Joniškio darbo biržoje moteris įsiregistravo dar 1997 m. gruodžio 9-ąją. Iki šiol ji neturėjo jokio oficialaus nuolatinio darbo. Atrodo, kad rekordininkė taip ir nebeįsidarbins, nes gruodžio 18 dieną jai sukaks 60 metų ir ji išeis į pensiją.

Darbo ir socialinių tyrimų instituto atstovas Arūnas Pocius mato kelias priežastis, kodėl kai kurie žmonės darbo biržos duris varsto daugiau nei 10 metų. Kai kurie sovietmečiu visiškai kitaip dirbę gyventojai nesugebėjo įsitvirtinti šiuolaikinėje darbo rinkoje dėl psichologinių priežasčių. Kitiems sutrukdė ligos ar menka kvalifikacija.

„Žinoma, dalis žmonių yra nemotyvuoti dirbti arba biržoje registruojasi tik dėl socialinių garantijų ir tuo pat metu dirba nelegaliai“, – teigė A.Pocius.

Dar prieš kelerius metus, kai darbo jėgos labai stigo, kai kurie žmonės mieliau gyveno iš socialinių pašalpų, nei dirbdavo už minimalų atlyginimą. Tokių yra ir dabar.

Spalio pradžioje Lietuvoje buvo 20,7 tūkst. ilgalaikių bedarbių (9,3 proc. visų registruotų bedarbių). Tai 8 kartus daugiau nei prieš metus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės