Numatoma, kad 2021 metais ES bendrasis vidaus produktas (BVP) per metus padidės 5 proc., o 2022 metais – 4,3 proc. tiek visoje ES, tiek 19 narių turinčioje euro zonoje.

„Europos ekonomika pereina nuo atsigavimo prie augimo, tačiau dabar susiduria su tam tikrais sunkumais“, – sakoma už ekonomiką atsakingo EK nario Paolo Gentilonio pareiškime.

Naujoji 2022 metų prognozė yra šiek tiek mažesnė nei paskutinė liepos mėnesį skelbta EK prognozė, kai buvo numatomas 4,5 proc. augimas. Tačiau 2021 metų BVP augimo prognozė yra šiek tiek didesnė.

„Pasaulinės tiekimo kliūtys ir sutrikimai daro įtaką ES verslams... Be to, 2020 metais smarkiai sumažėjusios energijos, ypač gamtinių dujų, kainos ėmė sparčiai augti“, – sakoma EK pranešime žiniasklaidai.

Metinė infliacija, kuri sparčiai auga daugiausia dėl energijos kainų, spalį euro zonos valstybėse pasiekė istorines aukštumas – 4,1 proc., pažymėjo EK, tačiau pabrėžė, kad tai yra „laikina“ tendencija.

Numatoma, kad šiais metais ji pasieks aukščiausią lygį – 2,4 proc., 2022 metais sumažės iki 2,2 proc., o 2023 metais euro zonoje – iki 1,4 proc. Visose likusiose ES valstybėse narėse šie skaičiai turėtų būti šiek tiek didesni.

Apskritai šviesi perspektyva susiduria su keliais pavojais, be kita ko – ir tikėtinu apribojimų dėl COVID-19 grąžinimu. To, pasak Komisijos, „negalima atmesti“, ypač tose valstybėse narėse, kuriose vakcinacijos lygis yra žemas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos