Nacionalinio saugumo taryba, kuriai pirmininkauja Th. May, antradienį susitarė leisti Kinijos technologijų kompanijai ribotą prieigą statyti tokią nepagrindinę infrastruktūrą, kaip antenos, teigiama pranešime.

Sprendimas priimtas, nepaisant augančio nerimo dėl premjerės pozicijos. Didžiosios Britanijos vyriausybė nuo komentarų susilaikė, o „Huawei“ laikraščio pranešimą sutiko palankiai.

„Huawei“ sveikina pranešimus, kad Jungtinės Karalystės vyriausybė žengia leidimo įmonei kurti sparčiausius ir patikimiausius tinklus link, o prie to prisidės moderniausios technologijos“, – akcentuoja bendrovė.

„Nors mes dar laukiame formalaus vyriausybės pranešimo, mus džiugina tai, kad Didžioji Britanija toliau vadovaujasi „Huawei“ darbo įrodymais. Įmonė toliau dirbs kartu su vyriausybe ir šalies pramone“, – pažymima pranešime.

Jungtinės Valstijos jau uždraudė „Huawei“ 5G technologijas savo teritorijoje ir paragino tokias savo sąjungininkes, kaip Australija, Didžioji Britanija, Kanada ir Naujoji Zelandija, pasekti jų pavyzdžiu.

„Huawei“ yra pirmaujanti naujos kartos 5G mobiliųjų tinklų įrangos gamintoja. Šie tinklai itin reikalingi duomenų perdavimui Europos ekonominėje sistemoje ir tokiuose strateginiuose jos sektoriuose, kaip energetika, transportas, bankai ir sveikatos priežiūra.

Technologijų milžinė susiduria su kliūtimis kai kuriose Vakarų rinkose, nes baiminamasi, kad Pekinas gali pasinaudoti komunikacija šnipinėjimui ir gauti prieigą prie svarbios infrastruktūros.

Praėjusį mėnesį Didžioji Britanija nustatė „reikšmingus technologinius klausimus“ įmonės inžinerijos procesuose, kurie kelia „naujų grėsmių“ šalies telekomunikacijai. Apie tai skelbiama vyriausybės pranešime.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją