aA
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis penktadienį su ministerijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Vaidotu Kalinausku pasirašė kolektyvinę sutartį, kurioje aptariamas darbo užmokesčio ir kitų išmokų mokėjimas, komandiruotės į užsienį, darbo ir poilsio laikas, nuotolinis darbas, darbuotojų sauga ir sveikata bei papildomos garantijos.
Linas Kukuraitis
© DELFI / Andrius Ufartas

Ši kolektyvinė sutartis bus taikoma tik ministerijos profesinei sąjungai priklausantiems valstybės tarnautojams ir darbuotojams pagal darbo sutartis. Ji įsigalioja nuo gegužės 1 d. ir galios ne mažiau nei dvejus metus.

Kaip pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kolektyvinėje sutartyje aptariama, kad darbuotojams susirgus darbdavys už pirmąsias dvi ligos dienas mokės po 100 proc. išmokos gavėjo vidutinio darbo užmokesčio. Sutartyje taip pat fiksuojama, kad pagal darbo sutartį dirbantiems darbuotojams, išskyrus darbininkus, pareiginės algos kintamoji dalis priklausys nuo praėjusių metų veiklos vertinimo: jeigu praėjusių metų veikla įvertinama „gerai“, tuomet kintamoji dalis sudarys 15-25 proc. pastoviosios algos, o jei įvertinta „labai gerai“ - tuomet kintamoji dalis gali siekti 26-50 proc. nuo pastoviosios algos dalies.

Už kolegos pavadavimą ilgiau kaip 7 dienas, kai tokios funkcijos nėra numatyta pavaduojančio asmens pareigybės aprašyme, bus mokama ne mažesnė nei 15 proc. priemoka, o pavaduojant ilgiau kaip 1 mėnesį - ne mažiau nei 30 proc. Tačiau tokios priemokos už pavadavimą gali būti skiriamos tik esant lėšų ir negalės būti skiriamos už pavadavimą kasmetinių atostogų metu.

Jeigu pavadavimas numatytas pareigybės aprašyme, bet pavadavimas trunka ilgiau nei 2 mėnesius, tuomet priemoka turi būti mokama.

Sutartimi taip pat numatoma, kad darbuotojui turi būti užtikrinamas bent 11 val. nepertraukiamas poilsio laikas tarp darbo dienų, todėl jeigu darbuotojas iš komandiruotės grįžta naktį, jis turės teisę atvykti į darbą po 11 val. nepertraukiamo poilsio.

Už darbą poilsio dienomis ar švenčių dienomis mokamas ne mažesnis nei dvigubas darbo užmokestis, už viršvalandinį darbą švenčių dieną - ne mažesnis nei 2,5 darbuotojo darbo užmokesčio dydžio atlygis. Tačiau dirbtą laiką galima pridėti ir prie kasmetinių atostogų, vietoje papildomo apmokėjimo.

Tarp papildomų garantijų numatomos materialinės pašalpos, kai miršta artimas darbuotojo giminaitis ar šeimos narys, nutinka stichinė nelaimė, netenkama turto, taip pat kai darbuotojas serga 3 mėnesius bei ilgiau ar miršta (mirties atveju pašalpa išmokama šeimai).

Pažymima, kad šios pašalpos gali būti mokamos esant teisiniam pagrindui darbuotojams, kurių materialinė padėtis sunki, kai pateikiami atitinkamą aplinkybę įrodantys dokumentai. Didžiausia įmanoma materialinė pašalpa - 5 minimalių mėnesinių algų.

Kolektyvine sutartimi taip pat įsipareigojama sudaryti sąlygas darbuotojams anksčiau sužinoti apie konkursus į laisvas darbo vietas ministerijoje - taip sudaroma galimybė darbuotojams keisti savo darbo pobūdį, kilti karjeros laiptais.

Sutartimi nutariama, kad per metus ministerijoje darbuotojams bus organizuojami ne mažiau nei du neformalūs renginiai, bus įsteigta vidinės kultūros grupė, kuri teiks siūlymus, kaip spręsti pasitaikančius ginčus, užsiims įvairia prevencine veikla.

Ministerijos darbuotojų profesinei sąjungai bus teikiami duomenys apie valstybės tarnautojų ir darbuotojų pagal darbo sutartį vidutinį darbo užmokestį pagal lytį ir pareigybių grupes, ne visą darbo laiką dirbančius darbuotojus, reguliariai pristatoma analizė, kaip dažnai ir kurių pareigybių darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, koks jų vidutinis darbo užmokestis pagal lytį ir pareigybių grupes. Informacija bus teikiama apie darbuotojų skaičiaus kaitą, terminuotų darbo sutarčių kiekius ir kaitą, darbo užmokesčio pokyčių tendencijas, viršvalandinį darbo laiką, saugos ir sveikatos priemones ir panašiai.

Remiantis sutartimi, valstybės tarnautojai ir darbuotojai pagal darbo sutartis iki 20 procentų darbo laiko per mėnesį galėtų dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai nuotolinis darbas nėra galimas. Jeigu nuotoliniu būdu dirbančiam darbuotojui vis tik tektų atvykti į darbo vietą, nustatoma, kad tai jis turėtų padaryti per 3 valandas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.6250

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (212)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...

Pas gyventojus dar likę 450 mln. neiškeistų litų (8)

Praėjus daugiau kaip ketveriems metams nuo euro įvedimo, Lietuvos gyventojai į bendrą Europos...

Sezoninių darbuotojų paieška pajūryje: jauni žmonės skaičiuoja ir žino, ko nori (56)

Iki vasaros sezono pradžios liko nedaug, tačiau toli gražu ne visiems pajūryje jau pavyko surinkti...

Pasauliui kratantis „Huawei“, Maduras skelbia apie bendradarbiavimą su kinų milžinu (13)

Venesuela visą šalį apimančio 4G ryšio tinklą kurs kartu su Kinijos telekomunikacijų milžinu...

Kinija: dėl „Boeing 737 Max“ skrydžių draudimo praradome per 500 mln. eurų (3)

Kinijos oro linijų nuostoliai, patirti dėl „Boeing 737 Max“ skrydžių draudimo, iki birželio...

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente iki 16.00 val. iš viso jau balsavo 41,74 proc. rinkėjų; nuolat atnaujinama (1318)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija (272)

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Savaitgalio nuodėmė: karamelinio tinginio receptas

Dažnai diskutuojant apie desertų gamybą girdime, kad žmonės jų gaminti nemėgsta, nes tai...

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (72)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (97)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Praeityje rašytos Megha Markle žinutės atskleidžia tiesą apie jos ir Harry pažintį: tai nebuvo nekaltas atsitiktinumas (6)

Senas Meghan Markle bičiulis ir viešųjų ryšių konsultantas Nickas Ede'as sako, jog...

Festivalis Londone virto fiasko: žmonės „alpo, šliaužė ir dejavo“ (12)

Į Londone surengtą festivalį „We Are FSTVL“ atvykusiems žmonėms teko stovėti ilgiausiose...

Lyjant lietui šį miestą galima apeiti nesušlapus: ką pamatyti ir paragauti (1)

Bolonija – šiaurės Italijos regiono Emilija- Romanija pagrindinis centras, įsikūręs prie...

Paskelbė datą, kada daugiau nei pusė naujų automobilių pasaulyje bus elektriniai (19)

Elektriniai automobiliai dabar sudaro tik nedidelę dalį visų pasaulyje parduodamų lengvųjų...

Maksimalus kaupimas pensijai – kas tai yra ir kodėl verta jį pasirinkti? (2)

Lietuvos dirbantieji, kurie iki šiol II pensijų kaupimo pakopoje dalyvavo tik „Sodros“ lėšomis...