Dėl kontrolinio 80,89 proc. "Klaipėdos transporto laivyno" akcijų paketo privatizavimo sąlygų bus deramasi su privačia lietuviško kapitalo uostamiesčio įmone "Limarko".
Trečiadienį posėdžiavusi bendrovės privatizavimo viešo konkurso komisija, susipažinusi su šios įmonės pristatytais anksčiau pateiktos paraiškos patikslinimais ir paaiškinimais, pripažino "Limarko" konkurso nugalėtoja.

"Derybų konkurso nugalėtojas kviečiamas atvykti ateinančią savaitę", - Eltai sakė Valstybės turto fondo Sandorių skyriaus viršininkas Liutauras Radzevičius. Jis neprognozavo, kiek konkrečiai truks derybos. Pasak pareigūno, tol, kol bus pasiekta maksimaliai naudingų sąlygų valstybei ir bendrovei. Tikimasi, kad sėkmės atveju "Klaipėdos transporto laivyno privatizavimo procesas turėtų būti užbaigtas kovo-balandžio mėnesiais.

Už trečią kartą per pastaruosius kelerius metus privatizuojamas valstybei priklausančias laivyno akcijas norima gauti ne mažiau kaip 48,668 mln. litų, arba ne pigiau kaip po 0,46 lito už 1 lito nominalios vertės akciją. Būsimasis jų savininkas oficialų pasiūlymą turės skelbti ir smulkiesiems bendrovės akcininkams. Kol tarp privatizavimo pareigūnų bei "Limarko" nebus baigtos derybos dėl transporto laivyno privatizavimo sąlygų, neketinama skelbti nei to, už kokią kainą potencialus pirkėjas siūlo privatizuoti "Klaipėdos transporto laivyno" akcijų paketą, nei kiek investicijų numatęs skirti bendrovei.

"Limarko" turi dešimties metų sėkmingo darbo jūrų laivininkystėje patirtį, nuo 1995 metų yra tarptautinio jūrų laivybos tinklo "Multiport" narė. Ji savo konkursiniame pasiūlyme įsipareigojo 5 metus po akcijų pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo ne mažiau kaip 70 proc. laivų, kuriuos sutarties pasirašymo momentu bendrovė turi nuosavybės teise ar valdo bare-boat čarterio pagrindu (tiesiogiai arba per dukterines įmones) išsaugoti Lietuvos laivų registre ir 3 metus po akcijų pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo išsaugoti bendrovėje ne mažiau kaip 70 proc. darbo vietų.

"Limarko" teigia užtikrinsianti efektyvią ir pelningą transporto laivyno veiklą, privatizavimo partneriu taps finansinis investuotojas.

"Įsigiję "Klaipėdos transporto laivyną", ketiname toliau plėsti jūrų laivybos verslą, kasmet aktyviai investuodami į laivyno atnaujinimą ir plėtrą", - teigia "Limarko" generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris. Pasak jo, planuojama, kad investicijos į privatizuojamą bendrovę atsipirks, o įsigytoji įmonė dirbs pelningai. "Limarko" kartu su investicinės bankininkystės įmonės "Prime Investment" ekspertais atliko išsamią analizę ir tikina esanti pasirengusi įvykdyti visas keliamas sąlygas. "Limarko" jau yra parengusi "Klaipėdos transporto laivyno" investicijų ir verslo vystymo programą, kuri numato naująją laivyno strategiją.

1999 metais "Limarko" bendrovėje įdiegta tarptautinė saugios laivybos valdymo sistema (ISM Code - International Safety Management Code), integruota kartu su kokybės valdymo sistema, kuri atitinka ISO 9002 standartus. Praėjusiais metais visas paslaugas jūriniam sektoriui teikiančios bendrovės apyvarta siekė 29 mln. litų, iš kurių 12 mln. litų sudarė rinkliavos ir mokesčiai, sumokėti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai. Įstatiniame 130,8 mln. litų "Klaipėdos transporto laivyno" kapitale valstybei priklausančių akcijų nominalas sudaro 105,8 mln. litų.

Pirmasis bandymas privatizuoti stabiliai dirbančio transporto laivyno akcijas žlugo Kauno koncerno SBA vadovaujamam konsorciumui dėl savų priežasčių pasitraukus iš projekto. Antrajame pernai rudenį niekas nepanoro dalyvauti dėl per didelės pradinės akcijų pardavimo kainos - 0,61 lito už akciją, arba už ne mažiau kaip 65 mln. litų už kontrolinį akcijų paketą.

Užpernai "Klaipėdos transporto laivynas" pasiekė 80,06 mln. litų apyvartą ir uždirbo 4,03 mln. litų audituoto grynojo pelno. Per tris praėjusių metų ketvirčius jis pasiekė 53,2 mln. litų apyvartą ir patyrė 3,996 mln. litų nuostolį, kurį daugiausiai lėmė pirmąjį pernai metų pusmetį padaryti atidėjimai seniems debitoriniams įsiskolinimams.

Privatizuojant laivyną Valstybės turto fondą konsultuoja Lietuvos ir Švedijos bendrovė "V. Rutkausko, R. Skyriaus ir partnerių konsultacinės firma".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių papildyta (46)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Prieš Davoso forumą Prancūzijoje renkasi 140 užsienio bendrovių vadovų (9)

Beveik 140 įmonių vadovų iš viso pasaulio pirmadienį renkasi Versalio rūmuose netoli Paryžiaus...

„Coca-Cola“ kelia ambicingus perdirbimo tikslus (1)

Jungtinių Valstijų gėrimų pramonės milžinė „ Coca-Cola “ pradeda kampaniją, kuria...

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (232)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (671)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (73)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (107)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (335)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (90)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (40)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (3)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (11)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (4)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (185)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (171)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...