Kaip nurodoma, iš eksportuotų prekių daugiausia – 58,7 proc. – brango elektra. Cementas, kalkės ir gipsas pabrango 14,1 proc., liejimo iš metalų produktai – 10,1 proc., bet atpigo pagrindiniai chemikalai, trąšos ir azoto junginiai, pirminių formų plastikai ir sintetinis kaučiukas – 3,8 proc., žemės ūkio vienmečiai augalai – 3,2, pesticidai ir kiti agrochemijos produktai bei perdirbti ir konservuoti vaisiai, uogos ir daržovės – po 2,7 proc.

Iš importuotų prekių daugiausia – 46,3 proc. – pabrango elektra. Kiti nemetalo mineraliniai gaminiai brango 15,1 proc., niekur kitur nepriskirti pramoniniai gaminiai – 11,7 proc., bet atpigo žemės ūkio vienmečiai augalai – 9,6 proc., žuvys ir kiti žuvininkystės produktai – 7, pagrindiniai vaistų pramonės gaminiai – 3 proc.

Per mėnesį iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 2 proc., ne iš euro zonos – 2,6 proc.

Per metus (2022 m. gegužę, palyginti su 2021 m. geguže) eksportuotų prekių kainos padidėjo 14,8 proc., importuotų prekių – 29,8 proc. Per metus iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 17,5 proc., ne iš euro zonos – 40,3 proc.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją