Verslininkas Arvydas Paukštys, „Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjas penktadienį pranešė, kad dėl problemų užsitikrinant reikiamą elektros kiekį ir kitų biurokratinių iššūkių 3,5 mlrd. eurų vertės projektas yra stabdomas.

Kaip įraše „LinkedIn“ minėjo verslininkas, kreipusis į „Litgrid“ dėl galimybių užsitikrinti būtiną elektros kiekį (63 MW) buvo pasiūlyta patiems susiprojektuoti ir savo lėšomis įsirengti Kuprioniškių elektros skirstyklą ir 110 kilovatų 7 kilometrų ilgio kabelius „Fast track“ principu, bet galiausiai projektas buvo užblokuotas „Via Lietuva“.

Pastaroji, pasak A. Paukščio, įvardijo, kad konfliktuoja su „Litgrid“ ir neleis tiesti laidų kelių apsaugos zonoje. Taip pat buvo pasiūlyta tai daryti per privačių savininkų sklypus.

Tada verslininkas teigė prašęs ESO įrengti elektrinę gaminti elektrą iš gamtinių dujų vietoje, tačiau nuo 2026 metų atsiradus aplinkosauginiams reikalavimams tokia galimybė esą negalima.

Teltonika

Susisiekus su ESO, jos atstovė Rasa Juodkienė „Delfi“ teigė, kad įmonė periodiškai susitinka su klientu ir kitais projekto dalyviais. Ji nurodė, kad pagrindinius darbus ir prijungimą gali atlikti „Litgrid“.

„ESO aktyviai dalyvauja ir visus darbus atliekame anksčiau nei numatyti terminai: projektas suderintas, įranga užsakyta. Mes, ESO, teikiame klientui alternatyvius sprendimus – pasiūlymus, kad pagelbėtume ir užtikrintume energijos tiekimą, kol bus išspręstos problemos su „Via Lietuva“, – „Delfi“ sakė R. Juodkienė.

ESO turi nesuderintus 165 projektus

Jos teigimu, įmonei buvo pateikta alternatyvių siūlymų: siūlyta įsivesti gamtines dujas ir elektros energiją gaminti iš dujų – „Teltonika“ to, anot R. Juodkienės, atsisakė dėl per mažo našumo.

„Klientui taip pat pateikėme pasiūlymą, kaip perskirstyti turimas galias per skirtingus objektus, kad klientui suteiktume reikalingą 1.8 MW galią. „Teltonikos“ atsakymo laukiame“, – pridūrė ji.

Atstovė sakė, jog suprantama, kad šie sprendimai nėra ekonomiškai naudingi įmonei, bet įstatyminė bazė ir biurokratija apriboja jos galimybes atliepti ne tik „Teltonikos“, bet ir kitų klientų poreikius.

„Dėl biurokratinių kliūčių stringa ne tik šis, bet ir daugybė kitų projektų. Pavyzdžiui, elektromobilių prieigos taškų projektų prijungimas vyksta per lėtai ir sudėtingai, o ESO šiuo metu turi nesuderintus 165 projektus, kurių vertė siekia beveik 1,5 mln. eurų“, – teigė ji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)