Jame nurodoma, kad nuo lapkričio 1 d. banke visiems klientams įvedamas minimalus paslaugų mokestis - 0,8 euro per mėnesį.

Tai bus fiksuotas mokestis už visų sąskaitų administravimą, neribotus pavedimus internetu ir lėšų įskaitymą eurais Europos ekonominėje erdvėje.

Tuo tarpu, pasak pranešimo, aktyviems banko klientams kainodara bus suskirstyta į krepšelius – kiekvienas klientas galės pasirinkti labiausiai jo poreikius atitinkantį mokėjimo krepšelį ir vietoj įvairių skirtingų įkainių mokėti vieną fiksuotą sumą per mėnesį.

„Rugpjūtį DNB banko užsakymu atlikta apklausa parodė, kad net 38 proc. Lietuvos gyventojų nežino, kiek jie moka už banko paslaugas. Tai rodo, kad atėjo metas paprastesnei, skaidresnei ir patogesnei bankininkystės paslaugų kainodarai. Būdamas ištikimas savo principui „viskas trumpa ir aišku“, DNB nusprendė iš esmės pakeisti ir supaprastinti kainodarą, kuri bus pagrįsta paslaugų krepšelių principu“, - pranešime sako DNB kasdieninių paslaugų departamento vadovė Miglė Pletkuvienė.

Aktyvūs bankinių paslaugų naudotojai pagal savo poreikius galės rinktis vieną iš trijų paslaugų krepšelių – „Kasdienį“, „Aktyvų“ arba „Auksinį“.

Pasirinkus krepšelį, minimalus paslaugų mokestis taikomas nebus, reikės sumokėti tik konkretaus krepšelio kainą. Krepšelių kainodara įsigalios nuo lapkričio, todėl klientai turės pakankamai laiko įvertinti krepšelių ypatybes ir pasirinkti sau tinkamiausią. Taip pat išliks galimybė nesirinkti krepšelio ir toliau mokėti už paslaugas pagal atnaujintą kainoraštį.

„Kasdienį“ krepšelį sudarys mokesčiai už debeto kortelę, pinigų išgryninimą DNB bankomatuose iki 550 eurų per mėnesį, neribotus pervedimus internetu eurais, neribotą lėšų įskaitymą eurais ir neribotą sąskaitų administravimą.

Šio krepšelio kaina sieks 1,8 euro per mėnesį, kai vidutiniškai už tokias paslaugas atskirai sumokama apie 2-2,5 euro per mėnesį.

„Aktyvų“ krepšelį sudarys mokesčiai už klasikinę kredito kortelę bei debeto kortelę, pinigų išgryninimą DNB bankomatuose iki 1500 eurų per mėnesį, neribotus pervedimus internetu eurais, neribotą lėšų įskaitymą eurais, neribotą sąskaitų administravimą, taip pat už kelionių draudimą visai šeimai, tech. pagalbą kelyje ir namuose bei slaptažodžių generatorių. Šio krepšelio kaina sieks 3,5 euro per mėnesį, kai vidutiniškai už tokias paslaugas atskirai sumokama apie 5-7 eurus per mėnesį.

„Auksinį“ krepšelį sudarys mokesčiai už auksinę kredito bei debeto korteles, neribotą pinigų išgryninimą bankomate, neribotus pervedimus internetu eurais, neribotą lėšų įskaitymą eurais, neribotą sąskaitų administravimą, gausesnį kelionių draudimą visai šeimai, išskirtinę tech. pagalbą kelyje ir namuose bei slaptažodžių generatorių. Šio krepšelio kaina sieks 5,5 euro per mėnesį, kai vidutiniškai už tokias paslaugas atskirai sumokama apie 7-10 eurų per mėnesį.

Moksleiviams iki 18 metų, jaunuoliams iki 22 metų ir senjorams nuo 70 metų ir toliau bus taikomos nuolaidos. Moksleiviams „Kasdienis“ krepšelis bus nemokamas, jaunuoliams kainuos 1 eurą, o senjorams „Kasdienis“ krepšelis kainuos 0,8 euro.

„Akivaizdu, kad reguliavimo iniciatyvos, numatančios būtiniausių mokėjimo paslaugų kainos apribojimus, pradeda veikti dar iki jų įsigaliojimo. Bankai vienas po kito pradeda siūlyti būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelius, kuriuose nelieka tokių ydingų praktikų, kaip įskaitymo mokestis už kiekvieną pervedimą į kliento sąskaitą. Kitos būtiniausios paslaugos, pvz. pervedimai internetu, krepšeliuose siūlomos be apribojimų ir pan. Esu įsitkinęs, kad palankius vartotojams žingsnius matysime ir toliau, ypač elektroninių paslaugų erdvėje. Be reguliavimo pokyčių, tam įtakos darys ir stiprėjanti konkurencija tarp bankų, kredito unijų, mokėjimo įstaigų, el. pinigų įstaigų", - komentare DELFI tvirtino Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Taiko ir kiti

DELFI jau rašė, kad nuo kitų metų vasario Lietuvos bankas įpareigoja komercinius bankus ir kredito unijas klientams pasiūlyti pagrindinę mokėjimo sąskaitą, kurioje būtiniausios mokėjimo paslaugos būtų suteiktos už ne didesnę nei Lietuvos banko nustatytą kainą.

Kaip teigia Lietuvos bankas, mokėjimo paslaugų krepšelį sudarys sąskaitos tvarkymas, mokėjimo kortelės išdavimas ir mokėjimo operacijos (Lietuvos banko nustatytas pervedimų skaičius Lietuvoje ir į kitas ES bei Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybes), gautų lėšų įskaitymo administravimas, nustatytos pinigų sumos išgryninimas ir grynųjų įnešimas. Tikimasi, kad nauji reikalavimai padidins mokėjimo paslaugų teikėjų konkurenciją.

Tačiau kai kurie komerciniai bankai nelaukia kitų metų pradžios, kai naujas reikalavimas įsigalios ir panašias paslaugas, kaip pagrindinė mokėjimo sąskaita jau pradėjo siūlyti.

Bankas „Citadelė“ jau nuo gegužės mėnesio klientams siūlo būtiniausių banko paslaugų paketą už 1 eur/mėn. Už šią kainą klientas gali gauti debetinę „MasterCard“ kortelę, nemokamą pinigų išgryninimą bankomatuose visame pasaulyje, neribotą operacijų skaičių pavedimais eurais ES ir EEE šalyse, nemokamus pinigų įnešimus, pinigų įskaitymą, mokesčių už komunalines paslaugas apmokėjimą internetu.

Panašų paslaugų planą jau siūlo ir bankas „Nordea“. Planas „Viskas viename“ už 2 eurus per mėnesį siūlo nemokamą pinigų išsigryninimą iki 600 eurų, lėšų pervedimą eurais į visus Lietuvos ir ES/EEE bankus, atsiskaitymus už komunalines paslaugas, lėšų įskaitymą sąskaitoje iš kitų bankų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (54)