„Nepaisant to, kad dabar yra laikina euforija rinkose, nes kol kas nei Europoje, nei JAV nėra daugiau bankų, kurie trauktųsi iš rinkos, manau, kad tai – laikina.

JAV centrinio banko skaičiai rodo, kad bankų indėliai toliau traukiasi ir tas indėlių mažėjimo tempas įsibėgėja. Tai reiškia, kad JAV nerimas dėl finansų sistemos gali sugrįžti ir gali būti dar daugiau bankų, kurie bankrutuos“, – įspėjo ekonomistas.

Jis tikino, kad tokiu atveju tai paveiktų ir Europos bankų rinką.

„Jei matysime naują paniką ir stresą dėl JAV bankų sistemos, tai neišvengiamai analitikų žvilgsniai pradės krypti ir į Europos bankų sistemą.

Tada Europos finansų rinkose matysime papildomą stresą ir papildomą nerimą, kuris, pirmiausia, paveiks bankų lūkesčius ir norą skolinti įmonėms ir gyventojams“, – teigė ekonomistas.

Aleksandras Izgorodinas

A. Izgorodinas pabrėžė, kad labiausiai neramina faktas, kad indėlių nuosmukio tempas JAV komerciniuose bankuose tik įsibėgėja.

„Didelės įmonės, kurios turi labai gerus finansininkus, jos išiminėja pinigus iš komercinių bankų ir juos meta į įvairius fondus, kurie moka didesnę grąžą ir yra pakankamai stabilūs. Tai ta problema nedingo.

Dėl to aš visiškai netikiu naratyvu, kad mes nematysime naujų bankų bankrotų. Manau jie bus“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie euro zoną, jis teigė, kad pirmiausia situacija turėtų nurimti JAV.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad kol bazinės palūkanos bus aukštos, tol mes matysime įtampų JAV bankų sistemoje. O kol jas matysime, tol neišvengiamai turėsime raganų medžioklę Europoje“, – įspėjo jis.

Kaip teigė, bendrai gali būti priimta daugybė bankų veiklą reguliuojančių ir reglamentuojančių įstatymų, tačiau viskas priklauso nuo pasitikėjimo.

„Jeigu rinkoje nėra pasitikėjimo, bet koks bankas, net ir tas, kuris turi stabilų kapitalą ir verslo modelį, gali neatlaikyti rinkų ir aš tokios rizikos neatmetu“, – kalbėjo ekonomistas.

Gediminas Šimkus

Lietuvos banko vadovas Gediminas Šimkus anksčiau teigė, kad jaudintis dėl JAV bankų krizės nereikėtų.

“<...> Mes čia gyvename visiškai kitoje situacijoje. Turime bankų sąjungą, vieningą priežiūrą, yra ECB“, – sakė jis ir pridūrė, kad stiprūs įvykiai kitose šalyse nekelia jokių problemų euro zonos rinkoje ir, tuo labiau, Lietuvoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės