D. Dundulis „Delfi“ patikino, kad be reikalingų įstatymo projektų jo klinika tiesiog negalės veikti.
„Įsivaizduokite, nueinate pas specialistą, o gydytojai negalėtų jums išrašyti recepto ar siuntimo. Žinoma, niuansų yra ir daugiau, bet pagrindinis – šis. Daug biurokratinių dalykų, kaip ligonių kasos ir pan.“, – sakė jis.
Vadovas aiškino vilties, kad situacija ir jo sprendimas galėtų pasikeisti, nebeturintis.
„Mes tikrai nebedarysime. <...> Būna, sakoma, kad darbuotojas darbe perdega, tai verslininkas irgi gali perdegti.
Esu nusivylęs. Pastaruoju metu pats turiu problemų su kraujo spaudimu, tad kam man to reikia? Kodėl turiu trumpintis gyvenimą dėl kažko?“ – klausė verslininkas.
D. Dundulis teigė, kad sostinėje kol kas dar veikianti jo gydimo klinika greičiausiai bus išnuomota.
„Kalbamės su didžiausiais lietuviškais klinikų valdytojais ir norėtume kažkaip valdymą perduoti. Koks jis bus, susitarimo klausimas. Greičiausiai tai būtų visos klinikos nuoma su visa įranga“, – prasitarė jis.
„Jeigu apibendrintume, nieko labai blogo čia nėra. Lietuva vis tiek turės modernią kliniką, tik operuos kiti. Jokio savo pralaimėjimo nematau, nes tikslas buvo – kad tokia klinika atsirastų Lietuvoje“, – aiškino verslininkas.
Jis pabrėžė, kad veiklos perdavimas, šiuo atveju, bus galimas tik Lietuvoje veikiantiems verslams.
„Yra apribotas įėjimas į rinką“, – pridūrė D. Dundulis.
Šiuo metu diskusijos dėl veiklos perdavimo, anot jo, vyksta su penkiomis įmonėmis.
Siųstame pranešime buvo nurodyta, kad prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Seimo priimtas pataisas, siūlančias leisti siuntimus nemokamoms sveikatos paslaugoms išduoti ir įstaigų, kurios nepriklauso nacionalinei sveikatos sistemai, gydytojams.
Pakeitimais buvo siūloma, kad siuntimus valstybės laiduojamoms (nemokamoms) sveikatos paslaugoms gauti galėtų išduoti ne tik Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priskiriamų, bet ir privačių, sistemai nepriklausančių įstaigų gydytojai. Pagal dabar galiojantį įstatymą, siuntimus gali išduoti tik su Valstybine ligonių kasa ar teritorinėmis ligonių kasomis sutartis turinčių gydymo įstaigų gydytojai.
Anot verslininko D. Dundulio, šis valdžios sprendimas sužlugdė viltis neseniai įkurtai aukščiausio lygio privačiai klinikai Sostinės medicinos centras vykdyti visavertę veiklą. Kaip jau skelbta anksčiau, Sostinės medicinos centras – inovatyvi ir šiuolaikiška gydymo įstaiga, į kurią „Norfos“ savininkas Dainius Dundulis investavo apie 40 mln. Eurų.
Sostinės medicinos centro gydytojai negalės išrašyti pacientams siuntimų sveikatos paslaugoms gauti, skirti jiems kompensuojamųjų vaistų, taip pat ir kitų esmingų, gydymo įstaigos ir jos medikų veiklai būtinų dalykų.
Taigi nuo kitų metų sausio mėn. 1 d., Sostinės medicinos centras visiškai nutrauks savo veiklą, – sakė D. Dundulis (klinika jau buvo pradėjusi vykdyti pirminę sveikatos priežiūrą). – Tenka apgailestauti, kad Lietuvoje, net esant tokiai kritiškai sveikatos priežiūros sistemos būklei, žlunga svarbūs projektai. Buvo įdėta labai daug darbo ir pastangų. Gaila, bet, atrodo, kad rūpindamasis kitų sveikata gali sugadinti savąją.“
Kaip teigiama, buvo planuojama, kad ši pagal inovacijas ir dirbtinio intelekto integruotą lygmenį Lietuvoje dar nematyta klinika pacientams visiškai atsivers dar šiemet.
Pasak klinikos vadovo prof. hab. dr. Kęstučio Strupo, klinikos gydytojų kabinetuose – tik naujausia įranga, kai kurios niekur kitur Lietuvoje nerasite. Sostinės medicinos centre įrengtos šešios operacinės ir tiek pat reanimacinių palatų, skirtų vykdyti intensyvią stebėseną. Kabinetai suprojektuoti taip, kad pacientui nereikėtų dėl vieno ar kito tyrimo keliauti nuo durų iki durų, daugelį reikiamų tyrimų gydytojas gali atlikti viename kabinete. Centras turi vienintelę Lietuvoje endoskopų plovimo ir dezinfekavimo mašiną bei endoskopų džiovinimo mašiną su dirbtiniu intelektu. Klinika gali pasigirti ir specialiu ligonio vestibuliariniam aparatui atkurti skirtu įrenginiu, kurio nėra jokioje gydymo įstaigoje ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Be to, klinika turi radiologinį skyrių, kuriame jau dabar puikuojasi ne vienas inovatyvus ligoms diagnozuoti skirtas prietaisas.
„Matyt, šalyje „Teltonikos“ istorijų, tik gal mažesnio masto, yra apstu. Tikiuosi, gydymo centras įgys naują šeimininką, kuris ras būdų, kaip panaudoti unikalią klinikos įrangą žmonių sveikatai taisyti“, – apibendrino Sostinės medicinos centro įkūrėjas Dainius Dundulis.
Dar rugsėjo viduryje „Delfi“ kalbino verslininką apie klinikos įkūrimą. Tuo metu gydymo įstaiga jau veikė bandomuoju režimu. Pats D. Dundulis skaičiavo, kad reikės apie 300 darbuotojų, jiems bus mokami dideli atlyginimai, o apsilankiusiųjų lauks mažesnės kainos. Plačiau apie verslininko turėtus planus galima paskaityti čia.
Klinikoje Sostinės medicinos centras taip pat lankėsi „Delfi“ laida „Ar galiu užeiti?“. Verslininkas D. Dundulis pasakojo, kad tam, jog išpildytų šią svajonę, reikėjo trijų dalykų: ryžto, pinigų ir mediciną puikiai išmanančio žmogaus, kuris ir palaikytų ir kartu kurtų naują medicinos centrą. Plačiau – reportaže: