Pagal pasirašytą sutartį, jau vasarą „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ priklausančiame „Verde“ centre „Swisscom“ įsikels į 1500 kv. m. plotą, o nuo 2024-ųjų nuomojamą plotą padidins iki beveik 4000 kv. metrų.

Tvarumo ir funkcionalumo poreikis

„Solidaus tarptautinio, į darbuotojų gerovę ir tvarumą orientuoto nuomininko atėjimas patvirtinta mūsų pasirinktos strategijos teisingumą – didelį potencialą turinčiai Rygos rinkai pasiūlyti aukščiausios klasės ir žaliausius mieste biurus. „Swisscom“ įvertinimas neabejotinai katalizuoja ir kitų nuomininkų atėjimą ir šiuo metu turime daug derybų su įsikurti „Verde“ siekiančiomis kompanijomis. Sėkmingų rezultatų tikimės jau artimiausiu metu“, – sako „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Andrius Barštys.

„Swisscom“ yra ne tik didžiausia telekomunikacijų paslaugų teikėja, bet ir viena pirmaujančių IT bendrovių Šveicarijoje. Dar 2020 m. pabaigoje ji paskelbė apie planą iki 2025 m. Rygoje įsteigti antrąjį „DevOps“ centrą už Šveicarijos ribų ir į šį projektą investuoti iki 20 mln. eurų. Įmonė užsibrėžė ambicingą tikslą Rygoje sukurti vieną iš pirmaujančių Europoje technologijų plėtros centrų. „Swisscom“ jau veikia Rygoje ir čia nuomojasi nuo 440 kv. m. biurą, tad įsikūrus „Verde“ tarptautinės kompanijos nuomojamas plotas išaugs beveik 10 kartų.

„Capitalica“ plėtojamas verslo centras

„Pasirinkimas bendradarbiauti su „Verde“ buvo labai natūralus. Visų pirma todėl, kad turime galimybę augti kartu su verslo centru. Mūsų strategijoje iki 2025 m. daugiau dėmesio skiriame darbuotojams. Vien šiais metais kolegų skaičius ūgtels nuo 40 iki 120, 2023 m. – 200, o 2024 m. pabaigoje – 280 darbuotojų. Čia mes galėsime organiškai augti kartu su „Verde“ verslo centro kompleksu. Mūsų sprendimui įtaką darė ir tvarumas, kuris yra vienas įmonės prioritetų, o šiuo aspektu „Verde“ vertybės sutampa su mūsų. Tikimės, kad bendradarbiavimas padės iki 2025 m. mūsų veiklos CO2 pėdsaką sumažinti iki nulio. Galiausiai, svarbu ir tai, kad naujojo biuro vieta, infrastruktūra puikiai atitinka tiek mūsų verslo, tiek ir darbuotojų poreikius“, – sako Elina Branta, „Swisscom“ „DevOps“ centro Latvijoje produkto vadovė.

Be biuro patalpų, „Verde“ nuomos ir 200 kv. m. darbuotojams skirtą terasą.

„Nors Covid-19 pandemija smarkiai paveikė mūsų įpročius ir darbo organizavimą, pirmaujančios pasaulio IT, finansų ir kitos įmonės savo ateities plėtrą daugiausia sieja su patrauklios, lanksčios ir į bendradarbiavimą orientuotos darbo aplinkos darbuotojams kūrimu. Būtent tokius patogumus kartu su privačia terasa suteiksime vienai sparčiausiai augančių IT bendrovių Latvijoje – „Swisscom“, – sako „Verde“ komercijos direktorė Iveta Lace.

„Verde“ verslo centrą plėtoja SBA Grupės įmonė „Capitalica Asset Management“, o statybų procesus valdo kita grupės bendrovė – „Notus Developers“. Generalinis rangovas – Latvijos statybų bendrovė „Velve“. Planuojama, kad investicijos į „Verde“ sieks daugiau nei 65 mln. eurų.

Be „Verde“, „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ taip pat priklauso verslo centrai „Kauno dokas“ ir „Z135“ Vilniuje bei prekybos centras „Luizė“ Klaipėdoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją