C. Lagarde Nyderlandų televizijai sakė, kad jai susirūpinimą kelia žmonės, „kurie nesuvokia rizikos, kurie viską praras ir bus baisiai nusivylę“. Todėl ji mano, kad reikalingas kriptovaliutų reguliavimas.

ECB vadovė šia tema prakalbo tuo metu kai kriptovaliutų rinkos susiduria su neramiais laikais – „Bitcoin“ ir „Ether“ vertė smuko 50% palyginus su 2021 m. piku. Tuo pačiu metu ši turto kategorija susiduria su griežtesniu reguliuotojų tikrinimu nes jie baiminasi, kad kriptovaliutos gali kelti grėsmę platesnei finansų sistemai.

C. Lagarde skeptiškai nusiteikusi dėl kriptovaliutų vertės, bet ne dėl planuojamo ECB skaitmeninio euro projekto, kuris gali būti įgyvendintas per ateinančius keturis metus.

„Mano kukliu vertinimu jos [kriptovaliutos] nieko vertos, jos niekuo neparemtos, nėra jokio užtikrinamojo turto, kuris veiktų kaip saugiklis“, – sakė ji.

„Išaušus dienai, kai mes turėsime centrinio banko skaitmeninę valiutą, bet kokį skaitmeninį eurą, aš garantuosiu, kad už jo bus centrinis bankas ir tai itin skirsis nuo daugelio šitų dalykų [kriptovaliutų]“, – sakė C. Lagarde.

ECB vadovė pridėjo, kad ji neturi jokių kriptovaliutų nes nori rodyti pavyzdį, tačiau informaciją apie jas atidžiai seka nes vienas jos sūnų investavo nepaisydamas jos patarimų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)