Per pirmąją prekybos dieną biržoje už 5,693 mln. eurų parduota daugiau nei 259 tūkst. „Ignitis grupės“ akcijų. Akcijos kaina prekybos sesijos pabaigoje siekė 22,3 euro – šiek tiek mažiau, nei pirminio viešojo akcijų siūlymo (IPO, 22,5 euro) kaina

Anot Mariaus Dubnikovo, didelis susidomėjimas ir prekybos apyvarta rodo vienareikšmišką pirmosios dienos sėkmę.

„Vienareikšmiškai pirma prekybos diena yra sėkminga. Blogiausia bendrovei yra tai, kai jos akcijomis yra neprekiaujama, arba prekiaujama vangiai, ypatingai pirmosiomis dienomis“, – BNS sakė M. Dubnikovas.

Pasak jo, taip pat buvo galima tikėtis, jog pirmosiomis „Ignitis grupės“ akcijų prekybos dienomis jų kaina smarkiai nesvyruos, nes IPO ir taip buvo įvykdytas žemame lygyje.

„IPO organizatorius, greičiausiai, kažkiek prisidėjo, nes organizatoriai palaiko kainą bent jau pirmosiomis dienomis, kad investuotojai neužsikrėstų neigiamu požiūriu, jei kaina kristų“, – svarstė M. Dubnikovas.

„Tai, kad kaina nesikeitė, yra ganėtinai charakteringa, nes po IPO prekyba vykdoma žemame kainos lygyje ir paprastai akcijos taip elgiasi“, – teigė analitikas.

Anot jo, tikėtina, kad prekyba tokia aktyvi bus pradžioje, o vėliau aprims, kuomet investuotojai patenkins savo tikslus.

„Pirmosiomis dienomis, tikriausiai, matysime aktyvesnę prekybą, vėliau ji truputį aprims. Investuotojai, greičiausiai, atliks veiksmus, kuriuos nori atlikti. Tai yra vieni, galbūt, norėjo trumpo efekto ir tikėjosi uždirbti labai greitą pelną. Antri tikisi padidinti ir suformuoti normalias pozicijas“, – teigė M. Dubnikovas.

„Kurį laiką prekyba bus aktyvi, bet po truputį apyvarta turėtų aprimti, nes dauguma patenkins savo tikslus ir tada ji (prekyba – BNS) gali būti kiek ramesnė“, – mano jis.

„Ignitis grupės“ IPO kaina buvo 22,5 euro, jo metu išplatinta 20 mln. akcijų, kurios sudaro 26,9 proc. kapitalo.

„Ignitis grupės“ IPO yra didžiausias Baltijos šalių bendrovės atliktas IPO, kurio metu iš viso pritraukta 450 mln. eurų.

„Ignitis grupės“ akcijomis prekiaujama pagrindiniame „Nasdaq“ Vilnius prekybos sąraše su simboliu „IGN1L”. Tarptautiniais depozitoriumo pakvitavimais, atitinkančiais akcijas, prekiaujama Londono vertybinių popierių biržos pagrindiniame sąraše su simboliu „IGN“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės