Tarptautinio kelionių organizatoriaus statistika taip pat rodo, kad daugiau kaip dvigubai išaugo ir keliaujančių daugiavaikių šeimų, o kalbant apie mažamečių amžių, dažniausiai į šiltus kraštus vykstama su vienerių metų arba 9-13 metų amžiaus vaikais.

Turkija yra lyderė tarp pasirenkamų poilsio krypčių keliaujant su mažaisiais turistais, tačiau populiari ir Graikija.

Lietuvių šeimos, išsiruošusios atostogų su mažais vaikais, dažniausiai renkasi pasyvesnį, ramų poilsį atsisakydami pažintinių ekskursijų. Didžiausias poilsiautojų dėmesys skiriamas viešbučio kokybei, paslaugų pasiūlai ir atstumui iki jūros.

„Keliautojai dažniausiai pageidauja viešbučio ant jūros kranto bei paslaugos „Viskas įskaičiuota“, taip pat didesnių kambarių, domisi pramogomis ir paslaugomis vaikams bei viešbutį supančia teritorija. Šeimos renkasi 4-5* viešbučius, nes aukštesnė jų kategorija užtikrina ir atitinkamą paslaugų spektrą“, - sakė Inga Aukštuolytė, kelionių organizatoriaus „Tez Tour” Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Aktyviausias šeimos kelionių metas – vasara, tačiau ir kitu metų laiku, ypač mokyklinių atostogų metu, populiariausius Europos poilsio kurortus lanko šeimos su vaikais. Išaugusius šių metų poilsinių kelionių pardavimus lėmė išankstiniai vasaros kelionių pardavimai, kurių metu keliautojai galėjo rinktis geresnius viešbučius už mažesnę kainą.

„Visada patariame šeimoms atidžiai rinktis viešbutį, įvertinti atstumą nuo oro uosto, viešbučio teritoriją ir paplūdimį, kuriam kartais gali prireikti ir specialios avalynės. Sveikatos draudimas yra būtinas, taip pat ir apsaugos nuo saulės priemonės, medikamentai. Daugelis viešbučių turi atskirą vaikišką meniu, tačiau itin specifiniais vaikų maitinimosi poreikiais ar kūdikių mišinėliais tėveliai turėtų pasirūpinti dar būdami Lietuvoje“, - pabrėžia I. Aukštuolytė.

Keliaujantys vaikai labiausiai domisi ir vertina galimybę apsilankyti įvairiuose atrakcionuose: vandens kalneliuose, aktyviose žaidimų aikštelėse ir mini klubuose. Daugelyje viešbučių vaikais rūpinasi specialus personalas, jiems organizuojami renginiai, atrakcijos, konkursai, patiekiamas įvairesnis maistas.

Keliauti su vaikais paskatina ir taikomos nuolaidos, pavyzdžiui, mažiausias šeimos narys keliauja nemokamai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos