Nepaisant pandemijos – rekordiniai metai

2020 m. metinė „Elgama-Elektronikos“ apyvarta tapo rekordine – siekė 15,4 milijonų eurų. Lyginant su 2019 metais, ji išaugo 80 proc. ir tapo didžiausia įmonės istorijoje. Prie augimo prisidėjo ir papildoma kompanijos veikla – elektronikos surinkimo paslaugos (ESM), kurių apyvarta augo 35 procentais.

Praėjusių metų pradžioje, kompanija per metus siekė augti 30 proc. ir metų pabaigoje skaičiuoti 11 mln. eurų apyvartą. Vis tik 2020-ieji prasidėjo sudėtingai dėl įmonės vidinius procesus ir bendravimą su užsienio klientais apsunkinusios pandemijos.

„Metų pradžioje verslo sektorių netikėtai užklupo pandemija. Vis tik nepaisant dėl jos kilusių iššūkių, kryptingai dirbome su esamais partneriais užsienio rinkose ir ieškojome galimybių naujose. Visa tai leido metus užbaigti sėkmingai – augimo tikslus viršijome beveik 40 proc. ir pasiekėme 4 milijonais didesnę apyvartą, nei planavome. Tai pasiekti leido sėkminga plėtra užsienio rinkose“, – pasakoja Martynas Čereška, UAB „Elgama-Elektronika“ vadovas.

Sieks plėstis Europoje

87 proc. kompanijos apyvartos 2020 m. sudarė pajamos iš eksporto į 12 valstybių 4 skirtinguose žemynuose.

„Praėjusius metus galima vadinti proveržio metais Lenkijoje – šioje rinkoje augome sparčiausiai. Laimėjome 4 didelius viešųjų pirkimų konkursus, kurių bendra vertė siekia apie 13 milijonų eurų. Tad po praėjusių metų galime tvirtai pasakyti, kad pagaliau įsitvirtinome šioje šalyje – čia šiuo metu užimame apie 30–35 proc. rinkos.

Minėti konkursai vyko išmaniosios apskaitos diegimo srityje ir buvo analogiški šiuo metu Lietuvos tinklų vykdomam išmaniųjų skaitiklių konkursui“, – sako M. Čereška.

Martynas Čereška

Kaip rašoma pranešime, kompanijai taip pat pavyko išlaikyti stiprias pozicijas Ukrainoje – apyvarta šioje šalyje išaugo bene dvigubai ir pasiekė 6,3 mln. eurų. Likusios rinkos – Egiptas, Graikija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Latvija, Malaizija, Omanas ir Paragvajus – sudarė nedidelę eksporto dalį. Vis tik anot „Elgama-Elektronikos“ vadovo, jos turi nemažą potencialą augti per artimiausius metus.

„Mūsų įmonė vis dar nėra priskiriama prie didžiųjų Europos žaidėjų, tačiau ambicingi mūsų ateities planai, leis pakeisti šią situaciją. Planuodami gamybos ir eksporto vystymą 5–6 metams į priekį aiškiai matome, kad prie šio tikslo priartėti padės pozicijų gerinimas likusioje Europos dalyje“, – teigia M. Čereška.

Nors kompanijos plėtra iš užsienį sėkminga, anot M. Čereškos, vietinė rinka išlieka viena svarbiausių „Elgama-Elektronikos“ strateginių krypčių.

„Metų pradžia Lietuvoje buvo kiek sudėtinga – „ESO“ organizuojamame didžiajame išmaniųjų skaitiklių pirkime buvome eliminuoti kaip neatitinkantys kvalifikacinių reikalavimų, nors gerokai didesnėse rinkose mūsų kvalifikacijos visiškai pakanka. Bet dėl pralaimėjimo pernelyg nenusiminėme ir toliau aktyviai veikiame Lietuvoje“, – sako M. Čereška.

Kompanija ir šiais metais planuoja išlaikyti panašią apyvartos ir pelno kilimo kreivę, tačiau anot įmonės vadovo, tolimesnis verslo augimas tiesiogiai priklausys nuo to, ar kompanija sugebės pasiūlyti klientams vis pažangesnius ir sudėtingesnius produktus.

„Norėdami sėkmingai plėstis turime investuoti į atsinaujinimą, tad dar šiemet įsigysime naują gamybos liniją. Nauja įranga padidins mūsų gamybinius pajėgumus užtikrinant aukštą kokybės lygi. Taip pat įgalins mus gaminti vis sudėtingesnius ir inovatyvesnius produktus. Taip pat, galėsime pasiūlyti elektronikos surinkimo paslaugą klientams, turintiems poreikį surinkti sudėtingesnius gaminius“, – sako M. Čereška.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės