Artėjant žiemos šventėms parduotuvės knibždėte knibžda žmonių – nenuostabu, kad prekybininkai šiuo metu susiduria su darbo rankų stygiumi.
Didžiausio Lietuvoje prekybos tinklo „Maxima“ Personalo departamento direktorė Tatsiana Ihnatovich „Delfi“ teigė, kad darbuotojų įdarbinimą šventiniam Kalėdų laikotarpiui tinklas jau pradėjo.
„Šiemet šventiniam Kalėdų periodui papildomai įdarbinsime panašiai kaip ir pernai – apie 200 darbuotojų. Didžiausias poreikis yra didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje ir Kaune“, – sakė T. Ihnatovich.
Ieškomi papildomi darbuotojai maisto gamybos cechuose, logistikoje, salės darbuotojai, kasininkai–pardavėjai, sandėlių darbininkai, užsakymų surinkėjai, komplektuotojai, pagalbiniai cecho darbuotojai.
Žmonių, kaip nurodė ji, ieškoma laikotarpiui nuo gruodžio 1 iki gruodžio 31 dienos.
„Rimi“ priims ir paauglius
Kad ieško darbuotojų, anksčiau skelbė ir prekybos tinklas „Rimi“. Nurodyta, kad vien Vilniaus parduotuvėse planuojama įdarbinti apie 50 papildomų darbuotojų.
„Jokių specifinių įgūdžių nereikia: bus siūloma dirbti salėje, pildyti lentynas ar padėti pardavėjams. Tikimės, kad tai bus svari pagalba prekybos centrų darbuotojams ir galimybė užsidirbti to norintiems jų pagalbininkams“, – pranešime cituota „Rimi Lietuva“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė.
Tinklas iš kitų išsiskiria tuo, kad padirbėti šiuo metu kviečia ir paauglius, pensinio amžiaus žmones.
Savo ruožtu „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė „Delfi“ sakė, kad prieššventinis laikotarpis kasmet būna intensyvesnis, tačiau darbuotojų dėl nuolatinės tinklo plėtros ieškoma visus metus, o ne tik šventiniu metu.
„Šiuo metu daugiausiai darbuotojų ieškome didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune. Taip pat kviečiame prisijungti kolegas ir prie mūsų logistikos centro komandos Vilniuje“, – komentavo S. Savickienė ir pridūrė, kad dėl vykdomos plėtros Vilniuje ir Kaune šiuo metu ieškoma 60 darbuotojų, žmonės kviečiami prisijungti ir kituose miestuose.
Abiejų tinklų atstovės nurodė, kad prieš šventes tradiciškai darbuotojams parduotuvėse bei logistikos centre padeda ir kolegos iš administracijos.
„Iki“ prekybos tinklo komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė taip pat sakė, kad šiuo metu papildomų darbuotojų tik šventėms priimti neplanuojama. Kadangi parduotuvėse darbuotojai dirba pagal suminę laiko apskaitą, darbo valandos bei pamainų dydis planuojamas atsižvelgiant į išaugantį klientų srautą.
„Tiek jaunus, tiek vyresnio amžiaus žmones priimame visais metų laikais, ne tik per šventinį sezoną. Dar praėjusį mėnesį startavome su kampanija Z kartai, kurioje kviečiame į parduotuvę ateiti dirbti kartu su draugu. Siūlome lanksčias darbo sąlygas ir pridėtines vertes visus metus, tad siekiame sulaukti ilgalaikių darbuotojų, ne tik sezoninių. Kadangi metų pabaiga pasižymės ne vienos naujos parduotuvės atidarymu, daugiausiai dėmesio skiriame būtent darbuotojų atrankai į naujai atidaromas parduotuves“, – sakė G. Kitovė.
„Norfos“ tinklas prieš šventes ketina išsiversti su turimomis pajėgomis, informavo jo atstovas Darius Ryliškis.
„Tačiau jei darbuotojų kartais pritrūktų, problema būtų išspręsta operatyviai, nes darbuotojų priėmimo klausimus savarankiškai sprendžia pačių parduotuvių vadovai vietose“, – teigė jis.
Kokie atlyginimai?
Kiek būtų galima užsidirbti tinkluose, kurie ieško laikinų darbuotojų?
Prekybos tinklas „Rimi“ ieškantiems papildomo darbo prieš šventes siūlo terminuotą darbo sutartį (nuo 2024 metų gruodžio 3 dienos iki 2025 metų sausio 2 dienos) ir galimybę užsidirbti 1250 eurų per mėnesį, neatskaičius mokesčių.
„Maxima“ konkrečių atlyginimų nekomentavo nurodydama, kad tai itin individualu ir priklauso nuo kandidato pozicijos bei darbo patirties ir pasiūlė žvilgtelėti į darbo skelbimuose nurodytus rėžius.
Pavyzdžiui, salės darbuotojui prekybos centre „Molas“ Kaune esančioje parduotuvėje siūlomas 955–1040 eurų siekiantis atlyginimas, kasininkui „Big“ Klaipėdoje – 970–1090 eurų, salės darbuotojui Šilainiuose Kaune – 955–1040 eurų. Visos sumos nurodytos neatskaičius mokesčių. Už pasiektus rezultatus darbuotojams mokamos skatinamosios premijos ir siūlomos papildomos naudos, tarp jų partnerių nuolaidos, bei papildoma finansinė pagalba daugiavaikėms ar neįgalius vaikus auginančioms šeimoms ir pan.
Tinklas pakomentavo, kad po šventinio laikotarpio nusprendus pasilikti įmonėje, „Maxima“ visus savo darbuotojus, kurie išdirbo 3 mėnesius, apdraus papildomu sveikatos draudimu.
Vidutinis darbo užmokestis, dirbant pilnu etatu, „Maximos“ parduotuvėse spalį siekė 1544 eurus, maisto gamybos cechuose 1739 eurus, logistikos 2372 eurus.
„Lidl“ tinkle, kaip nurodė L. Skersytė, vidutinis atlyginimas siekia 2048 eurus prieš mokesčius, taip pat darbuotojai kas mėnesį gauna „Lidl“ kortelių apsipirkimui parduotuvėje, papildomą sveikatos draudimą, vitaminų rinkinius ir pan.