriovė, tai ir šitą nugriaus. Kokios čia problemos, iš esmės muzika, kultūra gali savo darbą padaryti anksčiau ar vėliau, užtat ir reikia kalbėti. Aš manau, kad jokia valdžia jokių rezultatų nepasieks, jei nesikalbės su savo piliečiais.

Dabar tas ir vyksta, kažką trise susitarė, pamurmėjo, kažką išmetė į viešą erdvę, susprogdino granatą ir paskui visi tegul aiškinasi, ką draus, ką ne. Paskui mes turime rezultatą – išsivaikščiojančią Lietuvą ir nepatenkinus žmones, nes su jais elgiamasi kaip su karvėmis. Tai duosime šieno, tai neduosime“, – nesupranta Saulius Urbonavičius-Samas.

Koncerte pasirodys grupė „Bix“, „G&G Sindikatas“, tikimasi, kad prisijungs daugelis žinomų atlikėjų.

19-mečiai atlikėjai negalės lipti ant scenos?

Festivalių organizatorius piktina, kad su jais nėra mezgamas dialogas ir sunku suprasti, kaip bus, priėmus Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas.

„Problema tai, kad niekas nešneka. Jie kažką sugalvojo, meta granatą ir sprogo. Sako: blogai, ne tuos nukalėm, reikia iš naujo galvoti. Tada biški atsitraukia, vėl puola – čia ir yra problema su šita valdžia. Lozungai dideli, garsūs, kad kovosime su alkoholiu, o kaip? Nėra plano.

Uždrauskite seksą – tai išvis demografijai bus ragas. Visur yra sveikas protas ir planas. Kadangi aš, kaip matau, šita daug vilčių teikianti vyriausybė neturi jokio plano ir tas desperacinis „darykime kažką, kad kažką daryti“ ir „nesikalbėkime, nes mes geriau žinome“ – tai čia problema didžiausia.

Tokias problemas kaip alkoholizmas, narkomanija, kas bebūtų – jas reikia spręsti su visa visuomene, kartu kalbėtis, su visuomenės veikėjais, kurie turi įtakos. Reikia turėti normalų dialogą, ir tik tada mes bendrai galime nugalėti. Nes valdžia viena nieko negali nugalėti, be šansų“, – sakė S. Urbonavičius-Samas.

Saulius Urbonavičius
Saulius Urbonavičius
© DELFI / Domantas Pipas

A. Barniškis-Blėka teigė, kad dėl informacijos stokos sunku susigaudyti, o valdžia bendrauti nenori:

„Į dialogą kvietėme Seimo narius, kadangi nuo jų priklausys daug sprendimų įstatyme. Iki šios dienos mūsų tai niekas ir nesikvietė, mes savo iniciatyva patys pasiprašėme į Kultūros komitetą, kuriame pabandysime dar sykį pakartoti savo kreipimąsi ir pasakyti savo poziciją, pabandysime papasakoti, kas vyksta festivaliuose Lietuvoje, kaip viskas vyksta. Rytoj bus Sveikatos komiteto susirinkimas, kur mes irgi prisiprašėme, kad įsileistų. Nežinau, ar mums ten leis pasisakyti, ar ne, ar išvis išklausys, bet pabandysime poziciją savo išsakyti.

Jis atkreipė dėmesį, kad neaišku, ar festivalyje, kuriame bus leidžiama vartoti alkoholį, bus įleidžiami nepilnamečiai asmenys. Kas bus, jei amžius, iki kada negali įsigyti alkoholio, išties bus didinamas iki 20 metų.

„Atlikėjai, kuriems yra 19 metų, irgi negalės (dalyvauti festivalyje – DELFI). Kas neturės 20 metų – negalės lipti ant scenos, o jaunų talentų yra labai daug.“

„Nešneka – reikia šaukti, gal išgirs pro langus. aš esu liudininkas festivalių, nuo pat pirmųjų groju juose ir atsimenu pirmus festivalius, kai skraidydavo buteliai virš galvų. Matau tuos festivalius, kurie yra dabar, jie tiesiog džiugina širdį ir akis.

Aš pats daugiau nei 11 metų nevartoju alkoholio – gyvas pavyzdys, kad galima kitaip gyventi, bet aš nieko prieš prieš tuos žmones, kurie vartoja normaliai kažkiek alkoholio, kažkiek atsipalaiduoja ir linksminasi. Ir tokie dalykai, kai ribojama laisvė, kai nesikalbama su žmonėmis, t. y. jie sugalvojo ir geriau žino už mus, kada mums šikti, kada mums kakoti, kada mums gerti, negerti, ką valgyti ir ko nevalgyti, lygtai mes esame avinų banda, kurie neturi savo sprendimo teisės ir su jais nereikia pasikalbėti.

Saulius Urbonavičius
Saulius Urbonavičius
© DELFI / Domantas Pipas

Čia yra problema, manau, kad muzika, muzikantai, kovojam už laisvę, laisvė tai nereiškia daryt, ką norime, tai yra atsakomybė, bet griežtinkime atsakomybę, bet neribokime laisvės“, – sakė S. Urbonavičius-Samas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

V. Nakrošis: dialogas sveikintinas, bet nacionalinio susitarimo įgyvendinimas abejotinas (1)

Vyriausybės pastangos tartis su socialiniais partneriais ir derinti skirtingus interesus yra...

Šiaurės Korėja leido savo žmonėms dalyvauti žirgų lenktynių lažybose (3)

Šiaurės Korėjos lažybų entuziastai, kuriems dar visai neseniai už tokią veiklą grėsė...

Ž. Mauricas: nacionalinio susitarimo reikia, bet kitokio (10)

Pirmadienį pasirašytas nacionalinis susitarimas tarp Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų...

N. Mačiulis: Nacionaliniam susitarimui trūksta politinio palaikymo (12)

Vyriausybės , verslininkų ir profsąjungų nacionaliniam susitarimui trūksta politinių partijų...

Gelia dėl nacionalinio susitarimo: tai panašiau į valdžios pasižadėjimą verslui (262)

„Manau, kad verslui pavyko Vyriausybę įstumti į kampą“, – taip apie pirmadienį pasirašytą...

Top naujienos

Mažos valstybės „stebuklingas berniukas“ A. Merkel gali pridaryti rimtų bėdų (138)

Briuselis ir Berlynas tikrai nenorėjo tokio akivaizdaus Austrijos posūkio į dešinę. O austrai...

Situacija dėl Gedimino kalno vis blogėja: įspėja jau ir praeivius (661)

Panašu, kad Gedimino pilies kalnas tampa nauja mūsų šalies gėda. Jame vėl formuojasi nuoplovos...

Orai: geros naujienos – visą savaitę (3)

Po ypač malonaus pirmadienio šiluma bus mažesnė, tačiau artimiausiomis dienomis didesnių...

G. Paluckas: nesu nei autokratas, nei piktas žmogus (72)

„Visada siekiu demokratinių sprendimų. Partija galės spręsti priimti atgal išėjusius narius....

Lietuvos pilietybę turintį amerikietį viliojęs L. Kleiza vėl atsigręš į M. Gecevičių? (8)

Vienintelis klubo vis dar neturintis praėjusį mėnesį Europos čempionate rungtyniavusios Lietuvos...

Pirkėjai jaučiasi apgaudinėjami, prekybininkai bėdos neįžvelgia (363)

Atidesni pirkėjai prekybos centruose jau seniai pastebėjo, kuomet už tą pačią, ar kiek didesnę...

Po sezono pavadinimą keisiantis „Lietuvos rytas“ tikisi uždirbti klubo piniginėje – skaičių kebeknė (135)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubui šis sezonas bus paskutinis dabartiniu pavadinimu. Tai pirmadienį...

Uraganas Ofelija pasiekė Airiją: skelbiama apie pirmąsias aukas, galingi vėjai drasko stogus, rauna medžius žuvo 3 žmonės; atnaujinta 22.20 (138)

Britų salas užklupus uragano Ofelija liekanoms, tūkstančiai namų pietinėje Airijoje liko be...

K. Kardashian ruošiasi Kalėdoms: filmuoja sveikinimus ir džiaugiasi dirbtiniu sniegu kieme (10)

Ne veltui Lietuvoje juokaujama, kad pasiruošimas žiemoms šventėms prasideda iš karto po...

Kiek uždirbantis žmogus perka butą (99)

Būstas paprastai vienas brangiausių pirkinių žmogaus gyvenime. Apie tai, kiek reikia uždirbti,...