„LTG įmonių grupė bendradarbiauja tik su patikimais ir nepriekaištingą reputaciją turinčiais partneriais ir klientais, todėl dėl galimų bandymų apeiti sankcijas grupės įmonė „LTG Cargo“ nutraukė sutartį su „Uosto vartais“.

Taip pat „LTG Cargo“ oficialiu raštu informavo BKT, jog stabdomos su bendrove sudarytos sutartys. Jeigu bendrovė norėtų atnaujinti paslaugų teikimą, jos prašoma pateikti deklaraciją dėl Lietuvoje įgyvendinamų tarptautinių sankcijų laikymosi ir kompetentingos Lietuvos institucijos išvadą, kad įmonei netaikomos sankcijos“, – rašoma LTG atsakyme Eltai.

Valstybės valdomos įmonės atstovai priminė, kad vasario pradžioje į Lietuvą įvažiavo 15 vagonų su mineralinėmis trąšomis. Jie buvo sulaikyti kompetentingų institucijų, įtariant, kad galimai apeinant ES sankcijas juose vežta produkcija buvo pagaminta sankcionuojamoje Baltarusijos bendrovėje „Grodno Azot“.

Kaip rodo vežimo paraiškų duomenys, BKT dalyvavo vežimo procese kaip krovos kompanija. Taip pat, kaip rodo viešai paskelbta informacija, ekspedijavimo paslaugas karbamido trąšų kroviniui, kuris buvo pristatytas į bendrovės BKT sandėlius, teikė bendrovė „Uosto vartai“.

Be to, Lietuvos muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybės saugumo departamento ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo tarptautinių sankcijų pažeidimo ir kontrabandos gabenant karbamido trąšas. Atliekant tyrimą buvo sulaikyti du įtariamieji ir daugiau nei 3 tūkst. tonų gabentų trąšų.

„LTG grupės bendrovės, užtikrindamos sankcijų kontrolę, vadovaujasi keliais esminiais principais. Tarp jų – prioritetas vertybėms, Lietuvos užsienio ir saugumo politikos interesai yra svarbesni už verslo interesus.

Būdami žemos rizikos bendrove, tikimės, jog mūsų klientai ir partneriai suvokia galimą Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos, Jungtinių Amerikos Valstijų ar Jungtinės Karalystės sankcijų poveikį jų verslui, ir imasi priemonių tam, kad būtų išvengta su tuo susijusių neigiamų pasekmių“, – nurodė LTG.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės