Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis sveikina tokius Vyriausybės planus. Anot jo, periodinis darbuotojų testavimas, kaip ir galimybių pasas – praėjusio etapo pandemijos valdymo priemonės.

„Ta sistema, kai buvo kelių lygių valdymas – galimybių pasas klientams, darbuotojams – periodinis testavimas, pastaruoju metu tai jau nebebuvo efektyvi priemonė, kaip pavyzdžiui, pradžioje, skatinant vakcinaciją. Periodinis testavimas, kaip ir galimybių pasas, jų galiojimo terminas baigėsi ir tai visiškai logiškas sprendimas“, – BNS sakė A. Romanovskis.

„Nebėra prasmės, nes tiek galimybių pasas, tiek periodinis testavimas buvo kaip skiepijimosi skatinimo priemonė, o dabartinėmis aplinkybėmis, kai serga tiek skiepyti, tiek neskiepyti, jau tai nebeturi jokio poveikio skiepijimosi tempams, o tik sukuria daugiau įtampų, sumaišties“, – pridūrė jis.

Tuo metu Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Ričardas Sartatavičius mano, kad dar ne laikas atsisakyti periodinio darbuotojų testavimo.

„Kadangi kalbama apie tai, kad atsisakysime galimybių paso, visgi periodiškai testuojant, neatsisakant skatinimo skiepytis, galbūt testavimas irgi pagelbėtų išeinant iš tos situacijos ir pandemijos suvaldymui“, – BNS sakė R. Sartatavičius.

Ministrų kabinetas trečiadienį ketina atsisakyti periodinio darbuotojų testavimo dėl koronaviruso. Sveikatos apsaugos ministerija anksčiau siūlė, kad testuotis dėl COVID-19 būtų privaloma tik sveikatos ir socialinių įstaigų darbuotojams. Tačiau tuomet šis klausimas atidėtas.

Šiuo metu privaloma testuotis ir švietimo, viešojo maitinimo ir transporto, gamybos, vaistinių ir kitų sektorių darbuotojams, neturintiems imuniteto arba negavusiems sustiprinančios skiepo dozės.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės