aA
„Ekranas“ atgyja. Nuo spalio vidurio iš bankrutavusios įmonės teritorijos pajudės krovininiai automobiliai. Dalį buvusios kineskopų gamyklos patalpų išsinuomojo transporto paslaugų srityje dirbančios Vilniaus bendrovės „Girteka“ padalinys „Girtekos logistika“.
Panevėžio "Ekranas"
Panevėžio "Ekranas" (Roko Vanago nuotrauka)
Susidomėjo logistikos įmonė

Nuo rytojaus įsigalioja nuomos sutartis, pagal kurią keliasdešimt tūkstančių kvadratinių metrų „Ekrano“ gamyklos patalpos išnuomojamos „Girtekos logistikai“. Naujajam įmonės padaliniui vadovaus buvęs „Ekrano“ kineskopų gamybos cecho viršininkas Julius Lataitis.

Direktoriaus teigimu, naujasis padalinys užsiims įvairių prekių sandėliavimu bei tiekimu į trečiąsias pasaulio šalis. Kokios prekės bus paskirstomos buvusio kineskopų giganto patalpose, J.Lataitis kol kas neatskleidžia. „Dar tik kuriamės“, – kalbėjo direktorius.

Plūsta norintieji dirbti

Šią savaitę „Girtekos logistika“ įdarbino 35 buvusius „ekraniečius“. J.Lataičio teigimu, kolektyvas buvo renkamas į darbą priimant personalo darbuotojus, turinčiuosius darbo sandėliuose patirtį.

„O darbininkai – kas pirmas sužinojo, tas ir užsirašė į kandidatus“, – „Sekundei“ aiškino J.Lataitis. Nuo pirmadienio ką tik priimti darbuotojai vyks dviejų savaičių mokymams į „Girtekos“ centrą Vilniuje.

Pasak direktoriaus, „Girtekos logistika“ ateityje ketina priimti į darbą ir daugiau panevėžiečių. Pastarosiomis dienomis „Ekraną“ užplūdo norintieji įsiregistruoti į dar tik būsimas darbo vietas. „Ekrano“ bankroto administratoriaus Gintaro Gelčio teigimu, įmonė planuoja įdarbinti apie 170 žmonių.

Prieš dešimtmetį įsikūrusi „Girteka“ veža krovinius į Ispaniją, Portugaliją, Italiją, Prancūziją, Austriją, Daniją, Skandinavijos šalis, Vokietiją, Olandiją, Belgiją, Angliją ir iš tų šalių, taip pat iš visų Europos šalių į Rusiją, Baltarusiją bei Ukrainą.

Nuoma už simbolinę kainą

„Ekrano“ patalpų „Girtekos logistikai“ nuomos kaina – vos 2 litai už kvadratinį metrą. Nekilnojamojo turto specialistai tokią sumą vertina kaip simbolišką. Nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ biuro Panevėžyje direktoriaus Viliaus Sereikos teigimu, dar prieš ketverius metus sandėlių kaina siekė 3 litus už kvadratinį metrą. Šiuo metu jos svyruoja nuo 3 Lt iki 6 Lt, tai lemia patalpų būklė – apšiltinimas ar jose įrengtas biuras.

„Ekrano“ teritorijoje, G.Gelčio teigimu, patalpas nuomojasi apie 10 įmonių. Dauguma jų nuomos sutartis buvo pasirašiusios dar prieš „Ekrano“ bankrotą. Šiuo metu dėl patalpų nuomos, pasak bankroto administratoriaus, vyksta derybos su Kaune registruota šiauliečių įmone, ketinančia užsiimti televizorių surinkimu. Kiek bus joje įdarbinta žmonių, dar nežinoma.

Rinksis į stadioną

Buvę „ekraniečiai“ po pusmečio pertraukos spalio 4-ąją vėl susirinks. Tik šį kartą – ne į gamyklą, o į „Aukštaitijos“ stadioną. Nuo 10 val. prasidės į įmonės kreditorių susirinkimą atvykusių dalyvių registracija. Manoma, kad į stadioną gali susirinkti apie 4,5 tūkstančio žmonių – tiek sirgalių dar nėra sulaukusios nė vienerios futbolo varžybos Panevėžyje.

Pirmajame bendrovės kreditorių susirinkime bus renkamas kreditorių komitetas. Darbuotojai rinks savo atstovą komitete. Kol kas žinomos dvi kandidatūros: darbininkų profesinė sąjunga „Solidarumas“ siūlys savo pirmininkę Violetą Morkvėnienę, „Ekrano“ laisvųjų profesinių sąjungų pirmininkų taryba – Liucijos Mikulėnienės kandidatūrą. Abiem darbuotojų atstovėms kelia nerimą, kad „ekraniečiai“ gali numoti ranka ir į susirinkimą neateiti.

„Man atrodo, kad mažiausiai bus pasirūpinta žmonėmis – eiliniais darbininkais. Didieji kreditoriai, kuriems įmonė milijonus skolinga, tik savo interesų žiūrės. Ir balsai, renkant savo atstovą į komitetą, bus skaičiuojami ne pagal žmonių skaičių, o pagal tai, kiek įmonė jiems įsiskolinusi. Todėl „ekraniečiai“ turėtų nebūti abejingi savo pinigams ir būtinai dalyvauti susirinkime“, – pabrėžė V.Morkvėnienė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Rocket Software Lietuva“ planuoja įdarbinti dar virš 100 programuotojų

Nuo praėjusių metų pradžios Lietuvoje veikiantis IT bendrovės „ Rocket Software “ padalinys...

„Maxima“ skaičiuoja sumažėjusią apyvartą: galimybių pasas pirkėjų srautus grąžino į karantiną (96)

Rugsėjo 13-oji beveik trečdalį „Maximos“ parduotuvių grąžino į karantino laikus, rašoma...

Armonaitė siūlys GPM lengvatą, kuria būtų skatinami sugrįžti emigrantai (98)

Siekiant susigrąžinti į Lietuvą kvalifikuotus emigrantus svarstoma idėja jiems taikyti...

Siūlomi alkoholio kontrolės atlaisvinimai Seimo komitete patyrė antausį: nepalaiko nei institucijos, nei ekspertai (291)

Dėl liberalų ir kitų parlamentarų pasiūlytų alkoholio kontrolės atlaisvinimų Seimo Sveikatos...

Ministerija: silpno alkoholio pardavimas 18-mečiams būtų našta prekybininkams (18)

18-19-mečiams leidus įsigyti silpną – iki 15 proc. alkoholį, ne tik išaugtų jo prieinamumas,...

Top naujienos

Kaukėmis tikriausiai neapsiribosime: pokyčių galime sulaukti ir dėl nuotolinio darbo sprendimą atideda kitai savaitei (141)

Premjerė Ingrida Šimonytė Vyriausybės posėdžio pabaigoje trečiadienį anonsavo, kad kitame...

Pas alergologus plūsta skiepo bandantys išvengti pacientai: paaiškino, kada susirūpinti būtina (92)

Vis dar nepasiskiepiję nuo koronaviruso , bet norintys gauti Galimybių pasą arba dėl kovido...

Utenoje – didžiulis gaisras: dūmai nuklojo dalį miesto, žmonių prašoma užsidaryti namuose papildyta filmuotais vaizdais iš įvykio vietos (6)

Utenos apskr. ugniagesiai trečiadienį gavo pranešimą, kad automobilių turguje esantis garažų...

Siūlomi alkoholio kontrolės atlaisvinimai Seimo komitete patyrė antausį: nepalaiko nei institucijos, nei ekspertai (291)

Dėl liberalų ir kitų parlamentarų pasiūlytų alkoholio kontrolės atlaisvinimų Seimo Sveikatos...

Karbauskis: ši valdžia sužlugdys ir regionus

Trečiadienį posėdžiavęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suformuotas šešėlinis...

Į Zelenskio padėjėjo automobilį paleisti šūviai, sužeistas vairuotojas Zelenskis: atsakas bus tvirtas (197)

Netoli Kijevo nežinomi užpuolikai trečiadienį apšaudė Ukrainos prezidento Volodymyro...

Žemę pasiekė du iš Visatos gelmių atkeliavę signalai: astrofizikai mano, kad tai iš laiko pradžios

Du intriguojantys signalai, pasirodę mažame gravitacinių bangų detektoriuje, gali reprezentuoti...

Treniravosi kaip vyras: greičiausios pasaulio moters mirtis vis dar apipinta gandais (14)

Greičiausia pasaulio moterimi istorijoje tituluojama Florence Griffith-Joyner 1998 metų rugsėjo 21...

„Maxima“ skaičiuoja sumažėjusią apyvartą: galimybių pasas pirkėjų srautus grąžino į karantiną (96)

Rugsėjo 13-oji beveik trečdalį „Maximos“ parduotuvių grąžino į karantino laikus, rašoma...

Tirpstantys ar neišsitiesiantys pirštai gali signalizuoti apie ligą: gydytojas patarė, kada susirūpinti (3)

Nuolatiniai riešo ir plaštakos skausmai ar deformacijos gali smarkiai apkartinti kasdienybę –...