Turizmo verslo atstovų teigimu, dėl eilių kenčia visas šalies turizmo sektorius, o kalta dėl to pati Užsienio reikalų ministerija (URM), trečiadienį rašo dienraštis "Lietuvos žinios".

Teigiama, jog norinčių į Lietuvą atvykti gretimų valstybių piliečių spūstys susidaro dėl naujos vizų išdavimo tvarkos, kuri įsigaliojo balandį. Joje nurodyta kelionių agentūroms privalomai akredituotis Lietuvos diplomatinėse atstovybėse, įrodyti savo patikimumą teikiant informaciją apie sumokamus mokesčius.

URM tvirtina, esą šie reikalavimai būtini stojant Lietuvai į Šengeno zoną, tačiau kritikai mano, kad tokia tvarka tik apsunkina trečiųjų šalių piliečių, pageidaujančių gauti vizas, padėtį. Dėl to gali gerokai sumažėti turistų srautas.

Paslaugų verslo atstovai atkreipia dėmesį, kad jau dabar poilsiauti Lietuvoje ryžtasi vis mažiau Baltarusijos ir Rusijos piliečių.

"Iš turizmo agentūrų dažnai girdime nusiskundimų, jog įvedus naują vizų išdavimo tvarką jos nebegali planuoti kelionių, nes konsulinės tarnybos nespėja laiku parūpinti vizų. Dėl to rusai ir baltarusiai, ypač mėgstantys lankytis Lietuvoje žiemos švenčių laikotarpiu, ne visada gali įgyvendinti savo planus", - sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdomoji direktorė Eglė Dilkienė.

Druskininkų Turizmo ir informacijos centro direktorius Rimantas Palionis teigė, jog pritraukti daugiau poilsiautojų miestui dar pavyksta, nors tai kainuoja nemažai pastangų.

'Tikėtina, kad jų srautai padidėjo, tačiau tokia tendencija gali būti siejama su įvairesne kurorto paslaugų pasiūla, aktyvia rinkodara, naujais patraukliais objektais. Manoma, Druskininkuose atidarius vandens parką norinčiųjų atvykti čia dar padaugės, nes šiandien visi, kurie pageidauja vandens pramogų, keliauja į Lenkiją", - sakė R.Palionis.

Anot jo, rusams ir baltarusiams duris į vandens parką atvertų spartesnis Lietuvos konsulinių skyrių darbas. Pasikeitus situacijai šalies atstovybėse, R.Palionio manymu, didesnius gretimų valstybių turistų srautus neabejotinai pajustų ne tik Dzūkijos kurortas, bet ir sostinė bei pajūris.

Siekdama mažinti eiles konsulinėse atstovybėse Vyriausybė patvirtino Konsulinės plėtros programą, kurioje numatoma stiprinti konsulinę tarnybą. Pagal šią programą Baltarusijoje dirbs 8, o Rusijoje 18 naujų darbuotojų.

Programos rengėjai apskaičiavo, jog preliminariai tam iš šalies biudžeto teks skirti 13,3 mln. litų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją