„Tyrimas parodo, kad didmiesčiuose vartotojų požiūris į skalbimą keičiasi. Vis daugiau žmonių rūpinasi ne tik savo, bet ir aplinkos švara bei ateinančių kartų gerove. Tai – džiuginanti tendencija“, – sako asociacijos „Likochema“ vykdančioji direktorė Inara Joniškienė. Jos teigimu, palankiai nuteikia ir tai, kad ekologiškesnių skalbimo miltelių nesirinktų tik 8 proc. respondentų.

Ekologiškesnius skalbimo miltelius labiausiai linkę rinktis kauniečiai. Net 75 proc. apklaustų Kauno gyventojų tikina, kad nepaisydami kainos skirtumo, pasirinktų labiau aplinką tausojančias skalbimo priemones. Tokios nuostatos laikosi 50 proc. apklaustų klaipėdiečių ir 43 proc. apklausoje dalyvavusių vilniečių. Ekologiškesnius miltelius rinktųsi didesnes pajamas gaunantys respondentai. 40 proc. visų, kurie norėtų rinktis ekologiškesnius skalbimo miltelius, pajamos viršija 600 litų per mėnesį.

Apklausos duomenimis, net 88 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų atrodo svarbu, kad perkamų miltelių gamintojas rūpintųsi aplinka. 40 proc. iš jų yra vyresni nei 56 m. amžiaus. Beje, daugiau kaip trečdalio (37 proc.) respondentų, kuriems svarbus gamintojo požiūris į aplinkos tausojimą, pajamos per mėnesį viršija 600 litų.

Inaros Joniškienės, asociacijos „Likochema“ vykdančiosios direktorė teigimu, rimtą skalbimo pramonės atstovų nusiteikimą parodo balandžio mėnesį Lietuvoje inicijuota Geros skalbimo praktikos konvencija, kuria prasidėjo projektas „Tausojantis skalbimas“. Pasirašę konvenciją, skalbimo pramonės atstovai įsipareigojo rinkai pristatyti kompaktiškus skalbimo miltelius ir taip mažinti skalbimo poveikį aplinkai, taip pat keisti vartotojų skalbimo įpročius bei populiarinti aplinkosaugos idėjas Lietuvoje.

Kompaktiški skalbimo milteliai yra 33 proc. lengvesni ir 25 proc. mažesnio tūrio nei iki šiol rinkoje buvę skalbimo milteliai. Tam pačiam skalbinių kiekiui išskalbti kompaktiškų skalbimo miltelių reikia trečdaliu mažiau nei įprastų. Todėl gamintojui reikia apdoroti ir pergabenti mažesnį kiekį chemikalų, vartotojas turi patogesnį produktą, taip pat sumažinama apkrova aplinkai. Be to, šių modernesnių ir ekologiškesnių skalbimo miltelių kaina nesiskiria nuo įprastų skalbimo miltelių kainos.

Lietuvoje prie Geros skalbimo praktikos konvencijos prisijungė bendrovės, tiekiančios apie 95 proc. skalbimo miltelių šalies rinkai. Tai – tarptautinės kompanijos „Procters & Gamble“, „Unilever“, „Henkel“, „Reckitt Benckiser“ ir „Cussons“ bei Lietuvos skalbiklių pramonės atstovė UAB „Ineza 2M“. Kompaktiškų skalbimo miltelių jau galima įsigyti visose prekybos vietose. Juos žymi specialus „EuroCompact“ logotipas.

Projektas „Tausojantis skalbimas“ tuo pat metu vyksta ir kitose Centrinės bei Rytų Europos šalyse – Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje Čekijoje ir kitose. Rinkos analizės ir tyrimų grupės „Rait“ atliktoje apklausoje dalyvavo 150 respondentų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją