OLAF tiria sukčiavimo atvejus, susijusius su ES biudžeto lėšomis tokiose srityse, kaip mokslinių tyrimų, žemės ūkio subsidijų ir paramos neturtingiems regionams. Tarnybos veiklą finansuoja 27 šalių narių mokesčių mokėtojai.

Vis sudėtingesnės tarptautinės schemos netinkamai panaudojo didelę dalį pernykščio ES biudžeto, kurio suma siekė 148 mlrd. eurų, teigiama kasmetinėje OLAF atsakaitoje.

2018 metais OLAF nustatė, kad buvo netinkamai panaudota 371 mln. eurų bendrijos biudžeto lėšų.
Į naujas ir nuolatines tyrėjų išryškintas tendencijas įtraukiami slapti susitarimai, manipuliavimas viešųjų pirkimų procedūromis, tarpvalstybinės schemos, taip pat schemos, susijusios su projektais trečiosiose šalyse, mokslinių tyrimų finansavimas, kontrabanda ir klastojimas.

Į ataskaitoje pateikiamų pavyzdžių sąrašą įtraukiamas sukčiavimo atvejis, kai iš dalies iš ES lėšų buvo perkamos mezgimo mašinos ir vėliau pardavinėjamos už išpūstas kainas. Šiuo atveju OLAF rekomendavo susigrąžinti 3,3 mln. eurų sumą. Anot OLAF, su incidentu susijusiems asmenims Bucharešto teismas paskyrė 16 mėnesių laisvės atėmimo bausmes, jų vykdymą atidėjus dvejiems metams.

Kitas atvejis susijęs su 19 mln. ES biudžeto lėšų, kurios buvo paskirtos vienai nevyriausybinei organizacijai, teikiančiai pagalbą karo draskomai Sirijai. Buvę organizacijos darbuotojai lėšas išgrobstė, aiškino OLAF.

ES agentūra taip pat teigė, kad daugiau dėmesio skirs sukčiavimui, susijusiam su lėšomis, kurios skirtos vis svarbesniems bloko tvarumo tikslams.

OLAF 2019 metais įvykdė 181 tyrimą ir pradėjo 223 naujus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)