„EIMIN kartu su UAB „TELTONIKA IoT GROUP“ ir UAB „TELTONIKA EMS“ 2022 m. gruodį pasirašė Stambaus investicinio projekto sutartį dėl gamyklų miestelio statybų Liepkalnyje. Projektui buvo suteiktas specialus statusas, leidžiantis greičiau įsikurti ir pradėti veiklą.
EIMIN per pastaruosius kelerius metus padėjo „Teltonikos“ įmonių grupei gauti lustų gamybos technologijas iš Taivano ir pradėti statyti savo gamyklų miestelį. Procesas vyko, pirmosios gamyklos Liepkalnyje statomos. Pagal Investicijų įstatymą, investuotojas per penkerius metus – iki 2027 m. pabaigos įsipareigojo Vilniaus mieste įgyvendinti savo projektą“, – aiškino ministerija.
Visgi teigta, kad bendrovė yra neoficialiai informavusi ministeriją apie teritorijų planavimo kliūtis, kurios trukdo vystyti projektą.
„Ministerija tarpininkavo įmonei derybose su kitomis valstybės institucijomis dėl sklypų, kuriuose kyla gamyklų miestelis, žemės paskirties keitimo ir nuomos. Pastaruoju metu pavyko išspręsti klausimą dėl sklypo, kuriame šiuo metu yra Valdovų rūmų sandėlis ir jo iškėlimo. Dėl kitų sklypų sprendimai daromi Vilniaus miesto savivaldybėje, kuriai priklauso žemė.
EIMIN nėra priėmusi jokio sprendimo dėl investicinio projekto sutarties pratęsimo. Dėl to ministerija nėra gavusi oficialaus įmonės prašymo, nors prašė tai padaryti. Bendrovė šiuo klausimu konsultavosi tik neoficialiai. Įstatymai griežtai reglamentuoja sutarčių pratęsimą. Oficialiai gavusi įmonės prašymą ministerija toliau dės visas pastangas sutarčiai pratęsti“, – teigta gautuose atsakymuose.
Aiškinta, kad EIMIN taip pat žinoma elektros trūkumo problema.
„Šį klausimą geriausiai pakomentuotų problemą sprendusi Energetikos ministerija ir jos valdomos energetikos įmonės“, – sakė atstovai.
Savo ruožtu Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas penktadienį „Facebook“ įraše tvirtino, kad žemės sklypų paskirties keitimo procedūras vykdo ne Vilniaus miesto savivaldybė, o Ekonomikos ir inovacijų ministerija, nuo šių metų vasario mėnesio, pagal Vyriausybės priimtą nutarimą pakeisti Vilniaus miesto bendrojo plano sprendinius.
Politiko teigimu, „Teltonikos“ technologijų parko reikšmė ir svarba yra nediskutuotina. Todėl savivaldybė jau yra išdavusi 10 statybą leidžiančių dokumentų pastatams, susisiekimo ir inžinerinei infrastruktūrai, pasirašytos 4 infrastruktūros plėtros sutartys, kurių pagrindu savivaldybė kompensuos įmonei 7,12 mln. eurų.
Socialiniame tinkle problema pasidalijęs Arvydas Paukštys tikino, kad iš ministerijos, paprašius pratęsti sutartį, buvo išgirstas neigiamas atsakymas.
„EIMIN pagal stambių investicijų sutartį suteikė teisę išsinuomoti kelis valstybinės žemės sklypus 4 puslaidininkių lustų gamykloms ir projektavimo centrui statyti. Projektus privalome įgyvendinti per 5 metus. Tačiau žemės paskirties keitimas į pramonės paskirtį jau trunka 2 metus ir truks gal dar metus Vilniaus miesto savivaldybėje. Mes negalime net pradėti pastatų projektavimo, nes neaišku nei koks aukštingumas nei užstatymo techninės sąlygos. Prašėme EIMIN pratęsti sutartį, nes nerealu per likusius du metus pastatyti tokias gamyklas. Gavome atsakymą – NE“, – sakė jis.
Plačiau apie šią situaciją skaitykite čia.