Komiteto patvirtintoje rezoliucijoje (31 balsas už, 6 prieš, 18 susilaikė) sakoma, kad darbuotojo teisė atsijungti nuo interneto, darbinių užduočių ir elektroninio bendravimo nedarbo metu turėtų būti įtvirtinta ES teisės aktuose, taip pat kolektyviniuose darbuotojų ir darbdavių susitarimuose.

Europarlamentarai pažymi, kad darbdavių reikalavimas darbuotojui „būti visada pasiekiamam“ gali neigiamai paveikti jo fizinę ir psichinę sveikatą, darbo ir laisvalaikio pusiausvyrą bei gerovę. Europos Komisija raginama parengti atitinkamą teisės aktą. Visas Parlamentas dėl šios rezoliucijos ketina balsuoti sausį, skelbiama Europos Parlamento biuro Lietuvoje pranešime.

„Eurofound“ duomenimis, nuo COVID-19 pandemijos pradžios daugiau kaip du trečdaliai ES darbuotojų dirba iš namų. Intensyvus skaitmeninių įrenginių ir komunikacijos technologijų naudojimas leidžia dirbti bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Vis dėlto tai turi ir žalingų padarinių, nes tokia situacija skatina prailginti darbo laiką bei ištrinti ribas tarp darbo ir privataus gyvenimo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės