„Šie metai nebuvo išimtis ir pavasario pradžioje, kaip įprasta, prasidėjo TPVCA draudimo liudijimų pirkimo bumas, todėl ši draudimo grupė ir toliau užima penktadalį draudimo rinkos. Tačiau pastebima, kad siekdami išlaikyti užimtas pozicijas rinkoje bei dėl bendro ūkio nuosmukio draudikai maksimaliai mažina kainas. Nors kol kas TPVCA draudimo grupėje išmokos dar neviršija įmokų, tačiau ši draudimo grupė kelis pastaruosius metus draudikams buvo nuostolinga, todėl tolesnis įmokų mažinimas iš įmonių pareikalaus dar daugiau vidinių rezervų nuostoliams atlyginti. Tokia padėtis itin rizikinga įmonėms, kurios savo portfelyje turi didelę TPVCA draudimo produktų dalį. Todėl Draudimo priežiūros komisija vykdys dar griežtesnę šių įmonių priežiūrą, reikalaus formuoti prisiimamai rizikai adekvačius rezervus“, – teigia Draudimo priežiūros komisijos narys Laurynas Mindaugas Stankevičius.

Anot jo, nerimą kelia ir tai, kad šalies vairuotojai, siekdami sutaupyti, svarsto galimybę nepratęsti draudimo liudijimų. Žmonės, neapdraudę transporto priemonių, nelaimės atveju patirtus nuostolius turės kompensuoti savo lėšomis, o tai dar sunkiau ekonominės krizės metu.

Per pirmus tris 2009 metų mėnesius pasirašyta 435,3 mln. litų įmokų: 112 tūkst. litų gyvybės draudimo rinkoje, t. y. 17 proc. mažiau, palyginti su tuo pačiu 2008 metų laikotarpiu, ir 323,3 tūkst. litų ne gyvybės draudimo rinkoje – 5 proc. mažiau nei prieš metus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją