Diskusija dėl Vyriausybės 2004 metų veiklos ataskaitos ir mokesčių reformą reglamentuojančių įstatymų pateikimas gali būtų atidėtas mažiausiai savaitei, mat ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas išvyko ilsėtis į Egiptą.
Česlovas Juršėnas
© ELTA
"Mokesčių reformą galime pradėti svarstyti, kai atsiras premjeras. Tardamiesi su opozicija susiderinome, kad jų opozicinė darbotvarkė būtų nukelta vėlesniam laikui. Jei jie nori, kad būtų prie premjero, o ne prie pavaduojančio ministro, nukelsime diskusiją dėl metinės veiklos ataskaitos momentui, kai grįš premjeras", - pirmadienį per spaudos konferenciją teigė Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Česlovas Juršėnas ir pridūrė pats asmeniškai norįs, kad abu klausimai būtų atidėti.

Anksčiau pirmadienį opozicijos lyderis Andrius Kubilius pareiškė esąs nustebintas ministro pirmininko apsisprendimo atostogauti tuomet, kai Seime svarstoma Vyriausybės ataskaita ir kai ruošiamasi pradėti svarstyti mokesčių reformos įstatymus. "Premjeras demonstruoja, kad jam daug kas nerūpi arba demonstruoja, kad mokesčių reforma yra ne premjero, o ministro Viktoro Uspaskicho produktas", - pažymėjo konservatorius.

A. Brazauskas nuo pirmadienio atostogauja ir ilsisi Egipte. Atostogų metu jį pavaduoja susisiekimo ministras Zigmantas Balčytis. Į darbą Vyriausybės vadovas ketina grįžti gegužės 5 dieną.

Kaip spaudos konferencijoje teigė Č. Juršėnas, Seimo Socialdemokratų frakcija iki šiol nėra apsisprendusi, ar pritarti Vyriausybės parengtiems mokesčių reformos įstatymų projektams. Dėl to numatoma diskutuoti papildomai. "Kol kas negaliu pasakyti, ar visi balsuos už visus projektus. Frakcija už kai kuriuos (projektus - ELTA) gali balsuoti, už kai kuriuos balsuos dalis, už kai kuriuos visai nebalsuos", - sakė parlamento vicepirmininkas.

Vyriausybė siūlo gyventojų pajamų mokestį nuo 2006 metų vidurio mažinti nuo 33 proc. iki 27 proc., o nuo 2008 metų pradžios - iki 24 proc., taip pat nuo 2006 metų 1 proc. metiniu mokesčiu nuo jo vertės apmokestinti komercijai naudojamą gyventojų nekilnojamąjį turtą.

Siekiant kompensuoti sumažėjusias biudžeto pajamas nuo šių metų liepos naikinamą kelių mokestį, skaičiuojamą nuo įmonių apyvartos, turėtų pakeisti analogiškas laikinas solidarumo mokestis, kuris galiotų 2006-2007 metais. Nepritaręs tokiam mokesčiui, finansų ministras Algirdas Butkevičius paskelbė apie atsistatydinimą.

Valdančiosios koalicijos vadovai tikisi, kad Nekilnojamojo turto mokesčio, Mokesčių administravimo, Gyventojų pajamų mokesčio įstatymų pataisų bei Laikinojo verslo mokesčio įstatymo projektams Seimas pritars iki sesijos pabaigos birželio 30 dieną.

Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje planuojama surengti diskusiją dėl Vyriausybės metinės veiklos ataskaitos. Diskusijoje bus pristatyta Seimo komitetų ir frakcijų nuomonė apie ataskaitą, savo vertinimus galės pateikti atskiri parlamentarai. Po diskusijos ataskaita bus tvirtinama Seimo nutarimu, be to, dėl jos numatoma priimti rezoliuciją.

Pristatydamas Vyriausybės metinės veiklos ataskaitą, A. Brazauskas teigė, kad ministrų kabinetui pavyko padidinti užsienio investuotojų pasitikėjimą valstybe ir viršyti biudžeto surinkimą, tačiau didžiausia problema išliko šešėlinė ekonomika.

Opozicija pareiškė nusivylusi Vyriausybės 2004 metų veiklos ataskaita ir sunerimusi dėl joje nurodytos galimos grėsmės nacionaliniam saugumui.

Ataskaitoje teigiama, kad grėsmę Lietuvos saugumui kelia dėl narystės NATO ir Europos Sąjungoje suaktyvėjusios užsienio valstybių specialiosios tarnybos bei šalyje veikiančios "didžiulės finansinės (įtakos) grupės", kurios dalyvauja privatizavime bei mėgina "paveikti" valstybinių institucijų pareigūnus priimti "tam tikroms įmonėms" palankius sprendimus. Be to, nuogąstaujama dėl Lietuvos priklausomybės nuo Rusijos energetikos sektoriuje.

A. Kubilius pasiūlė Vyriausybei iki gegužės 15 dienos pateikti papildomą pranešimą Seimui, kuriame būtų nurodyta, kokias svarbiausias Lietuvos ūkio bei socialines problemas Vyriausybė mato ir kokiais būdais yra žadama jas spręsti. Tai nurodyta jo parengtame Seimo rezoliucijos projekte "Dėl Vyriausybės ataskaitos".

Pirmadienį spaudos konferencijoje Č. Juršėnas teigė, kad šios rezoliucijos projektas yra "neadekvatus esamai situacijai", todėl valdančioji dauguma ruošia savo projektą. "Koalicijos partnerių įsitikinimu, tikrai nemažai padaryta, yra galimybės dar padaryti ir mes tikrai įrodysime", - pažymėjo parlamento vicepirmininkas.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Traukiasi bendrovės „Malsena Plius“ vadovas Aldas Baltutis

Abipusiu šalių susitarimu iš UAB „ Malsena Plius“ vadovo pareigų pasitraukia Aldas Baltutis....

Pažadas duotas: už alkoholio reklamos pažeidimus baudos bus vėliau (9)

Kontrolieriams nustačius alkoholio reklamos pažeidimų, alkoholiu prekiaujančios įmonės kol kas...

Taupydami prarandate pinigų: maža nepasirodys (179)

Grynieji pinigai, atsiskaitomoji banko sąskaita ir indėliai išlieka populiariausios santaupų...

Daugėja ženklų, kad Lietuvoje gyvenimas blogėja (216)

Beveik trečdalis šalies gyventojų teigia 2017-aisiais gyvenę prasčiau nei ankstesniais metais....

„Boso valanda su S. Jovaišu”: Regimantas Buožius apie tai, kuo buriavimas panašus į verslą (7)

„Esu Regimantas, esu buriuotojas, esu vadovas, vyras, vaikų tėvas, esu šiaip fainas žmogus“,...

Top naujienos

Daugėja ženklų, kad Lietuvoje gyvenimas blogėja (216)

Beveik trečdalis šalies gyventojų teigia 2017-aisiais gyvenę prasčiau nei ankstesniais metais....

Spustels šįmet dar neregėtas šaltis (64)

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje prognozuojamas iki šiol rekordinis šią žiemą šaltis.

Po žinios apie diagnozę – savižudybė: Majauskas imasi temos, apie kurią vyrai tyli (138)

Net 20 proc. Vilniuje nusižudžiusių vyrų sirgo prostatos vėžiu arba turėjo prostatos...

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (188)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Putinas toliau demonstruoja mačo įvaizdį (49)

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusirengė iki maudymosi glaudžių ir...

Statkevičiaus kurti tautiniai kostiumai jau pakeliui į vaikų darželius papildyta Karbauskio komentaru (158)

Kalvariją pasiekė pirmieji Juozo Statkevičiaus kurtų 40 tautinių drabužių komplektų....

Prancūzijos „juodoji našlė“ siunčiama už grotų: kaltintojai vadina „iškrypusia savimyla“ (2)

„Rivjeros juodąja našle“ praminta prancūzė už keturių turtingų pagyvenusių vyrų...

LRT pertvarko portalą, redaktorius įžvelgia grėsmių (16)

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) vadovybė imasi pertvarkyti naujienų portalą lrt.lt – juo...

Kai kuriose Vilniaus gatvėse veiks nauji šviesoforai (2)

Vienos judriausių Vilniaus mieste gatvės – Žirmūnų bei Kalvarijų – artimiausiu metu...

Minkštutėlis ir švelnus šokoladinis plokštainis: lyg didelė garsiojo deserto kopija video receptas

Akys jūsų neapgauna – šis desertas tikrai primena populiarųjį „Kinder Milk Slice“ . Ir...