Pirminiais duomenimis, tokiu būdu nuo 2018 m. sausio mėn. iki šių metų sausio 3 d. Kipro įmonės buhalterijoje, kurią tvarkė Lietuvoje pasamdyta įmonė, įtariama, buvo neapskaityta apie 1000 parduotų automobilių, kurių vertė siekia 2,35 mln. eurų, ir į Lietuvos biudžetą nesumokėta per 400 tūkst. pridėtinės vertės mokesčių. Be to, įtariama, kad, siekiant išvengti importo mokesčių, į Lietuvą JAV aukcionuose įsigytos ir į Lietuvą importuotos transporto priemonės buvo perkamos per kitas užsienio įmones, dokumentuose nurodant žymiai mažesnes kainas, negu buvo realiai sumokama.

Didžiulė Kipro įmonės įsigytų automobilių dalis konsignacijos (prekių pardavėjas atsiskaito su prekių savininku tik tada, kai prekės parduotos) pagrindais pasiekdavo Šiauliuose esančius automobilių perpardavinėtojus – tiek fizinius, tiek juridinius asmenis. Čia automobiliai būdavo suremontuojami ir perparduodami, dokumentuose nurodant daug mažesnes kainas. Jos būdavo sumažintos net kelis kartus. Pavyzdžiui, realiai už 18 tūkst. eurų parduoto automobilio vertė dokumentuse sumažėdavo iki 5 tūkst. eurų. Siekiant nuslėpti tikruosius automobilių perpardavinėtojus, nemaža dalis šių automobilių buvo parduodama viename Šiaulių prabangių automobilių pardavimo salone.

Kita dalis automobilių būdavo parduodamos pirkėjams Europos Sąjungos šalyse (daugiausia Vokietijoje). Tada kainos būdavo sukeliamos ir sandoriai atliekami, pasinaudojant ofšorinėmis bendrovėmis. Tokiu būdu pelnas būdavo didelis, o ofšorinė įmonė sudarydavo sąlygas daug mažesniems mokesčiams.

Surinkus pakankamai duomenų apie Kipre registruotos įmonės, jos atstovo Lietuvoje bei kitų asmenų vykdomas nusikalstamas veikas, šių metų sausio 3-4 dienomis buvo surengta operacija.

Tądien Šiaulių Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai į pagalbą pasitelkė savo kolegas iš Klaipėdos AVPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojus. Operacijos metu atlikta per 20 kratų Klaipėdoje ir Šiauliuose. Jų metu buvo paimti įvairūs tyrimui svarbūs dokumentai, kompiuterinės laikmenos, apie 55 tūkst. eurų grynųjų pinigų, seifas, apie 35 tūkst. vertės auomobilis. Keisčiausia buvo, kad šio Šiaulių rajone rasto didelės vertės „Dodge Charger“ savininku niekas neprisipažino. Vis dėlto pareigūnams pavyko nustatyti, kad jis priklauso Kipre registruotai ofšorinei įmonei.

Operacijos metu buvo sulaikyti trys nusikalstama veika įtariami asmenys: 51 metų Kipre registruotos ofšorinės bendrovės įgaliotasis atstovas Lietuvoje, 45 metų jo buvusi žmona ir 43 metų Šiauliuose gyvenantis automobilių perpardavinėtojas. Visiems jiems pareikšti įtarimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, o Kipro įmonės atstovui Lietuvoje dar ir dėl neteisingų duomenų apie pajamas, turtą ir pelną teikimo. Visų įtariamųjų turtas apribotas. Jo bendra vertė siekia apie 2.2 mln. eurų. Kipre registruotos įmonės automobiliams yra uždėtas areštas. Laikinoji apsaugos priemonė taikyta 634-iems šios įmonės automobiliams, kurių vertė siekia per pusantro milijono eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)