Į Lietuvą įvežamam Baltarusijoje pagamintam cementui nutarta taikyti 52 litų už toną antidempingo muitą, Ukrainoje pagamintam - 47 litų už toną, o Rusijoje - 22 litų už toną muitus - tokius pačius, kaip ir iki šiol galioję laikinieji antidempingo muitai, kuriuos KT pusei metų buvo nustačiusi šių metų sausį.

Be to, baltarusiškam ir rusiškam portlandcemenčiui yra nustatytas 25 proc. konvencinis muitas. Laikini, o netrukus ir pastovūs muitai naudingi bendrovei "Akmenės cementas". Jos dalis cemento rinkoje ir pardavimai nuo šių metų sausio gerokai padidėjo.

KT nutarė priimti kai kurių Baltarusijos esportuotojų - "Belaruskij cementny zavod" ir "Kričevcementnošifer" - įsipareigojimus dėl jų gaminamo cemento eksporto į Lietuvą minimalių kainų, kurios yra konfidencialios. Šiems eksportuotojams nebus taikomas baltarusiškam cementui nustatytas antidempingo muitas.

KT nutarimas įsigalios pritarus Ūkio ministerijai ir jį paskelbus "Valstybės žiniose". Nustatyti antidempingo muitai ir eksportuotojų įsipareigojimai dėl minimalios eksporto kainos bus peržiūrėti ne vėliau kaip po 6 mėnesių.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės