Šalia automagistralės Vilnius - Kaunas atidaryti prekybos ir pramogų centrą “Mega” planuota lapkričio 25 dieną, tačiau ši data nukelta savaitei. Oficialiai teigiama, kad taip yra dėl to, kad šiek tiek vėluoja statybininkai. Neoficialiai užsimenama ir apie kitą priežastį - užsitęsusias darbuotojų paieškas.
© Corbis
Pardavėjų ir kasininkių trūksta daugeliui didžiųjų prekybos centrų.

Pirkėjai keičia įpročius

Tai, kad parduotuvėse trūksta kasininkų, pirkėjai jau seniai pastebėjo. Tose parduotuvėse, kur dar prieš porą metų vakariais dirbdavo visos kasos, dabar pusė jų ir piko metu būna tuščios. Todėl pirkėjai priversti ilgiau stovėti eilėse.

“Gyvenu šalia “Maxima” parduotuvės. Jau keletą mėnesių apsipirkti einu tik iš ryto iki 9 val. arba vakare, jau po 21 val. Tada žmonių mažiau ir nereikia ilgai stovėti eilėje”, - sakė Pramonės prospekte gyvenanti kaunietė.

Darbuotojus pradėjo verbuoti vasarą

Didieji prekybos centrai nuolat ieško darbuotojų. Skelbimai spausdinami laikraščiuose, darbo biržose, ryškūs stendai pastatyti prekybos vietose.

“Mega” centras, kurį valdo vieno iš “Senukų” savininko Augustino Rakausko kontroliuojama įmonė SSPC, darbuotojų pradėjo ieškoti dar vasarą. Jau tuomet pasirodė skelbimai laikraščiuose, po Kauną važinėjo maršrutiniai autobusai su plakatais, kviečiančiais dirbti “Megoje”. Ir dabar “Senukų” interneto svetainėje skelbiama, kad reikalingi darbuotojai dirbti būsimame prekybos centre.

“Megos” rinkodaros koordinatorė Natalija Platonova sakė, kad “Megoje” dirbs apie 2000 žmonių. “Daugiausia darbuotojų reikės “Senukų” (apie 320) ir “Rimi” (apie 260) parduotuvėse. Kiek žinau, visi darbuotojai jau surasti. Kitos įmonės taip pat iš anksto ieško darbuotojų”, - sakė ji.

Rasti lengviau, nei išlaikyti

UAB “Rimi Lietuva” atstovė ryšiams su visuomene Raminta Česnulienė taip pat teigė, kad jau surinkta visa darbuotojų komanda, kuri dirbs “Megoje” įsikursiančiame “Rimi Hypermarket”

“Gruodžio pradžioje atidarome pirmuosius “Rimi Hypermarket” Alytuje ir Klaipėdoje. Ten irgi darbuotojai jau surinkti. Mūsų personalo vadovė sako, kad rasti darbuotoją nėra sunku, bet sunku jį išlaikyti. Negaliu kategoriškai teigti, bet dauguma išeinančiųjų iš darbo išvažiuoja jo ieškoti į užsienį”, - sakė ji.

Anot jos, norint išlaikyti darbuotojus, jiems pritaikomi darbo grafikai, dirbantieji vežami iš tolimesnių priemiesčių. “Motyvuojame ir karjeros galimybėmis - dauguma parduotuvių direktorių ir administracijos darbuotojų karjerą pradėjo nuo žemesnių pareigų”, - sakė R.Česnulienė.

Pasitelkiamas jaunimas

“VP Market” atstovė ryšiams su visuomene Viktorija Jakubauskaitė pripažino, kad jaučiamas darbuotojų trūkumas. “Labiausiai darbuotojų trūksta didžiuosiuose miestuose. Mes susitvarkome, nors darbuotojų kaita nemaža”, - sakė ji, tačiau neatskleidė, kiek dar galėtų įdarbinti žmonių bendrovės parduotuvėse.

“Gruodžio viduryje planuojame atidaryti “Maxima bazę”, kolektyvas jau beveik sugrupuotas, darbuotojai rengiami darbui”, - teigė ji. Tarp ieškančiųjų darbo yra daug studentų, mokyklą baigusio, bet neįstojusio jaunimo (dirba metus iki kitų stojamųjų), vidutinio ir brandaus amžiaus žmonių (kuriems lieka keleri metai iki pensijos).

“VP Market” neatskleidžia, kokias algas moka darbuotojams. “Atlyginimus reguliuoja rinka. Mes sumokame už kiekvieną išdirbtą valandą”, - sakė V.Jakubauskaitė.

Anot jos, kasininkams-pardavėjams yra taikomos premijavimo sistemos priklausomai nuo prekybos centro, kuriame jie dirba, darbo rezultatų, stažo įmonėje ir asmeninio darbo įvertinimo. “Vien per 2005 metus įmonės išlaidos darbuotojams - algų kėlimui, darbuotojų skatinimui, apmokymams - išaugo 20 proc. Algų fondas šiemet dar padidės”, - teigė V.Jakubauskaitė.

Siūlo 600-800 litų

Straipsnio autorius pats pabandė įsidarbinti keliuose prekybos centruose ir sužinoti, kiek iš tikrųjų šiuo metu siūloma uždirbti.

“Senukų” personalo skyriuje sakė, kad “Megoje” pardavėjų ir konsultantų šiuo metu netrūksta. Pasiūlė užeiti ir užpildyti anketą, nes “laisvų vietų nuolat atsiranda”.

“Dabar reikia pagalbinių darbininkų. Galite pradėti dirbti juo, o paskui pereiti į konsultantus. Kaip greitai? Priklauso nuo to, kaip jums seksis. “Megoje” suplanuotas 8 val. darbo grafikas. Jeigu tiek dirbtumėte pagalbiniu darbininku bandomuoju laikotarpiu, t.y. tris mėnesius, į rankas gautumėte 700 litų. Jeigu dirbtumėte 10 valandų - uždirbtumėte 850 litų. Konsultantų alga šiek tiek didesnė”, - sakė “Senukų” atstovė.

“VP Market” personalo darbuotoja pasiūlė atvažiuoti į personalo skyrių ir pasikalbėti. “Galima dirbti ir pamainomis (4 darbo dienos, paskui 4 laisvos), galima dirbti ir kasdien, bet savaitgalius turėti laisvus. Iš pradžių dirbdamas kasininku galite uždirbti 620-650 litų per mėnesį į rankas. Kiek žinau, mes siūlome geriausias sąlygas.

Jeigu žmogus gerai dirba, bandomasis laikotarpis gali būti ir trumpesnis nei trys mėnesiai. Tada iš karto pakeliame koeficientą, ir galite uždirbti nuo 700 iki 800 litų, o kai kuriuose skyriuose - ir daugiau. Siūlau ateiti pasikalbėti ir gal jums galėsime geresnį atlyginimą pasiūlyti”, - viliojo “VP Market” darbuotoja.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Latvijos kovos su korupcija pareigūnai krėtė centrinio banko vadovo namus ir biurą (15)

Latvijos korupcijos prevencijos biuro (KNAB) pareigūnai šeštadienį atliko kratą Latvijos...

Pasiūlė išrinkti Kurodą šalies centrinio banko vadovu dar vienai kadencijai

Penktadienį Japonijos vyriausybė pasiūlė šalies parlamentui išrinkti Japonijos banko vadovu...

Kavinės laukia lankytojų antplūdžio (14)

Barai ir restoranai penktadienį ir šeštadienį tikisi lankytojų antplūdžio. Pasak verslininkų,...

„Boso valanda su S. Jovaišu“: Rasa Bagdonienė apie tai, kodėl komunikacija organizacijose niekada nebus tobula

„Pirmiausia, esu trijų visiškai nuostabių dukrų mama. Nors mano draugai sako, kad tobulu...

„Agrokoncernas“ pateikė atsakymus Lietuvos bankui (69)

Atsakydama į Lietuvos banko užklausą, bendrovė „Agrokoncernas“ pateikė atsakymus dėl...

Top naujienos

Šiurpi vienos šeimos istorija: išžudė šeimą ir apsigyveno su seserimi (200)

Stropus ir gabus abiturientas iš darbščios ūkininkų šeimos, tačiau kartu – ir negailestingas,...

Apie Lietuvą kalbėjo su ašaromis akyse: kodėl kai kurie emigrantai negrįžta (165)

„Jūs neįsivaizduojate, kaip pasiilgstame Lietuvos. Visi, kad ir ką sakytų, visi visu 100...

Dar 12 nacionalinės „Eurovizijos“ dalyvių rungėsi dėl jūsų simpatijų: pusei jau užtrenktos durys (315)

Pirmasis eurovizinių atrankų etapas jau praeityje – iš pusšimčio dalyvių liko vos 24....

Klaipėdoje minios žmonių susirinko į miesto aikštes ir skverus (89)

Pagrindinis šalies uostamiestis šeštadienį ūžia. Čia tęsiasi ketvirtasis „ Šviesų...

Naktinis reidas Vilniuje: didžiausi pažeidėjai – BMW ir „Audi“ vairuotojai (13)

Sekmadienio naktį Vilniuje kelių policija vėl surengė reidą . Vidurnaktį jis prasidėjo žiede...

Orai: paspaus šaltukas, sulauksime ir snaigių (2)

Ši savaitė baigsis palyginti ramiai, tačiau kitos savaitės antroje pusėje prognozuojami didesni...

16 metų tikro košmaro: ryte kūnai būdavo ištempiami lauk (101)

Po metų, kai jos tėvas su dviem jo broliais buvo rasti nušauti, sovietų valdžia atėjo Jevgenijos...

Amžinos vasaros kurortas vilioja atostogomis ant Raudonosios jūros kranto (25)

Eilate, Izraelio pietiniame kurorte prie Raudonosios jūros, jau turbūt yra pabuvoję nemaža dalis...

Atidžiai peržvelgusi vaikų vadovėlius tiesiog nustėro: tai – realus atvejis (716)

Viešai pristatyta nepanorusi būti filologė, humanitarinių mokslų daktarė, šiuo metu auginanti...

Deivydas Praspaliauskas atskleidė tobulos sriubos virimo būdą (85)

DELFI Maistas svečiavosi pas šefą Deivydą Praspaliauską restorane „Amandus“, kur virtuvės...