aA
Patiklius žmones maloniu elgesiu ir nedidelėmis kainomis suviliojantis, bet po to savo pažadų netesintis ir su pinigais dingstantis Vladimiras Bairakas naujų aukų susirado Latvijoje.
Ryga
© DELFI / Orestas Gurevičius

Į DELFI redakciją kreipėsi du Rygos gyventojai, kurie guodėsi patekę į virtuvių remontu užsiimančio sukčiaus spąstus. Jų istorijos labai panašios į prieš kelis metus nukentėjusiųjų Lietuvoje, o dar anksčiau V. Bairakas buvo kaltinamas tokiomis pat apgavystėmis Rusijoje.

Klientai pasakoja, kad vyras jų paprašo avanso, kurį sumokėjus, tenka susidurti su nuolatiniu vėlavimu, prasta darbų kokybe arba dar blogiau – tiesiog jų neatlikimu, įsigytų baldų nepristatymu.

Su pačiu V. Bairaku DELFI susisiekti nepavyko. Jis nebuvo pasiekiamas nė vienu iš šešių anksčiau naudotų telefonų numeriu.

Reikalauja baudžiamosios atsakomybės

Latvijos duomenų bazės „Lursoft“ duomenimis, V. Bairakas savo naująją įmonę pavadinimu „Mūsu Virtuves“ įsteigė 2018 metų vasario 26 dieną. 1984 metais gimęs Rusijos pilietis yra vienintelis jos akcininkas.

Kaip DELFI pasakojo Rygoje gyvenanti Dana Juškane, ji V. Bairako įmonės kontaktus rado viename latviškame skelbimų portale, ieškodama, kas galėtų įrengti naują virtuvės komplektą.

„Susitariau, kad atvažiuos pas mane į namus ir viską išmatuos. Tai padarius, susitarėme dėl 2 195 eurų kainos, nuo kurios V. Bairakas iškart paprašė 50 proc. avanso. Pagalvojau, kad tai normalu, visi taip turbūt dirba, sumokėjau.

Gegužės 12 dieną jau buvome užbaigę visą projektą, išsirinkę medžiagas ir t.t. Bendra kaina išėjo 4 390 eurų. Pagal susitarimą įmonė turėjo virtuvės baldus pagaminti per 35–40 dienų. Birželio 22 dieną sulaukėme „Mūsu Virtuves“ vadybininko skambučio – jis tvirtino, kad virtuvė jau pagaminta ir ją gausime per 5 dienas, tačiau turime sumokėti papildomus 906 eurus.

Negalėjau patikėti, o pasirodo – sutartyje buvo nurodyta, kad už virtuvės surinkimą ir įrengimą turime sumokėti dar po 6 proc. nuo bendros sumos, o dar 40 eurų už pristatymą, 20 eurų už užnešimą į butą. Pradėjome su vyru protestuoti, po to Vladimiras papildomą sumą sumažino iki 586,80 euro.

O tada prasidėjo patys įdomiausi dalykai. Bandėme sužinoti, kada galime tikėtis savo virtuvės, o Vladimiras pradėjo pasakoti kažkokias pasakas: kad vėluoja gamintojai arba kad nėra laisvo sunkvežimio.

Galiausiai, liepos 13 dieną, apsidžiaugėme – pagaliau atvežė iš Vilniaus virtuvę... Bet ne visą, trūko durelių, stalviršių, kitų detalių, kelios spintelės buvo surinktos aukštyn kojomis. Iškart kreipiausi į Vladimirą su nusiskundimais, o jis pažadėjo, kad viskas bus.

Liepos 16 dieną jis terminą perkėlė savaite vėliau, o po to išvis išjungė visus savo telefonus. Susisiekėme su vadybininku – pasirodo, visus „Mūsu Virtuves“ darbuotojus Vladimiras atleido. Tada jau tikrai neramu pasidarė, susirinkau visų kitų klientų kontaktus, sužinojau, kad ir jų situacija beveik identiška.

Tiesa, liepos 31 dieną dar atvežė man durelių iš Baltarusijos, tačiau kai kurių detalių vis tiek trūko, tad turėsiu spręsti tai savo pastangomis, leisti papildomus pinigus“, – pasakojo D. Juškane.

Latvė sakė, kad šiuo metu policijai jau yra pateiktas vienas pareiškimas dėl V. Bairako, jis kaltinamas sukčiavimu ir iš jo bus reikalaujama baudžiamosios atsakomybės.

„Manau, kad negalima tokių dalykų taip ir palikti, kad žmogus gyventų sau ramiai apgaudinėdamas kitus“, – sakė pašnekovė.

D. Juškanes teigimu, jau keturi nukentėjusieji nuo V. Bairako ketina dėl jo veiksmų kreiptis į policiją.

Įspėjo, kad čia ne Rusija

Kitas „Mūsu Virtuves“ klientas Olegas Nazarovas pasakojo, kad V. Bairako paslaugomis susiviliojo apsilankęs prekybos centre.

„Su žmona nusprendėme atsinaujinti virtuvę. Taip viskas ir prasidėjo. Vienas jų darbininkas viską labai gražiai papasakojo, padarė eskizą, vėliau ir visą projektą. Sutarėme dėl 1,2 tūkst. eurų kainos, o visą virtuvę turėjo iš Vilniaus atvežti per 15 dienų“, – pasakojo jis.

Tačiau praėjus numatytam terminui O. Nazarovas, kaip ir D. Juškane, susidūrė su tokiomis pačiomis problemomis – vėlavimu, atsikalbinėjimu, broku, o to to V. Bairakas jam irgi nebeatsiliepė.

Latvis pridūrė, kad jo žiniomis, kiti „Mūsu Virtuves“ klientai yra sumokėję kur kas didesnes sumas – tarp 4 ir 5 tūkst. eurų – bet išvis kol kas nieko nėra gavę.

„Man tai dar beveik viską atvežė, bet irgi labai įdomiai. Atvažiavo vėlai vakare sunkvežimis su baltarusiškais numeriais, aš paskutinę spintelę pats į savo butą užnešiau tik prieš vidurnaktį. Tiesa, reikės pačiam ją surinkti, dar nupirkti trūkstamas detales“, – pasakojo jis.

O. Nazarovas teigė įspėjęs V. Bairaką, kad Latvijoje jo veiklos pobūdis geruoju nesibaigs. „Sakiau, kad esi sukčius, apgavai žmonių Rusijoje, Lietuvoje, bet čia tai nepavyks“, – sakė vyras, kurio prašymu Latvijos policija yra pradėjusi tyrimą.

Lietuvoje įmonės bankrutavo

DELFI dėmesį V. Bairakas pirmą kartą patraukė 2015 metų pabaigoje. Tuomet publikuotame straipsnyje pasakojama apie tai, kad vilnietės Vitos suplanuotas buto remontas virto kelių mėnesių šeimos košmaru.

Moteris patyrė panašių problemų, kaip ir nuo V. Bairako nukentėjusieji Latvijoje.

Tuomet rusas Vilniuje buvo įsteigęs įmonę „Jutaris“, kuri šiandien bankrutavusi. Šių metų kovo 28 dieną ji buvo išregistruota iš juridinių asmenų registro.

Tarp Registrų centrui pateiktų dokumentų yra ir 2016 metų lapkričio 2 dienos Vilniaus apygardos teismo nutartis, kurioje pridėtas įmonės kreditorių sąrašas.

Pirmoje eilėje – „Jutario“ darbuotojai, antroje – „Sodra“ ir Valstybinė mokesčių inspekcija, trečioje – klientai. Vienas iš buvusių „Jutario“ darbuotojų Vincas Neverdauskas DELFI sakė, kad atgavo tik maždaug pusę iš jam numatytos 622,59 euro sumos ir ji buvo sumokėta iš „Sodros“ administruojamo garantinio fondo, nes pats „Jutaris“ jokių pinigų neturėjo.

Vienas iš buvusių V. Bairako klientų – Miroslavas Trumpakojis sakė, kad išvis neatgavo nė cento, nors teismas jam buvo nurodęs grąžinti 2595 eurus. Bendra „Jutario“ skolų klientams suma sudarė 15 106,59 euro.

DELFI apie V. Bairaką rašė ir 2017 metais. Tuomet jo netiesiogiai valdoma įmonė „Imonta“ apgavo dar kelis vilniečius. „Imontos“ teisinis statusas Registrų centre šiuo metu yra „bankruotuojanti“.

Veikė Rusijoje

Panašu, kad „virtuvių meistras“ savo karjerą pradėjo Rusijoje. 2012 metų viduryje Sankt Peterburgo portale mr7.ru publikuotuose straipsniuose pasakojama apie maždaug 200 nuo V. Bairako nukentėjusių gyventojų, kurie buvo susivilioję „Virtuvių pasaulio“ reklama ir prarado nuo 60 iki 300 tūkst. rublių.

Publikacijose teigiama, kad dėl V. Bairako teismuose buvo pradėta 10 bylų.

2014 metais mr7.ru publikuotame straipsnyje tvirtinama, kad „Virtuvių pasaulio“ su savo skundais ketina pasiekti net ir Rusijos prezidentą. Informacijos apie tai, kaip ši istorija baigėsi mr7.ru nepateikia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Siurprizas dirbantiesiems savarankiškai: mokesčiai didės (15)

Vyriausybės pateiktame „ Sodros “ biudžeto projekte – paslėptas siurprizas. Kartu su juo...

„Siemens“ gali būti priverstas dalytis Irako elektros tinklų sutartį su „General Electric“ (4)

Įsikišus JAV vyriausybei, Vokietijos „Siemens“ gali būti priverstas dalytis milijardinį...

Kinija: ekonominė įtampa dėl prekybos konflikto didėja (1)

Kinijos ekonomikai patiriant vis didėjančią įtampą, vyriausybė imsis priemonių suvaldyti...

JAV svarsto atšaukti sankcijas Turkijai (1)

Turkijai paleidus amerikiečių pastorių, JAV , pasak valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo,...

Vilniaus savivaldybė paskelbė naujo atliekų vežėjo paslaugų pirkimo projektą

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė naujo atliekų vežėjų konkurso dokumentų projektą bei...

Top naujienos

Svarbiausios NATO pratybos nuo Šaltojo karo laikų: scenarijus – lyg iš įtempto siužeto trilerio (28)

Desantinės operacijos metu užpuolama NATO valstybė, o 5-ąjį Šiaurės Atlanto sutarties...

Siurprizas dirbantiesiems savarankiškai: mokesčiai didės (15)

Vyriausybės pateiktame „ Sodros “ biudžeto projekte – paslėptas siurprizas. Kartu su juo...

Infliacija rusus stumia į neviltį (11)

Rusijos vartotojus slegia niūrios nuotaikos, nes infliacija vis labiau pakerta jų perkamąją galią.

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (11)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (162)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Orai: anticiklono įtaka Lietuvoje menks (1)

Ruduo mūsų norų nepaiso, teks susitaikyti, jog ketvirtadienis – paskutinė spalio diena, kai...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (81)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Pribloškiantis Sabonio sezono startas: istorinis dvigubas dublis, žvėriškas dėjimas ir puiki pergalė (3)

Fantastišku pasirodymu reguliarųjį NBA sezoną pradėjo Domantas Sabonis ir Indianos...

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (243)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Puikiais perdavimais išsiskyręs Valančiūnas ir „Raptors“ sezoną pradėjo pergale prieš „Cavaliers“

Sėkmingai naujajame 2018-19 metų NBA reguliariajame sezone startavo Toronto „Raptors“ (1-0)...